Batista Bebelusului/aspiratorul nazal

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Brotacel, nu stiu daca mesajul meu va ajunge in timp util, totusi ti-am trimis PM. Sanatate multa!

mama lu' Claudiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

Folosim si noi cu succes batista bebelusuli; e o super inventie! nu mi se pare traumatizant deloc, o folosim de cand era mic si e super buna; chiar se distreaza copios cand ii aspir nasucul, si intinde nasul sa-i mai fac;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sevi_80 spune:

si eu sunt foarte multumita de aspiratorul nazal,cu toate ca mi se invinetea fetita cand foloseam aspiratorul nu am renuntat la el...acum este deja maricica si nu mai plange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Cum spuneam si inainte e bun, dar mi-am demonstrat ca utilizarea lui face secretii mai multe si mai multe. Ultima data, cand a avut muci nu l-am folosit decat atunci cand erau deja grosi mucii si nu putea respira bine (de maxim 3 ori intr-o saptamana) si i-au trecut mai repede decat ultima data cand il foloseam in fiecare zi (si au durat 2 saptamani).
Eu va sfatuiesc sa nu abuzati de el decat atunci cand e musai, musai. Altfel va veti invarti in cerc mai mult timp. Sanatate!!!

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns srb_cld spune:

Buna seara eu si fetita mea Bianca folosim cu drag acel aspirator nazal si pot spune ca este tare bun,cum ea nu stie sa sufle nasucul este foarte eficient caci noi avem polipii.Cu drag Claudia si Bianca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Am cumparat batista bebelusului acum o luna. Nu am mai folosit-o pentru ca nu a mai fost nevoie. Acum iarasi avem muci. Sper sa-si merite banii si reclama. Oricum am auzit numai de bine despre ea.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Astazi mi l-a cumparat sotul de la farmacie. Este super! Dani are niste mucisori grosi si se inneca deja. La pompita urla, asa ca era singura solutie. Cu "batista" isi desfunda singur, chiar se amuza.

mamica fericita de Dany-boy (apetitus continuus) www.dropshots.com/svety" target="_blank">



Steaua noastra nu va apune niciodata si lumina ei va dainui mereu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allbinutza spune:

da l-am cumparat si noi,din punctul meu de vedere este cea mai buna inventie dar pentru bb-ul meu este cel mai mare chin,urla si se zbate de zici ca vreau sa-l omor,nu vrea nici cum sa stea cuminte.Dar cateodata are asa niste mucutzi de nu-i pot scoate cu pompa nici in o suta de ani asa cum ii scot cu aspiratorul nazal in cateva secunde.Am crezut ca se va speria cand va auzi aspiratorul dar dupa ce il curat sunt cei mai buni prieteni si cand fac cu aspiratorul prin casa tot fuge dupa el si ii place mult sa-l studieze asa ca nu am impresia ca il traumatizeaza aceasta experienta.Eu nici nu-l folosesc decat daca este neaparata nevoie.
Pupici si sanatate multa.

Silvia,mamicutza de Davidutz(07.02.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Si eu sunt multumita, chiar daca plinge putin la inceputul folosirii :(
Apoi se obisnuieste si incearca el sa foloseasca batista pt mine:)

Recunosc k am fost sceptica inainte de a-l cumpara, am citit aproape tot sbiectul acesta si am hotarit sa incerc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelacarmen spune:

Buna,sunt mamica a 2 copii;de 4 luni si respectiv 2 ani;vreau sa va spun ca am cumparat si eu "batista bebelusului"si am folosit-o la bebe si sunt f. multumita;am incercat-o inainte de a o folosi si aspira f.usor;e astfel conceputa sa nu lezeze nasucul;nici vorba sa aspire cu puterea aspiratorului,deci se poate folosi fara probleme



olaru

Mergi la inceput