Dr. Tutunaru (11)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

kristinutza,
poti sa detaliezi?
nu vreau sa fiu bagacioasa, dar daca tot nasc pe acolo, prin zona T + rezidenti...na, chiar ma intereseaza!
Magg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

magghyc, ai emotii? sa ai o nastere usoara si rapida, iar bb sanatos!
haioasa faza cu babuta;
kristinutza, ma intereseaza mult si pe mine toate datele legate de spital si nastere, banuiesc la ce te referi;
pupici
anasia 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Anasia,
da, am mari emotii, m-ai ghicit bine. BB asta mik din burta mi-a dat peste cap toata viatza si lista de prioritatzi...As face orice sa stiu ca e bine,vreau si io sa ajung o data la stadiu de pus poze pe net cu pitici mici cum au celelate fete de pe aici!!

PS: daca remarcati vreo umbra de paranoia, nu va suparati pe mine...io de felul meu nu am stare si sarcina asta am cam stat in casa , ca asa a trebuit, sa o iau mai 'piano'...Va dati seama ca am nervii pusi pe moatze rau!
Magg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

quote:
Originally posted by kristinutza

dana - rezidenta



uf, de ce oare trebuie sa fim de acord...??
doamne, ce ma bucur ca nu vorbesc din experienta, da se pare ca fetei asteia ii lipseste talentul la "broderie". am o prietena ghinionista, deh, a ramas pe mana ei... si acum se resimte, si dupa 2 luni nu sta bine in fund... o fi adevarul pe undeva la mijloc, dar nu e singura tesuta de dana si cu probleme dupa.
cat despre bogdan, desi eu, din motive personale, n-o sa-l "diger" in veci, am auzit ca se pricepe. asa ca, mai bine cu el...

din bagajul de spital... uite nu cred ca e ceva ce n-am folosit, dar eu am luat strictul necesar... nu tot listoiul asta care e afisat pe forum. n-am recitit acum subiectul, dar stiu ca am dat atunci detalii.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

mda. despre brodat e vorba. nu prea are talent rezidenta dana la fineturi de-astea. misto a fost ca era si dr t langa ea si si-a dat o palma peste frunte cand a vazut cusatura. dar era prea tarziu.

la aproape 2 luni dupa nastere a fost bine. acum nu am nici o problema, in afara de faptul ca nu-mi mai recunosc propria... mandrie. e cam penibil sa dau amanunte, ce pot sa zic e ca a fost destul de greu aproape 2 luni dupa nastere sa ma feresc de o infectie pt ca imi ramasese ditamai gauroiul in mijlocul epiziotomiei (asta nu stiu daca-i vina danei), iar acum problema e ca am o galma care deranjeaza, iar estetic nu comentez.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

kristinuta, se pare ca fata e experta in facut galme, prietena mea are si ea una... si tot cu gaurica pe langa... asa o fi stilul ei de cusut. fi-r-ar sa fie, de ce nu se poate schimba situatia?!?!

of, uite de-aia ma bucur eu ca a avut timp sa termine el, si asa m-am bucurat cand am vazut ca pleaca rezidentii (mai ales dana) acasa!! am vazut clar diferenta la cusatura, mai ales fata de prima nastere, acum s-a vindecat f repede, f frumos, si-am stat in fund dupa cateva zile... plus ca si la "proba" s-a comportat broderia f bine

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Tare imi pare rau pt cine a suferit sau sufera inca dupa brodat...
Slava Domnului, la mine nu o sa fie cazul...nu m-am gandit pana acum, dar cine vrea sa faca obstretica nu ar trebui sa aiba proba eliminatorie crosetatul/broderia??

Cristina, da, in mare m-am lamurit din lista. Oricum, ma bazez pe sotz sa imi aduca ce uit eu. BB sa fie bine, ca asta conteaza! Stau si ma gandesc ce calma erai tu cu burtica si io zici ca am de condus racheta Nasa in misiune...Sper sa imi revin!

Magg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Se pare ca asta e examenul pe care Dana il tot pica. Si ca sa vadeti si voi ce curva e viata asta: din ce il pica, din aia tre sa-l dea inca o data si inca o data, la infinit pana l-o trece cu brio, iar palmele pe fruntea lui T. vor tabaci locul Si toate astea pe cheltuiala pretioaselor noastre "dansele"
Dar se arata primele raze de speranta la orizont: si pe mine tot ea m-a brodat. Nu am ce sa reprosez. Nu a inventat nici gauri suplimentare, am stat in fund din a 3-a zi, in a 4-a zi am condus, ce mai a fost ca la carte. Data viitoare nu o sa mai consider colacelul pentru sezut un moft si pot sa zic ca nici n-o sa simt ca am nascut.

Andreea mamica lui Filip Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

quote:
Originally posted by magghyc

[font=Comic Sans MS]Slava Domnului, la mine nu o sa fie cazul...


da' de unde stii?? doar pentru ca e cezariana?? mai bine vezi cine intra mana a doua in operatie.
quote:
Cristina, da, in mare m-am lamurit din lista.

poti oricand sa intrebi, ca de-asta suntem pe-aici... doar vazusi ce tir de intrebari imi pregatisem eu... daca nici aia nu se chema ca eram stresata....

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Cristinel,
Da, uite ca nu m-a dus capul ca o sa fie si o 'second hand' la operatie!!! si ca si cezariana implica broderie, chiar daca intr-alta zona
daca scriu fara sa gandesc..deh, gravida, ce sa zic!Oricum pana aflu io mana a doua la operatie, mananc un miel de paste, ca mai am, am sa intreb inainte oricum, sa stiu ce ma asteapta...

Io nu am sa te uit toata viatza mea cum imi explicai ca "maine nasc, dar acum ma duc acasa ca mai am ceva treburi de rezolvat. Si erai asa de caaaaaaaalma si aveai o burtica tare frumoasa!"
Magg

Mergi la inceput