Batista Bebelusului/aspiratorul nazal

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Gata, s-a obisnuit si Petra. IIeste un pic frica de zgomotul aspiratorului, dar sta cuminte sa ii scot mucisorii. Ma felicit ca l-am cumparat..

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariana S. spune:

Salut!

spuneti-mi, va rog, pot gasi si in farmacii batista bebelusului, sau trebuie comandat prin aceasta firma, http://www.overland.com.ro/.

multumesc.

mariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

eu am cumparat pana acum 2 pompite. le-am folosit amandoua dupa ce am pus in fiecare nara ser fiziologic sa-i inmoaie mucisorii
- una tip para cu varf de silicon mai lunguiet si nu prea am resuit sa-i scot mucii decat cei care se vad si sunt aproape iesiti....
- am luat a doua pompita care tot pe principiul vacuumului functioneaza doar ca se face cu gura(adica un capat din silicon cu vf bont se fixeaza pe nara copilaului si un alt capat care il ia mami in gura si trage si mucul se aduna intr-un recipiet pe care sunt atasate cele 2 tuburi...nici asta nu merge...adica n-am avut nici eu nici sotul putere sa trage mucii lui ALEX care sunt destul de sus in nasuc....si fornaie saracu copil....si cand papa mai ales noaptea deabia respira.....oare "batista bebelusului" va putea scoate mucii care sunt mai sus si nu se vad dar se "aud"??

de ALEX(5w4d - 8 mai 2006)

POZE

www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ship spune:

"Batista bebelusului" trage la fel ca si pompitele descrise numai ca. spre deosebire de pompita cu cauciuc si cea la care tragi cu gura la care vidul se termina in maxim cateva secunde, la "batista bebelusului" ai un vid continuu.
Acest lucru face cu siguranta posibila extragerea mucilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUIZAM spune:

Si noi suntem ff multumiti de acest instrument minunat. Doar bb nu e multumit cand ma vede ca dau drumul la aspirator. Plange putin in timpul aspiratiei, dar dupa asta se linisteste cand observa ca are nasucul eliberat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pfekete spune:

si noi o consideram f. utila; o folosim si sa scoatem bucatelele de hirtie pe care si le baga in nas !
Pt. canadience, se poate comanda de aici, vine in 2-3 zile:

http://www.babyvac.ca/

Si pt. fetele din USA:

http://www.babyvac.com/

Sa va fie de folos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lali74 spune:

anul trecut cand am scris de aceasta pompita pe acest site, sa inchis subiectul deschis de mine, si acum vad ca se face reclama la el
eu folosesc aceasta pompita de anul trecut din septembrie, si sunt f multumita de el
dar cum spun si alte mamici, ca plang piticii, eu prefer sa planga putin si sa ii scot mucisorii decat el sa nu poata sa respire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rainbow spune:

Si noi am folosit pompa conectata la aspirator ( desi cind am auzit prima data de asa ceva...am ramas stupefiata ). Am folosit-o de la 7 luni si chiar nu stiu cum ne descurcam fara ea la ce cantitati de mucisori avea asta micu al meu. Cu pompe obisnuite nu am reusit sa scot nimic niciodata. De retinut : e bine pt mucoasa sa punem picaturi de ser fiziologic sau apa de mare in sasuc inainte de aspirare. Am incercat si eu...care testez totul inainte pe mine si apoi dau copilului...si nu e senzatia asa nasoala cu picaturi in nasuc.

Ioana & Remi Tero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna ziua!

nu pot citi acum din urma, dar am o intrebare urgenta: daca folosesc pompita cam de trei zile, de 3-4 ori pe zi, se intampla cumva fenomenul de stimulare, adica se formeaza mai multi muci??

ceva asemanator cu situatia in care te speli prea des pe cap, ca nu gasesc un exemplu mai bun?

multumesc anticipat pentru raspunsuri! noi nu am mai folosit-o pana acum, desi am luat-o de vreo jumatate de an.

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Excelenta inventie! Si noi o folosim intens la bebele nostru!

POZE CU RAZVAN MIHAI

Mergi la inceput