Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

sterilizator am si eu, tot de la chicco (eu am luat de la toti producatorii cate ceva, sa nu se supere - pompa de la avent, boboroane de la nuk si b-free, sterilizator de la chicco) si sunt ff multumita de el. cum zicea si anda, bibele raman fara pete pe ele. si rugina se strange jos pe placa.
cu andrei nu stiu ce o sa fac. varianta bona as exclude-o. in afara de telenovele, mai fac tot felu de traznai (de ex sa deschida vara usa de la frigider ca sa se racoreasca - strict autentic). n-am incredere sa-mi las cupilu singur cu bona. poate doar dak imi instalez dispozitive de urmarire :) oricum, eu vreau sa stau 2 ani acasa, eventual sa-mi gasesc ceva sa ma mai "scolesc" ca mi-e dor de invatat...
c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

gata si io, spalat vase, strans rufe, sterilizat suzete, facut ceai de anason (de asta mi s-a cam luat, de fapt il beau si papilele il percep ca apa...)

corap, nici eu n-am curaj sa-l las pe bb singur cu cineva in casa. sau pe cineva strain singur la mine in casa zile la rand... asa ca, daca o sa stau acasa cei doi ani integral, va urma apoi un an la cresa. dar cum vreau sa incerc o reprofilare, peste vreun an vreau sa incep sa caut de munca... la experienta mea din pacate nu va fi usor... si ce ma scoate din sarite e compatimirea cu care esti privit la interviuri... vai, bietul profesoras mort de foame e in cautare de hrana...
asadar, pe iris o va astepta cel putin un an de cresa. andrei a scapat, va merge direct la gradi. nici nu ma gandesc sa-i expediez la bunici, locul lor e langa parinti. chiar daca asta inseaman chin pt noi.

lavi, daca nu te-ai razgandit si ai timp, incearca www.testeauto.ro .

mai, io cu normele astea noi de scriere n=am oservat nimic. n-am mai vazut un film de nu mai stiu cand... si la cat sunt de obosita prefer sa fie intr-o limba pe care s-o inteleg ca sa nu fie nevoie decat sa trag cu ochiul la traducere, nu s-o urmaresc, caci de oboseala zau ca nu mai pot! dar.. cum intreba (cred ca anda) care a fost ultimul film vazut cap coada... o sa va anunt la timpul potrivit!!!

nu stiu daca o sa ma pot adapta la noile norme... aca "sunt" si "suntem" aveau o justificare "istorica", is curioasa care e motivatia la niciun si nicio.. si nu m-am prins, odata si o data se scriu de-acum numai ca prima varianta???

cred ca e ultimul lucru pe care credeam ca o sa-l fac acum, dar o sa-i scriu prietenei mele, profa de romana, sa se milostiveasca sa-mi trimita si mie ce-au primit ei...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

bbalinus, cand sa ma apuc de astro vazui ca n-am ora copilului pe prima pagina. pai cum s-o fac? mi-ai dat-o cumva in '44 toamna, ca nu mai stiu? nu mi-am notat...mai zi-mi inca o data ora si orasul.

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

hi-hi-hi, cand credeam ca am ramas singura si ca am gonit pe toata lumea de pe topic, iata ca apare cristina :). pai... io nu-s profesoara si tot as incerca sa ma reprofilez... ca m-am cam satrat de jobu actual
io ma uitam la pozele de pe yahoo. mai... frumosi copii aveti.
mai stau si io un pic p-aci, da' s-ar putea sa dispar in ceata, ca ma lasa bateria la calculator si n-am chef sa caut matele sa le bag in priza
c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

Mihai al lui gogolos, 24.12.2005, 2:30 a.m. , tg.mures

Capricorn cu ascendent in balanta

Fire buna, nobila, echilibrata. Spirit de justitie foarte marcant. Noroc in imprejurarile vietii. Gurmand. Realizarea proiectelor. Petreceri zgomotoase.
Ajutor din partea rudelor sotiei. Bunicii din partea mamei sunt generosi cu nativul.
Va castiga banii din activitati intelectuale. Ocupatii financiare si in legatura cu vanzari-cumparari.
Ridicarea sociala prin intermediul carierei este sigura, dar la fel de sigura este si prabusirea, in partea a 2 a vietii. Din punct de vedere financiar isi va reveni, din punct de vedere al carierei nu cred.
Persoanele de nationalitate straina sunt f. utile nativului. Multe drumuri scurte in profesie. Nativul va fi cea mai importanta persoana pentru familia sa, in sensul ca are ascendnt puternic asupra membrilor familiei. In mod cert va mai avea frati sau surori.
Amabilitate, talent literar. Mental bun si talente in multe domenii: stiintific, tehnic, comercial, literar etc.
Va suferi influenta femeilor. Sotie darnica.
Nevroze conditionate ereditar sau provocate de relatiile haotice din familie.
Labilitate si iritabilitate in viata sentimentala. Viata sexuala neconventionala. Fantezie. Talent speculativ in toate, inclusiv financiar. Imaginatie. Idei originale.Apetit sexual deosebit.
Concedieri din serviciu datorita unor certuri cu sefii.
Casatorie timpurie si divort cert . Scandaluri in casnicie sunt datorate tendintei nativului de a domina.
Separatii dureroase de parinti.
Tendinta de a ascunde unele relatii cu sexul opus.
Probleme provenind de la mama, nu neaparat neintelegeri cu ea. Pot fi necazuri ale mamei care il afecteaza.



mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

bine mey Anda, uite-ma la 24 cum mi-ai zis si cand colo... "nicio" astro pt missa mea :))
Deci miss e nascuta la 21h40, pe 17 nov2005!


Alina si Amalia 17.11.2005


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

Ilinca a feliciei, 15.11.2005, 18:10, bucuresti

Scorpion cu ascendent in gemeni

Serioasa, grava, plictisita, superstitioasa, adanca, constiincioasa, melancolica, depresiva.
Dragoste pentru familie. Relatii bune cu parintii, cam nonconformiste cu mama.
Casatorie frumoasa, din dragoste, fara divort.
VItalitate scazuta, predispozitie fata de boli, mai ales in prima parte a vietii. In a doua parte forta de regenerare sporeste, bolile se amelioreaza. Tulburari de vedere. Succes la munca.Surmenaj mental. Castiguri insemnate in slujba.
Relatii amoroase in tinerete cu barbati din patura inferioara.
Foarte multe si mari cadouri si mosteniri. Liberalitati facute de femei, bani din senin, avantaje de la ceilalti. Oarecare atractie pentru cultul mortilor. Viata sexuala bogata. Zestre buna. Avantaje prin casatorie si prin asocieri.
Fire poetica, metafizica. Nevroze. Iluzii si incurcaturi in judecarea realitatii. Frecvente schimbari de profesie sau de loc de munca. Initiative individuale socante, reformatoare in domeniu. Desi foarte muncitoare, este cam “artista” in judecarea situatiilor, cam cu capul in nori…
Dusmani feroce. Aptitudini medicale. Internari in spital. Conflicte, persecutii frecvente asupra nativului.
Nu vreau sa par obsedata de “viitorul de medic”, dar si aceasta astrograma are foarte , foarte multe aspecte care orienteaza subiectul catre medicina, la fel ca la krisztian al lui mandy. Pe cuvant. Chiar sunt multi medici printre copilasii de aici.


mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

alinus, vroiam sa ma culc, dar daca tot esti aici, hai sa facem si pe "missa"
maine urmeaza canuta om sucit. xandra, nu te supara, am "luat-o" peste rand ca mi-a traqnsmis ca are o urgenta. p-orma esti tu, stiu ca mi-ai zis de 100 de ori...

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

bbalinus, sa nu indraznesti sa pleci sa te culci, ca ete, stau treaza pentru missa:)) simpatica astrograma...stai sa scriu..

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

Amalia a lui bbalinus, 17.11.2005, antibes-fr, 21:40

Scorpion cu ascendent in leu

Seriozitate, rabdare, perseverenta, stapanire de sine; minunata capacitate de lucru; pare a nu fi niciodata obosita, nu abandoneaza niciodata o sarcina începuta fara a o termina, în ciuda tuturor obstacolelor întâlnite. încredere nelimitata în sine. Totusi timiditate, solitudine. Nu e vorbareata.
Circulatia sangelui este proasta.
Cheltuieli extravagante, orgoliu fals, lux. Situatie materiala buna provenind de la parinti, copilarie fericita, situatie foarte buna in camin. Relatii bune cu parintii. Viata fericita, situatie financiar care se consolideaza pe zi ce trece. Noroc la proprietati imobiliare.
Drumuri facute in timpul sarcinii sau pentru sarcina. Mai multi copii. Sarcini periculoase. Multe iubiri, dar trecatoare, nu face pasiuni ravasitoare.
Munca in legatura cu industria sau comertul frumosului: arta , divertisment, lux etc.
Putere de munca, determinare si cariera frumoasa. Va fi o profesionista in domeniul ei. Succes asigurat in cariera, dobandit doar prin forte proprii.
Desi predispusa clar laboli, nu o va dobori nici una. Se reface, se amelioreaza.
Sotul: emotionabil, inselator, imaginativ, agitat, posibil adulterin. Posibil divort.
Mostenire neprevazuta prin intermediul sotului.
Moartea nativului va fi rapida (nu inseamna devreme!, adica scurta, fara suferinta) si linistita.
Interes pentru lucruri mistice, oculte.
Conflite, certuri cu mama.
Alegeri nesigure ale prietenilor, in general eronate. Multe prietene femei.
Posibilitatea de a avea copii in afara casatoriei. Legaturi amoroase clandestine, secrete sau nu.


mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput