Mamici casnice (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Aoleu SANATATE ALEXUTEI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sa ii treaca repede si sa fie iar piticotul zambaret si scump si sanatos pe care-l stiu eu Noi o sg data am avut rosu-n gat, dar ma dispera de cate ori face temperatura... offff pup dulce!!!!!!!!!

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

,

Sunt restantiera, dar numai la scris sa stiti, ca de citit v-am citit aproape zilnic. Sunt un pic cu nervii la pamant, nici nu ma pot concentra mereu cum trebuie, simt ca o iau razna. Motivul ar trebui sa fie unul care sa ma faca sa sar in sus de bucurie, numai ca nu prea sunt astea imprejurarile propice bucuriei. Doamne, sa nu ma bati ca pot scoate asa vorbe!
Daria a acum vreo 10 zile si a urmat o perioada nasoala in care imi refuza mancarea, oricat ma chinuiam sa o fac cat mai gustoasa. Pur si simplu, stramba din nas si lua doar 2-3 varfuri de lingurite. In cele din urma, dupa vreo 3 zile de chin, i-a revenit pofta si acum e ok. Ceva i-a provocat o mica indigestie, a fost prima data cand a , m-am speriat tare, ca nu o mai vazusem niciodata asa palida si molesita.
In rest, e o smechera si jumatate, adora sa te joci cu ea, jucariile nu mai prezinta de mult interes pentru ea (sunt altele gen telecomanda, sticle, bavetele, ciorapi pe care si-i scoate singura din picioare, cerceiusi pe care tot singura iii scoate si culmea ca ii reusea manevra fara sa o doara si mai sunt si altele...), de iesit dintisori nu au mai iesit si e tare comoca cu cei 4 pe care ii are.
Promit sa va mai sctiu, sper sa-mi revin pe deplin.


Haideti sa vedeti ce mare am crescut!

Geani si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Geani in sfarsit ai aparut, nu stiam ce s-a intamplat cu tine:(((
De ce esti suparata? Doar din cauza Dariei ca a fost bolnavioara sau mai e ceva?
Scumpa de ea, sper sa fie bine si sa nu se mai chinuie mititica, bine ca ati scapat.
E mai greu acuma iarna ca virusii fac ravagii, dar mai e putin si vine primavara.
Mi se pare normal sa o intereseze chestiile mai serioase, deja e fetita mare:) Nici Sara nu pre se mai joaca cu jucariile

Alina multi si la Alexa, sa se faca bine. Sara a avut rosu in gat de cateva ori si am tratat-o babeste, i-am dat in gat cu albastru de metil si i-am dat vitamina C, fara alte medicamente si antibiotice si in 2-3 zile ii trecea. Daca e doar rosu in gat si aveti curajul, puteti incerca si voi.

Dana maine seara faceti chef? Tocmai cand noi ne luam ramas bun :))) Ii pregatesti ceva surpriza?

Andreea sa nu va mai necajeasca dantura asta, ma speri si eu cand ma gandesc ce ne asteapta pe cand mai creste Sara. Pupam obrajoru rosu si caldut:)

Mihaela trage cu ochiu si mai trage si cu mana putin pe tastatura:) Nu fi suparata ca toti avem zile mai bune si mai rele, pe Sara o apuca cel putin 1, 2 zile din astea pe saptamana, cand nu mai rezist, nu mai stiu ce sa fac cu ea ca nu-i convine nimic. Noroc ca mai am la cine sa o plasez, ca altfel nush care ar plange mai mult dintre noi doua.

Apropo de virusi, sunt si eu putin speriata, prietena a carei fetita a avut pneumonie a iesit din spital, dar mai urmeaza tratament la domiciliu pana marti (va fi o saptamana de cand a fost externata). Si marti seara vin la noi in vizita, oare e ok pt Sara? Nu are sanse sa se imbolnaveasca si ea? Oare cat sta microbul in organism, o fi scapat de el? Chiar nu stiu ce sa fac...

Fetelor daca sunteti prin zona si ne cititi, dati macar un semn mic de viata, daca nu apucati sa scrieti mai multe

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Geani, ofofof, saracuta Daria... tare urat e cand sunt bolnaviori.. asa am patit noi cand a facut 1 an de n-am avut nici petrecere niic nimic, nici poze nici chef.... Dar care e bucuria umbrita de zilele astea urate?Sper sa treaca si Alexutei si Dariei si sa nu mai auzim de episoade din astea.
Pa.... vorbim mai pe seara........

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Dana maine seara faceti chef? Tocmai cand noi ne luam ramas bun :))) Ii pregatesti ceva surpriza?


Da! Un tub de frisca!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

Dana maine seara faceti chef? Tocmai cand noi ne luam ramas bun :))) Ii pregatesti ceva surpriza?


Da! Un tub de frisca!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana


Puneti si poze?

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by impreuna

quote:
Originally posted by diadaniela

Dana maine seara faceti chef? Tocmai cand noi ne luam ramas bun :))) Ii pregatesti ceva surpriza?


Da! Un tub de frisca!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana


Puneti si poze?

Flavia (sotie si mamica fericita)




Doar la cerere!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Nebunaticelor ...da' inainte de frisca ceva



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...

Site Amalia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Sau www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=61762" target="_blank">asa ceva :)

Io cer, sa ma treci Dana pe lista:)))

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Flavia ,te ti de prostii, da' imi place!Toate fetele sa intre pe linkul tau sa se documenteze.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput