szeged - 3

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Leliuta iti tin pumnii pe maine sa fie rezultatul pozitiv!
Mi-Ka nici eu nu am simtit nimic dupa ET (psihic vorbesc), doar durerile de burta care la mine au cam fost timp de doua saptamani aproape. Si asa cum zici si tu, parca nici nu mia aveam putere sa-mi doresc ceva. Sa nu intelegi gresit, imi doream sa reusesc, dar parca nu mai aveam aceeasi putere sa-mi doresc, nu stiu cum sa explic. Probabil era si din cauza la toate prin care am trecut. Stai linistita, nu cred ca ai cum sa simti ceva deja. E mai bine asa cred, sa fii linistita si sa nu te stresezi deloc si cu nimic. Eu cred ca ai sa reusesti, ai avut un embrion foarte bun.
Tabitha, Liana va trimit si eu niste si
Si pe celelate fete le pup

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

leliutza, tinem azi pumnii sa fie cu ochisori !

Eu asa presimt in ceea ce te priveste, ca vei reusi !!!
Asteptam vesti .

Rh , ce mai faci iubita? Ce face din burticuta? Cum te mai simti?

Pup !!!

Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Bine v-am gasit!

Am fost internata sapt aceasta la ZPolizu, la prof Banceanu. Mi-a facut, printre altele HSG (la care am lesinat - la propriu - de durere) si histeroscopie. La HSG imi iesise trompa dr buna, cea stanga infundata, iar la histeroscopie a descoperit ca ambele canale sunt infundate, deci ovulul fecundat nu are cum sa ajunga in uter. Concluzia: recomandare FIV. Deci imi aiu adio de la aspirantele optimiste...

Am hotarat sa fac pauza in feb si martie (sa imi mai revin fizic si psihic), iar din aprilie sa ma apuc de pregatiri pt FIV. Am sunat la Med New Life si am aflat ca FIVul costa aproape 4000 eur (cu tot c trat) si la Giulesti, unde costa 2400 eur cu totul, deci o sa mi-l fac probabil la Giulesti, pt ca trag speranta ca fiind relativ tanara (27), o sa prinda din prima. Mai ramane sa ma interesez si de Szeged...sa vedem cat costa si acolo. Voi aveti idee? La Giulesti cine a mai facut? Stiti cumva daca ar fi mai ok cu Dr Marinescu sau cu Dr. Ranga? Cel mai mult tind catre Szeged, pt ca se pare ca au rezultate mai bune...ajutati-ma si pe mine, va rog, cu mai multe date: pret, de cate ori trebuie sa te duci, cu ce analize etc.

Va multumesc din suflet si va urez sa reusiti toate!

Pupicei, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Leliutza asteptam vestea cea buna!





Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

ingeras26a, preturile sunt urmatoarele:
- consultatie primara - 10.000 ft ... 1.450.000 lei
- stimulare si foliculometrie - 100.000 ft....14.500.000 lei
-punctie si prelucrare sperma - 100.000 ft.....14.500.000 lei
- ET - 1o3.800 ft...15.051.000 lei
- ICSI - 110.OOO FT...15.950.000 lei
- hatching - 35.000 ft...5.075.000 lei( se face numai la femeile de peste 35 ani si daca dr. considera necesar, iar in cazul in care se face ICSI nu se plateste)
- congelare embrioni - 17.000 ft...2.465.000 lei
- ET embrioni congelati - 35.000 ft...5.075.000 lei

Analize necesare la sot spermograma si eventual spermocultura, sida, hepatita b si c, clamidia, iar la sotie sida, hepatita b si c, papanicolau, sani, clamidia, tricomonas, FSH, LH,estradiol si prolactina - in a doua sau a treia zi de CM, grupa sanguina, rh, timp quicq, homoleucograma, sodiu, potasiu, srgo, stgp, ekg, calcemie, uree examen urina, creatinina
Trebuie si certificatul de casatorie si pasapoartele ca sa faca copii dupa ele si se depun la dosar.
Eu am fost in total de 7 ori.

Iti doresc mult succes.

Pusi,pusi .

Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Mi-Ka deci ICSI este cam 61.450.000 lei (cam 1700 euro)?Asa iese daca am adunat ce ai scris, fara hatching si congelare. La asta se mai adauga tratamentul si analizele? Si FIV simplu cat este? Te rog sa nu te superi ca te intreb din nou, nu mai stiu.
Ce mai faci, cum mai esti?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

pt. LELIUTA( inca n-am zis nimic,dar nu ma mai pot abtine)












Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leliutza spune:

salutare fetelor!!!!1
va multumesc din tot sufletul ca ati fost alaturi de mine cu sfaturi si cu vorbe bune.
trebuie sa va spun ca am reusit, am primit raspunsul de la bioclinica - imi tremura mainile, si se pare ca am reusit, sunt fericita si un pic socata ...
va multumesc inca odata si vreau sa va spun ca eu o sa intru tot aici ...
va pup
Mi-Ka iti tin pumnii !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Leliutza felicitari!
Sa ai o sarcina usoara si un bebe la termen.

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

leliutza


...........felicitariiiiiiiiiii
....
..


doamneeeeeeeeee cat ma bucur..sa ai o sarcina usoara!!..




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput