szeged - 3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Leliuta FELICITARI!!!!



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Leliutza[/, FELICITARI!
ma bucur ca ai reusit, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
eu am convingerea ca la Szeged, REUSITA este deviza de baza!!
Mi-ka asta este valabil si pentru tine!!! Sa fi optimista, ca tu o sa reusesti, ai sa vezi, chiar am nevoie si eu sa aud ca ai reusit.
va pup pe toate


Mirabela11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor, ma pe-aici, desi scriu la FIV. Dar cum tot despre FIV e vorba si aici, vreau doar sa spun :

FELICITARI LELIUTZA!!! sarcina usoara si bebe sanatos!!

MI-ka iti tin pumnii sa reusesti ca ai toate sansele! sa dea Dumnezeu ca peste 10 zile sa aduci aceleasi vesti bune ca si Leliutza!





Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rh spune:

Leliutza, afla din partea mea ca ne-am bucurat foarte mult si eu si sotul meu de marea ta VICTORIE !!! Bucuria mea este cu atat mai mare, cu cat stiu ca am avut-o amandoua ca medic pe aceasta femeie minunata - dr. MARIA KRIZSAN ! De acum incolo sa ai multa, multa grija de... VOI !!! oare cati sunteti... ???????????
Mi-Ka, trebuie sa-i urmezi neaparat exemplul Leliutzei, inscriind un gol si pentru dr. Janos Zadori, deocamdata scorul fiind de 2 - 0 in favoarea Mariei Krizsan.
Mirabela, am fost si sunt alaturi de tine chiar daca nu am scris. Trebuie neaparat sa continui pentru ca la SZEGED intr-adevar se poate !!!

Eu sunt bine, saptamana viitoare voi fii la jumatatea sarcinii. Tot atunci vom merge la Timisoara unde vom afla si sexul lui BeBe.
Din 01.feb. am facut cunostinta cu primele miscari ale lui.

Va pup pe toate si sunt alaturi de voi chiar daca scriu mai rar,
Rh de 19 saptamani.

P.S. am o salopeta MARE de blugi nou-nouta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Buna fetelor, sunt chiar noua intre voi desi va urmaresc demult. De 2 saptamani am aflat si eu ca trebuie sa fac FIV( dr. la care mergeam mi-a zis ca nu mai are ce sa-mi faca, nu am nici un diagnostic-numai ca nu se poate sa ). ma bucur ca exista o sansa - szeged. La Timisoara a incercat cineva, poate cineva sa-mi povesteasca si mie cum e si cum ati ajuns la szeged? Ati fost direct la Szeged, de ce nu la Timisoara?

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Rh, iubita,in salopeta cea mare si noua de blugi,ma bucur ca sunteti bine si tu si bebe si cred ca ai fost in al noualea cer cand a miscat.
Cu scorul n-ai prea nimerit-o, pentru ca, dupa cate stiu eu, in cele din urma leliuta a facut atat punctia cat si ET la dr. Zadori, care este de asemenea UN OM MINUNAT si va ramane la fel indiferent de faptul daca am sa reusesc sau nu.

mirabella11, esti o scumpa

andicu .

pussi, cum adica nici un diagnostic? Analizele tale si ale sotului tau cum sunt?


Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Buna dimineata fetelor!
Rh,, multumesc pentru incurajari.Ma bucur ca te simti bine, cred ca e o binecuvantare sa simti miscand.
In ceea ce priveste " scorul ", tu precis ca ai glumit, nici vorba de concurenta de acest fel, eu chiar daca nu am reusit sunt convinsa ca dr.Zadori a facut tot ce a tinut de el, profesional - n-am ce sa-i reprosez, esecul nu i se datoreaza lui, daca ma voi hotara sa mai incerc, tot pe mana lui voi merge.(Mi-ka subscriu la ce ai zis)Deci fetelor care optati pentru varianta Szeged, sa nu aveti nici o ezitare.

leliutza, cum a ajuns sa-ti faca punctia si ET-ul dr.Zadori?D-na doctor a fost plecata? ce s-a intamplat? Oricum asta demonstreaza inca o data ca la Szeged este o ECHIPA, ca nu e loc de orgolii , ca pacientul este mai presus de orice( ceea ce din pacate nu se intampla si la noi).Chiar as vrea sa stiu cum a fost, daca poti sa-mi spui, bineinteles.

Pussi, parcurge capitolele Szeged, Szeged 2 si 3 si vei gasi tot ce te intereseaza.

va pup

Mirabela11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Mi-KA, nu avem nimic, totul e ok,am CM regulat,ovulez(teste ovulatie si progesteron in ziua 21)HSG bun, spermograma buna, am facut si instilatii, 6 luni monitorizare eco cu cresterea si spargerea foliculilor, spermograma e buna. Nu stiu ce urmeaza.Ce eclar eca dr. m-a trimis la o tanti dr. care face FIV in Timisoara. m-a speriat ideea stiind ca rezultatele pozitive sunt de 25%-31%.
Va pup

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Mirabela iti doresc sa-ti refaci fortele cat mai curand si sa reusesti sa o iei de la inceput cat mai repede, bineinteles daca vei dori aceasta. Si eu am un FIV nereusit, stiu cata durere este si cat e de greu, chiar dupa ce am aflat rezultatul nu stiam sigur ce voi face in continuare, dar acum sunt hotarata sa incerc din nou.
Rh iti doresc sarcina usoara in continuare!
Mi-Ka ma gandesc la tine si iti tin pumnii sa reusesti!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rh spune:

Salut fetelor,

chestia cu scorul era pentru destinderea atmosferei. Faptul ca la Szeged exista o echipa caracterizata printr-un inalt profesionalism am spus-o demult.

Pussi, sa nu te duci la Timisoara, in special la Clinica Prof. Munteanu. Eu am fost si pe acolo...

Va pup cu mult drag,

Rh

Mergi la inceput