Batista Bebelusului/aspiratorul nazal

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gheibriela spune:


Si eu am fost un pic contrariata de modul de utilizare al "batistei" pana cand fetita mea a racit si nu putea sa doarma.Cu pompita nu puteam sa mai fac nimic.Am si ranit-o de cateva ori. Urla numai cand o vedea...Cand am fost la buc la control cu ea dr. mi-a spus clar sa nu plec din buc fara sa iau acest aspirator. Asa am rezolvat tot...Pt mine cel putin e o super inventie.Plus ca are un dispozitiv care regleaza singur puterea de aspiratie, asa ca...
Si daca ne gandim bine, atunci cand micutii se nasc ce le face prima oara? Ii aspira! Cu ce? Cu un sistem f asemanator doar ca este conectat undeva la un ap electric in perete...
Fiecare e liber sa aleaga ce crede ca e mai bun pt copilul lui...dar eu una recomand batista cu muult drag...face minuni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Buna seara.eu cum pot sa fac rost din germaniaß
aveti vreun site unde as putea comanda?
va rog mult de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ereso spune:

gasesti informatii pe acest site:
http://www.nasensauger-staubsauger.de/index.htm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

ERESO,multumesc din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NIICOLLE spune:

Buna ziua tuturor! Eu am folosit pt copilul meu aspiratorul nazal cand a fost mic si nu am avut probleme s-a speriat prima data dar nu a facut crize sau altceva........fara el nu reuse-am sa-i golesc nasucul de mucozitati. Din punctul meu de vedere e folositor asa ca va doresc SUCCES SI CURAJ!!! PA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

si noi suntem super incantati!
il folosim de la 2 luni fara plansete si fara probleme!

Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)
poze
ursuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lu_mi spune:

L-am cumparat si noi, la sfatul medicului pediatru. Dar nu l-am folosit decit o singura data, pentru ca baietelul meu se sperie rau de zgomotul aspiratorului. El are acum 3 ani, si fuge de orice aparat zgomotos. Probabil ca e mai potrivit pentru bebelusi, si daca se obisnuiesc cu el de mici e mai usor.
Problema e ca nu reusesc sa il invat nici sa-si sufle nasul. Atata ne chinuim sa-i explicam sa sufle, el tot timpul trage in loc sa sufle. Deja disperam... ne tin racelile cu lunile.
Dati-mi o idee, cum sa-l invat sa sufle nasul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Priscilla spune:

Spic de grau,cred ca vorbesti despre pompitza ProRhinel cu trei varfuri de rezerva.Da intradevar este minunata,o am si eu de la cumnata mea care este stabilita acolo si care la randul ei si-a curatzat fetitza in nas tot cu ea.Pacat ca la noi nu a ajuns. Nici eu nu am incredere in'batistutza bebelusului'mi se pare prea 'brutala' pentru un bebic de cateva luni.Poate ma insel....nu am incercat-o,dar nici nu sunt curioasa.Ceea ce am ma multzumeste pe deplin.sanatate si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Vedeti ca exista si la noi pompita de care vorbiti, nu stiu daca aceeasi firma, dar am vazut-o pe diverse site-uri. Bine, nu costa 40 de lei ca "batista", costa vreo 200, dar important e ca se gaseste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

Unde se gaseste batista bebelusului? Eu intreb de ceva timp la toate farmaciile fara nici un raspuns pozitiv...

Mergi la inceput