Batista Bebelusului/aspiratorul nazal

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

La noi e jale mare desi il folosim de aproape 1 an.
Ca sa il curat trebuie sa il tina cineva, ca se zbate si urla de zici ca il taie cineva.
Asta e, stiu ca e util si nu am ce face.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirciulix spune:

Tocmai ce am incercat si noi acest produs, pentru ca, din pacate, Teo a reusit sa raceasca. Mi se pare foarte bun, iar draguta de ea nu a plans deloc, desi parea putin speriata de chestia aia ciudata ce i se apropia de nasuc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elavas spune:

Noi am auzit de batista bebe intr-un moment de disperare,cand Rares avea 3 luni si 3 zile si facuse un inceput de pneumonie(diagnostic pus la camera de garda sambata seara).Am crezut ca persoana respectiva-o asistenta medicala-isi batea joc de mine.Am refuzat internarea in spital dar am plecat acasa hotarata sa respect intocmai sfaturile doctoritei care mi-l recomandase si ea.Rezultatul-in doua zile eram "ca si noi".Concluzia mea este ca batista bebe este cel mai bun lucru inventat dupa pampersi si am recomandat-o tuturor mamicilor cu copii.Nu mi se pare deloc invaziva,iar bebe o acepta f.bine,facand chiar mutrite haioase cand o folosim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirciulix spune:

As vrea sa va impartasesc un tip pe care l-am descoperit eu (posibil si alte mamici inaintea mea, dar nu am avut rabdare sa citesc toate raspunsurile la topic). In loc de aspirator, care e foarte galagios si poate speria copilul, puteti utiliza propria gura. Inspirati cu putere si mucisorii vor iesi la fel ca si cu aspiratorul. Nu va temeti, nu pot ajunge pana in gura. Marele avantaj, pentru mine, a fost ca am putut utiliza dispozitivul in timpul noptii, fara a-mi mai trezi de tot odorul, care, uneori, daca apuca sa deschida ochisorii, nu ii mai inchide pentru o ora sau doua. Incercati, eu cred ca e mai bine asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eu am fost silita sa folosesc batista bebelusului inca de cand Maria avea 1 luna si dupa ce am incercat fara folos pompitele manuale. Maria a acceptat foarte bine batista, nu a plans si nu s-a sperita, din contra, cand o "aspiram" tacea, nu plangea deloc si nu se zbatea, circul incepea dupa aceea cand iarasi i se infunda nasul.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

Fetelor ar si in farmacii?cat costa?cum se curata,setrilkizeaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirciulix spune:

Noi am cumparat-o din farmacia Dona, a costat vreo 430.000 lei vechi. Capetele (sunt 2) pot fi sterilizate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

Multumesc pt rasp,eu s din Cta si nu cred ca avem astfel d farmacii.M-am uitat p siteul lor la lista cu farmacii si Constanta nu era trecuta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel03 spune:

M-ar interesa si pe mine de unde pot cumpara urgent un astfel de dispozitiv, din Constanta. Puiul meu a facut otita de la mucii care au migrat in urechea medie. Ii multumesc celui care m-ar putea ajuta cu un raspuns in timpp util.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Suna la firma care le importa si iti spune ce farmacii aprovizioneaza in Constanta.

Mergi la inceput