The best of aug-sept-oct 2004 (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

a, si sa-mi spuneti si mie cum se face painea aia prajita cu usturoi; am bagat si eu doua felii in prajitor, le-am frecat apoi cu un catel de usturoi si am pus putin ulei de masline, dar nu mi-a iesit nimic bun!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni are un an si patru luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

herra, apropo de jucarii noi...cum zici si tu, eu ma plictisesc de ele ce sa mai zic de Stefan...desi nu pare deloc plictisit haha...cat despre masuta multifunctionala...ei bine, noi avem acel Intellitainer de cand avea Stefan 7-8 luni care era de fapt un fel de premergator fara roti, acu i-am luat scaunul ca il incurca, dar nu trece o zi fara sa nu-l butoneze macar de 2-3 ori, la noi e cea mai valabila jucarie si nu are nu stiu ce butoane...insa canta si are beculete, eu zic ca merita o astfel de investitie. Stefan se mai joaca cu o jucarie tot cu butoane de la playschool pe care le rasuceste/apasa si sar din niste casute animale, acum deja stie anume pe care animal il rog sa-l deschida, la noi functioneaza de minune jucariile cu butoane si clape

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

quote:
Originally posted by herra

a, si sa-mi spuneti si mie cum se face painea aia prajita cu usturoi; am bagat si eu doua felii in prajitor, le-am frecat apoi cu un catel de usturoi si am pus putin ulei de masline, dar nu mi-a iesit nimic bun!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni are un an si patru luni







aaaa pai inseamna ca nu-ti place Asa se face cum ai zis, eu o prajesc, apoi cu o pensula dau pe ea cu ulei dupa care frec cu usturoi si o mananc eu fiind crescuta la tara am astfel de chestii care imi plac, mancam chiar si paine cu ulei si zahar sau paine cu dulceata (mai bine zis silvoitza) si branza de oi iute peste sau lapte batut (sau lapte prins) cu ceapa ....

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

buna, fetelor!

multumim pt aprecieri! Intr-adevar e o taram de vis unde am crescut eu si unde-i Alex acum: in fata e raul, apoi vreo 50 metri de gradina, casa iar gradina mare si muntele... e minunat si multumesc lui D-zeu ca am posibilitatea sa merg oricand intr-un asemenea loc... Vara nimic nu mi se pare mai relaxant decat sa stau la umbra unui pom, sa ascult vuietul padurii, susurul apei zi zumzetul albinelor in acelasi timp!...

Herra, pufymic, multumesc pt explicatii, ca si eu uitasem cum se face linkul.

Faptul ca stiu ca lui Alex ii este atat de bine acolo ma face sa depasesc mai usor toate problemele... credeam ca pe masura ce trece timpul o sa-mi fie mai usor, insa parca e din ce in ce mai greu fara el... noroc ca citesc ce povestiti voi de copilasii vostri si imi imaginez cam ce-ar face el atunci...

Dar hai sa va povestesc ce-am facut azi: am venit sfarsita de la examen (a fost destul de greu si eu, c-asa mi-e felul, ma stresez prea mult!), mi-am luat sotul si pe frate-miu si ne-am dus la patinaj1 Nu mai pusesem patinele in picioare de mai bine de 15 ani, iar Adi (sotul) niciodata! A fost o distractie pe cinste, am reusit sa ne mai destindem un pic... Bine ca mai am doar un examen si gata si sesiunea asta!...

Hai ca mi-ati facut pofta de paine cu usturoi, ca n-am mancat niciodata! Ma duc sa fac!

O noapte linistita sa avem!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ionela se vede ca-i prieste lui Alex la bunici si ca au grija de el!Si ce frumos e acolo......

Cristina imi pare rau de Vlad ca iarasi nu e ok cu kk.....!Cat despre painea prajita merge si cu putin unt pe ea, asa fierbinte(si untul se topeste).....asta dc nu-ti place uleiul de masline....

Andreea cum ti-e maseaua?

Pupici!


Ioana(8+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salut de la somnambula!
Pufy pana acum 2 ore nu m-a mai durut asa.... dar acum e cam urat.. totusi nu ca ieri, multam de intrebare Tie ce-ti mai face burtica si puiul mare?
Cybip sarumana de raspuns, pai acum am intrat si eu pe Amazon si vad ca-s oaresce reduceri . Totusi mai caut sa vad daca nu gasesc pe aici prin zona sau chiar gratis pe undeva/.// m-a ramas gandul la "From head to toe" (da Vinci) cred c-ar fi incantata gogoasa mea. Chiar, daca ai deja listuta cu chestii dragute de cumparat as fi curioasa s-o vad si eu (mail andreeaoracle@yahoo.com) daca vrei. Saru'mana mult!
Herra ufff imi pare rau de kk lui Vladut! Despre jucarii... cum zice si Ana, tot ce are butoane/clapete/animalute/sunete ne atrage. E moarta dupa un pian cu ritmuri/melodii/clape/animale cu onomatopeele aferente. Alta chestie e.. tablita de desen cu care sta si 30 min la desenat. Cuburile tocmai i-au ocupat vreo ora si le-a dosit toate sub pat, cartile cu animale la fel, papusi de plimbat. Dar cel mai cuminte sta cand ii dau o punga cu articole de imbracaminte pe care si le atarna dupa gat. Sau isi cara incaltamintea prin toata casa aranjand-o-n fel si chip.
Ionella wowwwwwww ce veste buna ca ati fost la patinoar! Aici la Moghioros? Super! Un pas inainte... ce zice sotiorul, nu-i e dor de Alex? Bafta si la ultimul examen! Si Miti are maine altul si m-am saturat eu, d'apai el De casuta bunicilor ce sa mai zic, zumzait, padure si susur de izvor la un loc.... no comments
Eu inchei si va las acum.... distractie placuta maine ca e duminica... si pofta buna la pita cu usturoi

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Salut. Profit ca (inca) doarme Ale sa mai intru si sa scriu si aici, am citit doar de cateva zile.
Herra iti raspund cu jucariile, masa aia lui Ale ii place, e mereu cu ea in brate (ii scoate blatul si il plimba prin casa sau ni-l da noua. Si a invata sa construiasca, pune cap in cap elementele alea si face o fata ranjita spre noi sa remarcam (aplauze, ovatii) ce mare realizare . Una peste alta eu zic ca isi merita banii, e si inteligent alcatuita si rezistenta.
De fapt am intrat sa o pup pe Loreema, am citit o veste .. .
Felicitari, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Wow Ramona!!!!E cu ochisori????????Bravoooooooooo!Sa iti traiasca bb mic, sa se faca mae(cum zice bazucu meu), sa fie sanatos(si tu la fel) si sa ai o sarcina si nastere usoara!!!!
....si iarasi vom fi colege de topic(adica mamici de sept-oct)

Noi abia acum jumate de ora ne-am trezit, (deci si Alesio), si inca de dimineata a inceput sa-mi zica:"Amiinia un a"(adica Ana-Maria are 1 an)(n-a uitat gombotzu ca azi mergem la ziua unei fetite).....deci ne pregatim de chef!

Eu am avut aseara o durere nasoala de stomac.....n-am mai patit niciodata asa ceva.....bine ca mi-a trecut!

Pupici!


Ioana(8+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Buna dimineatza si de la noi!

Ramona felicitarile mele!Asteptam vesti de la tine si pe topicul nostru!!!Sarcina usoara si bb sanatos!

Ioana e bine sa ai in casa carbune medicinal, eu tare bine ma inteleg cu el si nu are contraindicatii.

Noi am avut o noapte relativ usoara..cu ceva treziri care nu se pun la socoteala.Stefan inca doarme, si ieri a dormit pana la 10 jumate asa ca am timp linistita sa bantui netu si sa beau cafeiu.

Vai fetelor ce POFTA imi faceti voi cu bb2 tati imi tot spune ca nu ne vom descurca financiar cu inca un bebe, eu zic ca no sa moara de foame
dar nici nu vreau sa-l concepem pana nu suntem amandoi de acord...si nu stiu cum sa fac sa-l conving pe tati care...de fapt vrea al doilea dar nu acuma...ca peste 5 ani...offf(scuze de off topic)

Stefan e in perioada in care mananca, adica mananca muuulttt si cu pofta si cere si suplimente si toata ziua e calare pe frigider sau pe scaunul de masa sa ceara papa si asta binenteles ca ma bucura pentru ca cum il cunosc eu nu va tine mult....dar profitam din plin
Va dati seama...ca ieri a mancat o portocala si zilele trecute suc de portocala zilnic...ceea ce la noi e raritate pentru ca de regula scuipa sucul ...ce sa mai zic de bucatele pe care sa le mestece...

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Tocmai am scris un mesaj si a venit printul meu si a apasat pe escape si dus a fost.....mesajul, normal!
Deci vroiam sa va zic ca ma dispera Alesio cu noul lui loc de joaca!Deschide frigiderul(ca asta e)-ca e micut, la inaltimea lui- si se autoserveste cu ce are el chef din el.....de regula cu iaurt ca asta e favoritul lui!
Am pus poze cu ispravile lui fiu-meu in albumul de pe Yahoo!!!!

Pupici!


Ioana(8+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput