Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nu Felicia: unele 100% altele 200%!

A. mai voiam sa va zic ca si Natalia isi suge degetelul uneori cand ii e foame alteori nu, scopul e sa se linisteasca. De multe ori dupa un supt de degetel vine somnicul....

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Reiau raspunsul dat la sfirsitul subiectului trecut, nu observasem ca deja s-a deschis altul:

quote:
quote:

--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by joy04

HEEEEEEEELP

FETELOR, cine a mai patit asa???????
Am facut vaccinul la 13.15, fara sa prea plangem, a fost totul ok ...la 15.50 am papat, nu f. mult, ne-am schimbat ca facusem kk si de la 16.45, urla intr-una . Mai da urlele cum nu am mai vazut.
daca ii pun compresa pe piciorus, se inneaca de plans. Cred ca slabeste de cat a transpirat plangand.
Mai URLA URLA URLA.
Dr cica nu crede ca ar fi de la vaccin ca nu a facut nici un bb asa....dar de la ce naiba?
I-am dat de deochi de ma luat durerea de cap...de la ce sa fie????
Spuneti-mi ca ato mai patit si voi asa si ca trece...

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
poze

--------------------------------------------------------------------------------





Joy, eu asa am patit cu Deiu, acum 5 anisori si ceva, la vaccinul de la 2 luni. A plins mititelul aproape toata ziua, dupa ce ne-am intors de la vaccin! Si i-am pus supozitor cu Paracetamol, i-am dat mai tirliu si un pic de Nurofen, i-am pus si compresa rece pe piciorus, nimic, a plins de plingeam si eu cu el in brate! Dar pina la urma i-a trecut si acum e mare si frumos! Si sanatos! Ceea ce va dorim si dumneavoastra!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Noapte buna fetelor. L=am hranit, l-am culcat si ma duc si eu sa "produc ceva lapte peste noapte". Azi cred ca n-a dormit decat vreo 2 ore toata ziua si simt ca sunt terminata...

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cristina eu mai am o intrebare despre super-blender-ul tau: capacul se spala? Se da jos de pe motorisca sa-l poti spala? Sau cum il cureti?

Multumesc

Lavi

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

M-a lasat netu' vreo 3 zile si am turbat. Chiar am devenit dependenta de DC.

LA MULTI ANI!, cu intarziere, bebeilor care au mai "luat" o lunisoara, doua.

Fetelor, eu sunt nebuna aia cu biberoanele B-free. Le-am luat in disperare de cauza pentru ca bb a avut colici de la 4 zile din cauza ca tampita de maica-sa (ca altfel nu pot sa-i spun) a mancat dovlecei umpluti cu carne si o tona de mere. Si, ori a functionat efectul placebo, ori chiar sunt bune, cert e ca bebe n-a mai avut colici de cand le folosesc (la bagat suplimentul pe gat).

Hai va si va doresc o noapte usoara!

Raluca si bb Maria (07.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Tania, fix asa suntem si noi cu ochisorii, numai ca am primit picaturi Netacin, 3x1/zi. Am cam pus noi, nu chiar asa de des ca am mai si uitat, vreo 10 zile si cam fara efect. Cand am renuntat la ele se pare ca s-a reparat si secretia, dar ochisorul tot curge.
Lavi, chiar m-ai pus pe ganduri cu canalul infundat si interventia, Doamne fereste de asa ceva si la noi!



Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor m-ati pus pe ganduri ci kk maro!!! Azi bb a facut kk maro roscat dar azi a papat morcov. Si ieri la fel dar ieri a papat mar. Si are ora fixa!!! Pe la 4-5 pm bb face kk un pic apos dar jumari cu seminte si de culoare galbui maroniu!!! Care ar fi problemele la kk maro??/ Ma puneti pe jar ca dupa ce ca in 3 zile mi-a luat 60 gr in greutate mai imi spuneti si de kk maro...m-ati aranjat!!! Dar daca bb e linistit, doarme,papa si se joaca eu zic ca e ok!!!

Daca gresesc sa ma contraziceti da?

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

teo, Mandy multumesc pentru raspunsurile cu gimnastica
Silvia, eu nu fumez, iar cafea beau din ce decofeneizata cu o jumatate de lingurita din cea cu cofeina, in rest Inka.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

dordia stai calma: odata cu diversificarea Adio! teoria actuala despre kktei! Se schimba treaba! Si adio kk galben cu miros acrisor! Pe masura ce creste ponderea alimentelor "diverse" kk incepe sa semene tot mai mult cu ala de om mare. Deci gresesti! Nici eu nu i-am dat suc de morcov gol ci amestecat cu mar.

mara credeam ca numai eu sunt fana Inka (si cu soacra-mea ) asa ca n-am mai mentionat-o! Eu o fac ca pe ness.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Mie-mi doarme fata in leagan asa ca intru si eu sa scriu cateva randuri. Ca tot ati amintit de cafea si tigari... Eu n-am fumat in viata mea si nici nu ma tenteaza, insa de cafea sunt addicted. Beau in fiecare zi cel putin una, dar eu nu mai alaptez demult. Cat am alaptat n-am baut deloc cafea.
Tre' sa m-apuc si eu de sport ca nu se mai poate. Am de dat vreo 5 kile jos si ma enerveaza la culme ca talia mi-e mai groasa ca inainte. Cu bluzele n-am problema, le port linistita pe cele din garderoba veche, dar pantalonii nu ma incap nicicum. Am incercat ieri cateva fuste si le-am putut inchide. Stau ele mai fixe, dar macar le pot purta.
Noi avem programare la vaccin pe 23 feb. Mi-e groaza! Dar noua ne-a spus pediatra sa-i dam cateva picaturi de Tylenol inainte de-a merge la spital.
Fetelor, bebelina mea doarme numai in brate dupa 6:30-7 dimineata, azi-dim. mi-a dormit pana la 9:40. Ieri, in schimb, pt. ca am lasat-o sa planga in patut si nu m-am dus s-o iau in brate, mi-a dormit doar pana la 7:40 si apoi n-a mai vrut sa doarma pana dupa 10. Ce sa ma fac cu ea? S-o tot iau in brate in fiecare dimineata? Oare s-ar obisnui sa adoarma la loc singura daca o las acolo? Sau e prea micuta pt. asta?

Mergi la inceput