Mamici casnice (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mei adevarul e ca deocamdata si eu am ramas doar cu ... documentatul
Astept sa ma mut la casa mea sau sa plecam undeva in vacanta:)))

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Buna seara, mai primitzi in rindul vostru o casnica si pe deasupra si mamica. Am mai vazut subiectul dar nu am avut timp sa citesc, acum ca mi-am instalat internet acasa pot sa-mi fac de cap si sa scriu cind vreau.
Asha ca va rog sa ma trecetzi si pe mine pe listutza mamica Daniela, fetitza Isabella care miine are 8 luni.


Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

http://community.webshots.com/user/danielaaddario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Bine ai venit Danelutza!
Sa-ti traiasca principesa!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Bine ai venit Daniela, te-am trecut pe lista, sper ca am socotit bine data nasterii:)
La multi ani Principesei pentru maine Sarbatoriti?
Mai povesteste-ne despre voi, orice, cum va merge acasa, cu ce va umpleti timpul, eventual cu ce te-ai ocupat inainte sa ramai acasa...

Am vazut poze, e tare scumpa Isabella, sa-ti traiasca si sa va bucurati de ea.

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Multzumesc fetelor ca ma primitzi printre voi.
impreuna, multzumesc intr-adevar Isabella miine implineshte 8 luni. Nu sarbatorim ca sintem la dieta, adica mami si tati, iar ea e prea mica, asha ca nu pricepe prea multe.
Sa va povestesc despre mine, inainte de a fi casnica si mamica, am lucrat 15 ani ca secretara, asta in tzara, dar cum timpul trecea, fata mamei mele nu se marita, am ajuns la 35 de ani cind mi-am cunoscut sotzul. Asha ca am lasat serviciul, as putea spune foarte bun, pe care il aveam, am lasat casa, parintzi shi tzara si am plecat cum se spune in povesti, peste mari si tzari dupa fat frumos. Nu ca ar fi sotzul meu fat frumos, asta vazut de afara, dar cred ca persoanele care au suflet bun sint fat frumos in interior.
Asha ca de aproape 3 ani sint casnica si de 8 luni mamica. Acum cu Isabella trece timpul repede, ii mai impletesc cite ceva, mai cos la cite un goblen, casa-i mare, de gradina se ocupa sotzul, deci toata ziua e plina. Cam atit deocamdata despre noi.
Ulala, ce mult am scris si cum am scris parc-as fi intr-o poveste pentru adormit copii.

Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

http://community.webshots.com/user/danielaaddario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

E sambata seara,aveti sotii acasa ,ce va pasa de mine ca bantui singura pe forum.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Hai ma Dana ma.... ca nu esti singura, eu abia acum am termenat prin casa+baie dar ma declar multumita de o oarescare curatenie Lasa ca vine randul Flaviei s-o incurajam
Hehe, eu stiam de linkul Flaviei... e super dragut Si eu vreau pe lista cu doritorii de poze. Macar cu tubul de frisca
Danelutza... bun venit si sa stii ca ai o imparateasa de fetita nu doar o principesa E asa dulce cand rade.... Dar mie mi-a ramas in minte o inrebare.. casa din poza asta e a ta? Ce sa zic, as fi fericita sa locuiesc intr-o astfel de "locatie" de vis... vai, si cum se vede muntele acela, si ce curat si ce de flori... e superb
Pe mine iar m-a luat maseloiu' si capul asa ca nu bantui mult si ma culc. va pupacesc si noapte buna!!!!!!!!!!!!

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Nici eu nu mai bantui ca m-a luat somnul.Imi pare rau de maseloiul tau.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Dana
pt sarbatoarea care urmeaza la voi :)
Distractie placuta diseara si cand vreti voi, din toate punctele de vedere:))))
Iti facem galerie, nu uita de poze, la cerere normal:)))

Andreea mersi, azi mai merge cum merge dar de maine chiar am nevoie de incurajari cu carul. Daca vedeti ca nu trec pe aici sa stiti ca stau si bocesc. Seara mi-o fi cel mai greu, uf, nici nu vreau sa ma gandesc acuma.
Cat mai ai de tras cu maseloiul?

Daniela si eu am remarcat peisajul frumos, acolo stati sau sunteti in vacanta?:)
Mi-a placut "povestea ta", poate ne mai spui cate ceva ca nu-i deloc mult:) Si noi ne-am destainuit la inceput care ce am facut inainte de marele eveniment cand am ramas cu copiii acasa.
Petrecere frumoasa azi, mai aveti putin si aveti 1 anisor

Azi sunt prin zona

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Buna dimineata!
Se pare ca nu am reusit sa redau exact ceea ce simteam si a iesit un talmes-balmes sau cel putin asa am dedus din reactiile voastre vis-a-vis de mesajul meu. Acum ca s-au limpezit apele, poate reusesc sa fiu mai coerenta.
Episodul cu starea Dariei a fost ceva trecator si a durat putin. Cum nu a fost bolnavioara niciodata ( si da Doamne, nici sa nu mai fie! ), am fost destul de speriata, dar nu asta m-a facut pe mine sa fiu cu nervii la pamant si sa nu am puterea sa fiu activa.
Si ca sa fiu explicita, am avut parte de toate semnele cum ca in burtica mea ar salaslui bebita 2, am avut o intarziere nejustificata a ciclului de 3 saptamani. Am cumparat si un test de sarcina, dar nu m-am invrednicit sa aflu rezultatul si nu l-am facut. M-am rugat la Dumnezeu sa nu lase sa intample asta, pentru ca inca nu simt ca e momentul potrivit, din foarte multe puncte de vedere, dar daca ar fi fost sa fie, nu as fi renuntat la mica minunica. Spun "n-a fost sa fie" pentru ca, chiar azi dimineata, am avut parte de o surpriza. Mi-a venit ciclul si Dumnezeu mi-a luat teama care ma cuprinsese.
Asta e, mai revin cu detalii.
Pupici!

Haideti sa vedeti ce mare am crescut!

Geani si Daria

Mergi la inceput