masina de paine

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

o.k. am sa incerc si eu cu mai multa drojdie. Oricum, nu am vazut inca painea cum arata dupa ce raceste.


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Mie nu imi ies bine painile in care pun prea mult adrojdie. si ies mai bine cu cea la pachet, proaspata. Puneam de regula 2/3 pliculet de granule, dar am renuntat. acum folosesc 1/3 cub de drojdie, iese f faina, pe programul 2.

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Pai, chiar nu-i bine sa pui mai multa drojdie, in plus ii simti gustul in miez, iar mie asta nu-mi place.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

deci painica ar fi o.k. insa simt gustul de ulei. E drept, pt masurarea uleiului am folosit masura masinii. Am sa incerc cu lingura obisnuita.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Eu pun o lingura de ulei de masline SANSA, la toata cantitatea. Cel extravirgin da gust. Nu-mi place.

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

si eu tot Sansa am pus, insa 5 linguri. Am sa 1incerc cu mai putin.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Hai ca am umblat pe la naftalina... Am si eu o intrebare: are cineva masina de paine AFK? Eu numai din asta am gasit la Selgros si la Flanco nu aveau. Am mai gasit pe net una de la Moulinex dar este 360 ron. Masina de la AFK este doar 170 ron si pare ok. Are 12 programe(si de marmelada:)) dar sper sa fie si de cozonac printre cele 12 ca nu scria decat in germana). Are si capacitate vas de 900g, oare e prea putin?

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu trebuie sa scrie undeva in prospect daca e de cozonac sau nu. Trebuie doar sa aiba program de framantare si dospire.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Eu fac cozonacul pe cel mai lung program de paine (vreo 3h 40 min.) si iese foarte bine. In ceea ce priveste capacitatea vasului, la mine este de 1 kg si tot atata paine fac. Dar tu stii cat de multa paine se consuma la voi in familie... Eu si sotul o papam cam in 2-3 zile, daca o pregatesc in cursul saptamanii. In weekend se duce mai repede

Poate ma ajutati si pe mine cu vreun sfat... Nu reusesc sa mai scot paleta de framantat. A ramas infipta la locul ei si, desi am incercat s-o las si o zi intreaga la inmuiat, am incercat s-o scot si imediat dupa ce a terminat programul, nu vrea si pace! Cred ca s-a intarit niste coca acolo si ar trebui dizolvata, dar nu stiu cu ce. Aveti vreo idee? Ati patit asa ceva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Am mai gasit Alaska la 200 ron si o firma necunoscuta care era la 170 ron, la Metro. Dar Alaska parea cam 'din topor' facuta. Si scria si in romana pe ea, direct. Amandoua aveau 10 programe. Mai caut si cantaresc ofertele.
Pepenash, mie mi s-a inatamplat asa la mixerul cu bol dar tot inmuiate au mers. Si dupa aia frecate cu Cif Super cream. Dar in vasul de la masina de paine nu prea ai cum sa bagi asa ceva. Ar merge Triumf ca topeste toata grasimea, dar cred ca ar afecta si metalul... Apa fierbinte poate, oparita.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput