spital cu conditii excelente

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dinuralu spune:

Eu am o parere oarecum diferita... Nu as pune accent pe conditiile din spital-nu ma intelegeti gresit, dar chiar ca nu ma intereseaza ca patul sa aiba telecomanda, etc, etc. Recunosc ca nu m-as fi dus sa nasc la maternitatea de la Cucuieti, dar eu intai mi-am ales medicul si am nascut la spitalul unde acesta lucra. Concret, am nascut cei 2 copii la Giulesti. Probabil multe dintre voi stiti ca acolo nu sunt tocmai cele mai moderne saloane, dar calitatea personalului medical este de necontestat. Pentru cele cateva zile petrecute in spital, chiar nu m-a deranjat lipsa unor conditii nemaipomenite. Asa ca eu te-as sfatui sa-ti gasesti un medic bun in Bucuresti, si apoi sa te decizi unde vei naste. Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

tocmai de asta intrebam.ca medicul meu -care este foarte bun,lucreaza intr-un spital unde conditiile sunt indoielnice si unde trebuie sa dai in toate partile sa fii bagata in seama.

asa ca prefer ca niste clipe pe care le astept de prea mult timp-vreo 11 ani (-si acum sunt atat de aproape-) sa mi le petrec acolo unde m-as simti eu bine.sa le savurez nu sa fiu sresata ca nu gasesc hartia de 500 ca sa chem asistenta sau sa vina cineva pe la mine.prefer sa platesc.indiferent cat.


plus ca vreau alt medic.mai sociabil.cel pe care-l am acum este mult prea tacut.nu are niciodata optiuni si nu are niciodata chef sa stam de vorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

gabriela, despre ce medic este vorba? din targoviste?daca ai fost la spital e normal ca nu a avut timp sa stea de vorba. daca ai fi mers la cabinet...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

si sunt de acord cu dinuralu. nu conteaza prea mult conditiile din spital. mult mai importanta este "calitatea" profesionala a medicului. practic pe mine nu ma intereseaza prea mult daca zambeste sau nu. mai important este sa stie ce sa faca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

si nu te supara pe mine. dar nu am inteles, esti sau nu?
teoretic ar fi bine sa mergi la acelasi medic ginecolog care te-a ajutat sa ramai insarcinata.
sunt si in targoviste medici buni si cu rezultate in tratarea sterilitatii. totul este sa cauti...eu asa am facut si am reusit
succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

daca vrei conditii excelente si sa nu fie nevoie sa scoti bani din buzunare pentru asistente...cu hainute pentru copil si patut asortat cu sexul bebeului.......Euroclinic - langa spitalul de urgenta floreasca.
am intels ca o nastere normala costa 1.600 euro si cezariana vreo 2.700 euro....
succes...
mergi sa vezi cum arata - am inteles ca e impecabil si poti veni cu dr tau daca el are contract cu ei.
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

buna adela. e chiar ieftin. merita sa nasti de cateva ori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna fetelor! Este adevarat ca atunci cand stai 7-8 zile in spital conteaza cum arata, daca ai conditii...Dar mai importanta este dotarea spitalului, competenta atat a echipei cu care nasti cat si a echipei care are grija de bebe (citesc multe postari in care viitoarele mamici nu stiu cat de important este neonatologul). In schimb la 2-3 zile de spitalizare din care prima ti-o petreci in sala de nasteri este atat de important TV-ul? Baia in camera conteaza dar de exemplu la cezariana ajungi la ea deabia a doua zi pentru ca a treia sa te externeze (in Bucuresti...eu la Braila am stat 7 zile in maternitate). In prima noapte cand de exemplu dupa cezariana ai niste contractii ale uterului triste rau mai conteaza daca ai lux in jur?! Eu numaram tramvaiele care treceau din ora in ora ca sa-mi dau seama cat mai este pana se lumineaza. Sunt multe lucruri care par jenante din afara dar atunci efectiv nu te intereseaza (vizitele doctorilor dupa nastere cu toate intimitatile aferente, toaleta facuta pe un soi de capra de in alte conditii ti s-ar zbarli parul pe spinare...).
Si ca sa va povestesc un episod aparent fara legatura: mama si-a facut operatie de ruptura de menisc la o clinica particulara...conditii excelente, tratament pe masura, cazare de hotel numai ca...i-a fost jena sa deranjeze asistenta noaptea sa-i faca un calmant ca nu cumva sa se uite urat la ea...la 4 dimineata asistenta trece sa vada cum se simte si auzind-o ii spune ca ea este efectiv la dispozitia ei si este platita sa vina absolut de cate ori o solicita - si toate astea cu zambetul pe buze!...Biata mama a vrut conditii de lux dar n-a lucrat la partea cu mentalitatea...
Gratiela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna28 spune:

Elias; eu am stat singura intr-o rezerva cu un sg pat, telecomanda la pat, termopan , aer conditionat, foarte curat si modern.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

buna clau
asa ziceam si eu
nici nu stiu cum arata euroclinic dar daca fata intreaba de spital cu super conditii unde sa nu se streseze ca da cu banii ..... cica asta ar fi.
dar - pentru cine isi permite
26fix

Mergi la inceput