Fenomenul Valentina: Nu faceti ca mine!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

quote:
Originally posted by aurelia1278

quote:
Originally posted by daniella4

Bine Aurelia...dar de ce te-ai dus la acea ghicitoare? Doar din curiozitate sau pentru ca banuiai ca fetita ta are ceva?



Din curiozitate.



Si curiozitatea mi-a fost sporita de patzania unui prieten, care s-a dus cu baietelul la consultatie la ea, i-a spus ca are un fir subtire de sarma in calcai, care atinge un vas de limfa. S-a dus cu baietelul la radiografie si sarmutza era acolo!



Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Si citi bani ai dat pentru sedinta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Si citi bani ai dat pentru sedinta?






Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

quote:
Originally posted by Kehleyr

Parerea mea este ca da, toti sunt escroci. Insa eu sunt mai pragmatica. Daca cineva vrea sa creada in asa ceva (la horoscop este aceeasi chestie) va gasi intotdeauna argumente "pro". Uite, ca s-a potrivit la cutare sau la cutare... si se ignora cazurile in care "previziunea" nu a avut nimic adevarat. In general aceste ghicitori si previziuni sunt lasate in mod special ambigue/cu loc de interpretare, asa ca fiecare le poate vedea cum vrea el.



Mai bine de atat nu se putea spune, total de acord.



Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Nici eu nu cred in gicitori si clarvazatori dar horoscopul trebuie sa recunosc il urmaresc mai mult pentru distractie,pentru ca foarte rar se nimereste sa prevada ceva apropiat realitati.

Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Aurelia eu ma bucur ca ne-ai impartasit experienta ta, pentru ca sa stie lumea de ce sa se fereasca.

Oameni buni, nu va lasati inselati!

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Eu stau si ma intreb de ce nu sint arestati escrocii astia- clarvazatori, vindecatori de toate bolile, ghicitoare... Sa nu-mi spuneti ca sint si ei buni la ceva, ca exista o matusa care a scapat de platfus prin intermediul lor si in plus, platesc si impozite la stat, ca nu va cred!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Hai ca ma expun eu acum rosiilor:
Clarvazatoarea de care spuneam eu i-a zis prietenei despre o boala descoperita ulterior, si nici nu cere bani (de ex. ea a dat 50 mii).. in fine, nu asta e ideea, dar de ce in SUA Politia colaboreaza cu clarvazatorii pt rezolvarea unor cazuri?
Eu nu ma voi duce niciodata sa aflu parerea unui astfel de om despre al meu viitor fiindca s-ar putea sa se si intample, cred mult in autosugestie... Insa PERSOANELE DISPARUTE cum de sunt (unele) gasite prin intermediul clarvazatorilor? Eu am o dilema: cred in Dumnezeu cu tarie dar cred si ca exista oameni care au capacitatea de a "simti" energii inaccesibile noua si prin asta pot "vedea" lucruri nevazute de noi. Exemplu concret... cum sa aflu eu ce s-a-ntamplat cu bunica disparuta acum 4 ani daca Politia nu e in stare si eu nici atat? Oare trebuie sa ne multumim cu ce ne permite Dumnezeu sa stim si atat? Sincer daca stiu

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si dupa toate cate ti-a spus tu inca mai crezi ca ea vede ceva? Si acum ce faci, iarta-ma nu stiu ce varsta are copilul tau, dar stai pe ghimpi pana dupa 7 ani cand s-ar putea transforma intr-un retardat???
Moama, mare e gradina si multi tot muta gardu' cum zice chiar Valentina al propria semnatura (Valentinag, de pe forum, ca sa nu creem confuzii ) Dar stii care e faza? Ca de altfel in toate rahaturile de genul asta. Cata vreme exista oameni care sa creada asemenea prostii, si mai mult decat atat care sa mearga cu "purcoiul de bani", atata vreme vor exista si excrocii care sa le indruge verzi si uscate.

Andreea mamica lui Filip Stefan
Pozici cu Filip
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

quote:
Originally posted by andora
Clarvazatoarea de care spuneam eu i-a zis prietenei despre o boala descoperita ulterior, si nici nu cere bani (de ex. ea a dat 50 mii).. in fine, nu asta e ideea, dar de ce in SUA Politia colaboreaza cu clarvazatorii pt rezolvarea unor cazuri?


Da' ce, tu crezi ca persoane credule sunt numai in Romania?

Imi pare rau pentru bunica ta, din pacate incompetenta politiei romane de a rezolva multe cazuri de disparitie este binecunoscuta. Dar asta nu inseamna sa te lasi pe mana sarlatanilor.

Mergi la inceput