Batista Bebelusului/aspiratorul nazal

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JARMO spune:

Pentru ca luna viitoare dupa paste voi veni in tara, ma bate gindul sa cumpar si eu acest minunat aspirator de care vad ca sunt numai cuvinte de lauda. Pretul de pe forum e acelasi ca in farmacii, stie careva ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralwka spune:

Eu am cumparat-o acum vreo 3 zile din farmacia Dona si am dat pe ea 44 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octopusu spune:

Am citit de mult despre acest produs si vreau sa imi dau si eu cu parerea. Am cumparat si eu cu mare incredere batista bebelusului, pana acum nefiind nevoie. Dupa prima folosire am crezut ca nu o voi mai folosi-o niciodata, asa de mult a plans, si zbatut copilul meu. De aspirator nu ii era deloc frica inainte de asta (dupa aceea avea o oarecare tresarire cand il vedea). Dupa care am recitit mesajele voastre in care spuneati ca la bebeii vostri nu este nici o problema, chiar sunt incantati. Nu intelegeam cum de al meu, care de obicei este ft curajos, nu vrea sa stea si am zis sa mai incerc. Bine am facut, pt ca de la niste crize de ziceam ca lesina am ajuns sa nu mai spuna absolut nimic, mai mult chiar il ia singur si il baga in nasuc ( dar asta progresiv). Deci se poate. Sper ca nu v-am plictisit, dar am vrut sa imi spun si eu experienta pt mamele care nu reusesc de la prima incercare, deci, sa sa persevereze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

quote:
Originally posted by JARMO

Pentru ca luna viitoare dupa paste voi veni in tara, ma bate gindul sa cumpar si eu acest minunat aspirator de care vad ca sunt numai cuvinte de lauda. Pretul de pe forum e acelasi ca in farmacii, stie careva ?

Linga noi, la farmacie e 42 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns razvan2007 spune:

Se poate folosi si la bebei de o luna ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andlina spune:

se poate folosi din primele zile de viata ale copilului.
noi nu am avut curaj sa-l luam decat mai tarziu, pe la 4 luni
si suntem foare multumiti de el.nu plange deloc cd il folosim,spre deosebire de situatia de dinainte cand foloseam o pompita de tip para si la care plangea de la prima incercare de folosire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Am cumparat si noi batista bebelusului si suntem ff multuliti de ea. Noi am cumparat-o din Ungaria la jumatate de pret!Amindoua fetele o folosesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Foarte pe scurt parerea mea ref la "batista"..

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robert_alex spune:

dupa atatea parari pro si contra vis-a-vis de batista bebelusului' eu va recomand cu caldura ASPIRATORUL NAZAL BABU. este format din 2 corpuri legate printr-un furtun .unul se pune la nasucul copilului si celalalt in gura mamicii. mamica aspira cu gura secretiile. nu exista niciun risc, secretiile se colecteaza intr-un recipient. este practic si eficient. il puteti lua in concediu si nu-i mai treziti pe cei din casa si pe vecini, cu zgomotul aspiratorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Nu am timp sa citesc tot ce ati scris voi. Eu personal am fost indoita de acest aparat la inceput. Nici acum nu sunt foarte incantata dar e bunicel.
Mi-au fost cei mici bolnavi si l-am folisit. Acum de cand le dau tratament cu antibiotice nu le mai curge nasul dar au coborat muci in plamani. Asa ca...tot la dr. si tratament am ajuns, muci tot in plamni s-au dus.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput