Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (14)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Dordia, lucrurile cele mai simple ne fac cei mai fericiti!!!!!!!!sa-iti traiasca bebicul si la mai mare(multe)!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Mara si tie sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa si voioasa!!!

Se pare ca suntemsingurele care bantuim pe forum!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by dordia2000

Fetelor tin sa va spun ca baiatul meu ieri s-a intors singurel pe o parte si pe alta. Adica de ieri se rostogoleste! Se sprijina in picioruse si se ajuta de ele ca sa se intoarca!!! Sa vedeti ce lupte da baiatul pana reuseste!!! E un dulce foc!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005



Dordia ! Sa vezi circ de acum ca va trebui sa il pazesti tot timpul! Deci trebuie sa ma astept si eu la asa ceva, ca doar suntem mai mici doar cu o zi.

Fetelor, bebeii vostri au ragusit vreodata? Ilinca se pare ca da, astazi. E un semn ingrijorator?

Mama, ce urat e azi! NU am iesit afara. Si de maine va fi iar frig

mimi_dumyy, fee sa va traiasca puiutzii!!!

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Da Felicia trebuie sa te astepti la asa ceva!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Azi si eu am prob cu kk ! Mi-a facut exact ca al Dordiei, si cu consistenta dar si apa. Am vazut ca face apa caci kiar in momentul acela il skimbam!

Parca si tu Anda spuneai la fel, ceva jumari cu apa de-asupra!
Eu , oricum suspectez ca este de la stafilococ auriu din rect( i-am facut copro la 2 saptamini)!
Am sunat pediatra si mi-a zis ca asta nu e diaree ci o indigestie!
Mi-a dat un ferment Hilak Forte(picaturi) sau Kreon( 150mg pancreatin), dar marea problema este ca nu pot sa il dau, e acrisor la gust! L-am amestecat cu apa , ioc, cu lapte, ioc! Parca vrea sa-si verse matele!
Nici apa nu-i place, nici ceaiul de menta!
Cred ca nu voi reusi niciodata sa-i dau pastile!

Anda, da e cam cald in casa 24-25C !Am facut testul ala de deshidratare si cam nu revine instantaneu pielea de pe piciorus!Vai de mine, ca apa nu-i place!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)

pictures:
http://uk.photos.yahoo.com/gbuluci

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65676&whichpage=4" target="_blank">Povestea nasterii





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Am uitat, si mai are si mucisori!

Dar el de altfel, papa , doarme!...

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)

pictures:
http://uk.photos.yahoo.com/gbuluci

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65676&whichpage=4" target="_blank">Povestea nasterii





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Felicitari Mimi Dimy si Fee pentru 3 luni implinite !!! Sa va fie bebelacii sanatosi si voiosi !!!
Aceleasi urari si pentru sarbatoritii de ieri
, cu scuzele de rigoare ptr. intarziere, ca noi nu am mai reusit sa intram pe net cu crizele de nervi ale domnisoarei!

Noi suntem bine, in schimb Daria mi-a mancat ieri si alaltaieri cam la 2 ore - 2 ore 1/2 ... sugea mititica la un san vreo 10 - 15 min. adormea si la 2 ore incepea sa urle de foame ... i-am dat, ce era sa fac, ca tipa cat o tineau plamanii!!!

Anda, si noi avem niste cosuleti pe fata. Eu i-am dat cu violet de gentiana si s-au mai uscat ... am facut o scurta pauza in tratament insa voi mai repeta, pentru ca am vazut ca are efect. Tu ai incercat cu albastru de metil sau cu violet de gentiana ? Daca nu, eu zic ca merita sa incerci. Mie mi-a spus dr-ita. sa ii dau pe fiecare punctulet cu alt tamponel (sau cu betisoarele pe care le folosim ptr. sters in urechi inmuiate in solutie), pentru ca altfel cica se intind pe toata fata.

Va pupacim,

Camelia & Dariuca



ALEXANDRA DARIA
http://b1.lilypie.com/9BDXp2.png


Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)

"Bitter are the tears of a child: Sweeten them./ Deep are the thoughts of a child: Quiet them./ Sharp is the grief of a child: Take it from him./ Soft is the heart of a child: Do not harden it."

- Pamela Glenconner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

nu stiu cum naiba fac, de 3 zile is prinsa cu treaba, azi am reusit sa mai recuperez din restantele la citit. sunt pe-aici, timp nu prea am sa raspund...
bubamara, ai dreptate, eu stau in 3...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor am adaugat poze noi la semnatura si in album!!! Sa vedeti ce baiat zambaret am!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Buna seara,mamici!
sa mai raspund si eu pe-aci!

Felicia,da,ai dreptate,unele farmacii sunt de-a dreptul "nesimtite",daca-mi permiteti exprimarea,dar-DAR-tb.sa aiba afisata la vedere o foaie cu adaosul maxim pentru OTC-uri si suplimente nutritive,so,o-ntrebi pe-aia cat isi pun maica adaosul!
Noi il avem 25%,asta in conditia cand majorit.farmaciilor au 30%,pe undeva pe-aci!
Dar era un lant de farmacii,acu vreun an,cand se decontau vitaminele de copii pe gratuitati-200%-,pentru RP-uri!
Adica:la vanzare Supradyn-ul era 180.000,iar cand venea reteta de copii si automat,reteta aia era decontata de CNAS-ei bine,nesimtitele calculcau cu 500.000 flaconul!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ATAT DADEA CASA DE ASIGURARI LA FARMACIA AIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Asha ca invartescusuri de fac la calici!!!

Bubamara,am vazut ca esti fana Bfree
Eu am toate minunatiile de bibe din lume,2 chicco anti-colici,2 avent anti colici,si acest startrek bfree!!!Morala e ca nu curge bine aces bfree,curge incet,are o gaurica mica de furnica aceasta tetina de pana in 3luni,si se enerveaza asta mic,ca nu curge mai nimik!Si cum dracu'ai rabdare sa pui si sa sterilizezi atatea componente!!!!????Noaptea,de ex!!!???
Eu sunt fana Avent,sunt super,nu sunt asha de complicate,au si ele sist ala de a intra aerul in bibe,se-aude ca un ciripit de vrabiute,e tare fain!Si mai dadui si 600.000 pe un Bfree si 2 tetine de rezerva!!!

Mandy,nu ma certa ca fumez,ca de fapt...ala nu prea e fumat!!eu nu fumez decat 2 fumuri,si la 7 tigari iese de-o tzigara!
si fumez de cand nu prea mai am titi,dar in prima luna n-am fumat DELOC,iar cafea beau juma ceasca apa-juma cafea!!Hmmm,ce pofta mai am de inca una!
Am mai discutat acu'2 luni parca de cafeaua decof,ca e mai toxica decat aia cu cofeina!Asha ca o cafelutza lunga bauta toata ziua nu e bai,zic eu...

maine ma mai duc si eu la coafor,ma tund,imi fac shuvitze,etc...sa ma simt FEMEIE!!o sa pun pozitze dup'aia!

Pupicei multi!

Mergi la inceput