Fenomenul Valentina: Nu faceti ca mine!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Aurelia, ai uitat sa precizezi ceva: Valentina este oarba!

Am cunoscut-o si eu in urma cu 10 ani, nu m-am dus ca pacient, ci in interes de serviciu. Descrierile pe care le facea atunci erau destul de plastice, vedea creierul ca o conopida, inima era sub forma unei flori...
In fine, n-am scapat fara o consultatie (gratuita) si mi-a dat si mie nu verdict... Vrei sa-ti spun ceva? Si uitasem de el pina azi, cind am citit subiectul tau.

PS. Singurul in care trebuie sa credem cu toata taria si sinceritatea este Dumnezeu. Restul - sunt doar oameni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Andreea, chestiunea s-a rezolvat deja, pentru ca toxoplasmoza lasa anticorpi. Am facut analiza si nu am acei anticorpi (nici lgM, nici lgG), deci nu am avut boala.

Aceasta Valentina a aparut in niste articole, printre care si in Formula As. Am gasit vreo doua link-uri, la repezeala:

http://www.maha.go.ro/Valentina/articol%20formula%20as.htm
http://www3.ziare.ro/tiparire.php?1092979805

Exista si o carte despre ea, in care se spune ca ar fi fost prin Canada si SUA, ca ar fi apelat la ajutorul ei si unii medici pentru diagnosticare.

Ma rog, nu incerc sa ma disculp, eu cred in continuare in bioenergie, aure ( ) si persoane care au puterea sa le citeasca. Se pare ca totusi interpretarea nu este intotdeauna corecta.





Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Si totusi, la cate milioane se ridica pretul unei astfel de consulatii?

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Ce-i drept....articolele sunt incitante.

Dar de ce nu vrei sa ne spui care e costul unei consiultatii?

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

Exista aure, bioenergii si alte questii care depasesc capacitatile noastre de perceptie...dar oamenii care le percep, oamenii care "fac minuni", nu?...sunt fie Sfinti(adica oameni de rugaciune, care s-au despatimit si au capatat DAR de la Dumnezeu, care lucreaza prin ei) fie...clarvazatori, descantecatori, babe, bioenergeticieni etc...oamenii astia lucreaza cu energii cazute, f periculoase, atat pentru ei insisi cat si pentru cei care apeleaza la ei...si majoritatea nici nu stiu asta, cred ca au un dar divin...
Se spune ca secolul urmator va fi secolul minunilor, al paranormalului, al ozn-urilor etc . O interpretare f interesanta a acestor fenomene- in Ortodoxia si religia viitorului (Serafim Rose)- o puteti gasi pe net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Tot prin Formula AS era sa ajung si eu la Valentina. O "doamna" foarte draguta din Iasi mi-a telefonat (lasasem tel meu la redactie) si mi-a recomandat-o cu dubios de multa caldura . Am ezitat sa ajung la ea din cauza drumului si pana la urma am sunat-o pe doamna spunandu-i ca nu pot merge, cand colo surpriza: imi zice ca pentru anumite persoane apropiate da consultatii prin telefon.
Oameni buni, am dat pa spate, cum adik prin telefon?
Evident am realizat ca e vorba de o escroaca , care profita de disperarea unora batuti de soarta.
Bine ca mi-a picat fisa si nu m-am dus sa-mi manance banii!
Sa auzim de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Ok. Hai sa va spun cat costa o consultatie, oricum puteti afla sunand la cabinetul lor, au grija sa dea toate datele de contact prin toate articolele pozitive.
Deci, exista trei tipuri de consultatii: medicala (cu medicul acela traducator de fata) - 170 ron; spirituala (numai cu Valentina) - 180ron; oricare din cele doua dar pe baza unui obiect (deci "pacientul" nu este prezent) - 200 ron.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

eu sint sceptica in ce priveste clarvazatorii astia.

m-am intilnit cind eram pustoaica cu o cucoana care mi-a spus multe din datele (zi, luna, an) in care am avut problemele majore - dar asta nu mi-a cerut bani...a fost doar o intimplare, si nici n-am mai vazut-o vreodata.

Deci, cred ca posibilitatea exista, sau poate coincidenta exista, dar ma indoiesc profund ca e un produs publicitar, gen valentina asta.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

quote:
Originally posted by aurelia1278

Ok. Hai sa va spun cat costa o consultatie, oricum puteti afla sunand la cabinetul lor, au grija sa dea toate datele de contact prin toate articolele pozitive.
Deci, exista trei tipuri de consultatii: medicala (cu medicul acela traducator de fata) - 170 ron; spirituala (numai cu Valentina) - 180ron; oricare din cele doua dar pe baza unui obiect (deci "pacientul" nu este prezent) - 200 ron.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an




, ce preturi, sper ca acuma ti-a fost invatatura de minte & sper ca retin si altii lectia ca sa nu se mai tarziu....

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

quote:
Originally posted by ingerash
, ce preturi, sper ca acuma ti-a fost invatatura de minte & sper ca retin si altii lectia ca sa nu se mai tarziu....



Da, sa traiti!


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput