Batista Bebelusului/aspiratorul nazal

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Am meu isi duce singur furtunul de la aspirator spre nas :) (are un an si 4 luni). S-a zbatut si el la inceput, dar i-am vorbit calm, i-am explicat ce facem acolo (cit o fi inteles habar n-am) si l-am tinut in fundulet, in brate la mine, cu miinile imobilizate (cu mina stinga ii tin miinile si cu dreapta curata nasul). N-as renunta la pompita nici daca ar fi mai agitat, l-as pacali eu cumva, 10 secunde nu sint greu de prins!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Si bBEele meu se sperie de batista asta....dar il tin cu forta , ce sa fac. Mai ales acuma ca e racit....si are la muci, en gros.
cu batista asta rezolv repede, altfel copilul ar da in disperare si nici nu ar putea dormi.

ce sa facem....se invata el mai icolo.

TRAIASCA BATISTA BEBELUSULUI.
S-O CUMPERE TOATE MAMELE CA MERITA SI IL AJUTA MULT PE PITIC.

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

As vrea sa stiu mai mult dezavantajele, pentru ca avantajele le-am citit deja.Am comandat si eu batista si vreau sa stiu mai multe!Aspiratorul meu are 3000w, ata ce inseamna ca nu merge pe el Batista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Glavan spune:

Am cumparat si noi batista bebelusului si suntem foarte multumiti. Din toamna ne chinuiam cu mucozitatile... am fost surprinsa sa vad cat poate sa scoata acest aparat. Cu pompita obisnuita nu faceam mare lucru, doar il ingrozeam pe fiu-meu. Si cu batista a fost greu la inceput, se zbatea si trebuia tinut zdravan. Acum, dupa 4 folosiri, s-a mai dat pe brazda, cred ca a constatat si el ca-i face bine. Oricum, aceasta batista a bebelusului e, dupa parerea mea, un pas inainte pentru omenire (de talie mica).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Am cumparat si noi Batista.
Desi la inceput urla, s-a acomodat cu ea.Imi faceam eu inainte si radeam si asa o faceam si pe ea sa rada, si nu mai urla.

S-a dovedit super eficienta , la raceala..a avut acum 1 sapt.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aprilie1976 spune:

Aseara la 11 noaptea sotul meu cauta disperat "batista" prin farmaciile din Bucuresti pentru ca am facut vaccinul antirujeolic si suntem infundata. Pana a venit el gaza a adormit, dar ghiciti ce faceam la 5 dimineata aspiram bebelul (or fi zis vecinii ca am inebunit). FFFFFF buna batistutza, iar bb nu s-a speriat deloc chiar era curioasa ce ii fac si statea nemiscata. Nu trage cu forta sa zici ca ii muta nasul, e chiar super. A, si pentru cine mai vrea in miez de noapte am gasit-o la farmacia 2NA din spate de la Unirea si costa 420.000 lei. Succes su muchi cat mai putini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionicutza spune:

Super inventia!

dupa mine este o inventie si mai buna decit scutecele de unica folosinta ca pe astea le mai poti inlocui cu scutece de finet dar pompita asta nu poate fi inlocuita de nimic. toate mamicile ar trebui sa o aiba.
sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Aseara mi-a venit si mie comanda. Abia astept sa o folosesc.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Am cumparat si eu pompita si nu m-a ajutat mai mult decat pompita clasica de la Nuk.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

Pai cred ca o s-o cumpar si eu ca toata lumea zicie ca e buna si ca face minuni... Aici nu se gaseste dar o sa vad in RO!


Beatrice, mami de Alex pifos

Mergi la inceput