The best of aug-sept-oct 2004 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Poze noi cu Alex
Am pus poze noi cu iubitelul mamei!

Bine v-am regasit! Abia am venit de la examen si-am intrat sa vad ce mai povestiti...Noi suntem bine, Alex se lupta cu caninii de cateva zile, imi povesteste mama ca e cam suparat... oricum mananca bine, doarme la fel... Sta zilnic cel putin o ora afara si a facut niste falcute...

Pufymic, andora, danyce, loreema, multumim pt urari si pt. gandurile bune. Cu sanii nu am avut probleme decat primele 2 saptamani dupa intarcat, cand a trebuit sa dau in fiecare seara drumul la lapte... acum nu mai am nimic; daca strang mai iese un pic de lapte, insa nu ma mai dor deloc.

Va las, ma duc la treaba!

Multa sanatate, pupici la bebici si burtici si mamici! Weekend placut in continuare!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!

In ultima vreme chiar nu am avut timp sa stau pe DC pentru ca am fost mereu prinsa cu Stefan si tot felul de activitati.

Ioana, inca nu am fost la medic, vom merge cat de repede vom putea, deocamdata nu pare a fi ceva urgent, si sper sa nimeresc un medic care sa imi spuna asa cum am tot citit ca un grad de fimoza o au toti copilasii mici si nu-i nevoie de nici o interventie decat daca apare vreo infectie locala, ceea ce la noi nu e cazul.

cybip parca tu intrebai cum ne mai jucam cu copilasii, uite si eu pusesem o intrebare de acest gen, si eu am uneori impresia ca epuizez toata inspiratia....Stefan se joaca si singurel, si cu mami si in momentele de mareeee plictiseala nu ne ramane decat sa ne plimbam prin casa cu masinutza sau tricicleta, mai omoram cateva minutele...in rest inventam tot felul de jocuri cu masinile sau cu ferma de animale.

herra, sa zic si io...ca noi ne spalam de regula zilnic, dar mi sa intamplat de destule ori sa-l var doar in chiuveta sa-l spal la funduletz si gata, dar a doua zi clar era baie generala.Pe cap insa...e tare greu...se lasa cu urlete si scandal asa ca am redus numarul chinurilor cam de 2 ori pe saptamana.Noi nu prea avem accidente la masa pentru ca Stefan e fff lenes, nu-i deloc curios sa manance singurel....

Ieri dupamasa ma luase pe mine pofta de paine prajita frecata cu usturoi...haha...sunt o pofticioasa de felul meu ca povestea Ioana de aceasta combinatie delicioasa, ei bine, var in prajitor doua felii, dau peste ele cu pensula putin ulei, frec bine de tot cu usturoi si cand sa mananc...cine credeti ca mi-a sterpelit o "scrija" de pita...vorba lui bunica, eii da...Stefan!Ma asteptam sa o arunce in momentul in care da de gustul usturoiului crud si piscator...da de unde...a papat tot si a mai cerut supliment dar mama nebuna na vrut sa-i mai dea de frica sa nu-i strice stomacelul si sa pus pe urlat aratand disperat catre prajitor si urland ...pineee pinee.Da, i-am mai prajit una, dar i-am dat-o fara usturoi...si a aruncat dupa mine cu ia ofticat...

In incheiere vreau sa va spun ca ieri am ramas de-a dreptul socata...copilul meu are rabdare sa-i spun povesti!!!A ascultat cu mareee interes capra cu 3 iezi si punguta cu 2 bani dupa care a cerut inca o data povestea cu "upuuu" imitand si el vocea groasa a lupului si...a mai ascultat o data cu gura deschisa povestea...na...ca am cam incurcat-o pentru ca poate nu ma credeti dar nu mai stiu povesti...m-am chinuit sa-i mai zic si Alba ca zapada dar am cam stalcit-o...acu am treaba multa, trebuie sa ma pun cu burta pe carte sa invat povesti pt copil!!!!Eu aveam la ai mei acasa o colectie de discuri de Ion Creanga dar cum nu mai am pikup...tare rau imi pare dupa ele pentru ca desi am pe CD-uri ceva povesti, vreau sa va spun ca sunt departeeee vocile povestitorilor fata de cele vechi de pe discuri, azi ma duc la mama si ma uit cine povestea in acele discuri sa vad daca voi gasi in comert pe format de CD sau macar caseta exact acele povesti de altfel splendit povestite.....poate cine le are imi poate confirma MAREEEAAAA diferenta

Va pupic si va urez un WE placut in continuare!
O zi buna tuturor si fiti fara grija...tot va veni si primavara asta muuult asteptata!!!

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Ionela, nu-mi vine sa cred ce sa schimbat Alex!Si ce falcute a facut!!!Felicitari bunicilor!Tu nu ai de ce sa-ti faci vreo grija, se vede clar ca o duce bine de tottt!!!Pupici de la noi!Sa cresteti mari si sanatosi.

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybip spune:

Buna fetele!

Ana multumesc pentru raspuns , adevarul e ca mereu il vad pe Stefan in pozici jucandu-se cu masinutele, oalele...
Ionela, am vazut si eu poze cu Alex, ce frumusel s-a facut si intr-adevar a facut falcute.Ii prieste la bunici...cel mai mult mi-a placut poza cu salul alb.
Hera ti-a placut Frida? La noi se lasa cu baie in cada in fiecare zi, deja e ritual, desi uneori nu-mi arde dar nu o pot priva pe micuta de placerea balacelii.
Andreea, Lorena hop si eu cu durere de masea si mers de urgenta la doctor azi la pranz...eu de ce sa fiu mai cu mot?
Fetelor, folositi pentru copii vostri DVd-uri cu Baby Einstein? m-ar interesa si pe mine ceva pareri, please...sunt curioasa cum reactioneaza copilasii vostri la ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

m-am uitat si eu la pozele cu Alex; inconjurat de atata dragoste - am vazut-o in ochii bunicilor!
sa le dea Dumnezeu sanatate si sa fie totul bine in familia voastra!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salutare!
Daniver distractie placuta cu musafirii! Papa la bebe nici eu nu stiu. azi a papat iar pilaf si-n general mananca ce mancam si noi, gratar, bors cu smantana, mamaliga cu branza, si celelalte... a mancat cam de toate, iar ca deserturi grisulet/orez cu lapte sau prajitura cu branza dulce, chec... nu mai stiu
Wow Ionella ce bine arata Alex si Elisa cu Tya si ce frumos e la bunici!!!!!!!!!!!! Casa lor e aceea de la poalele delusorului impadurit? E superb! Mai ai examene? Daca da - baft!
Ana pai bravo dom'le pt piticotul ascultator de povesti! Sa stii ca si eu aveam discuri cu povesti, si e foaaarte adevarat ca actorii de atunci interpetau rolurile ca nimeni altii! Mai ales rolurile de batrani si copii, sau cele de animale... acum nu mai am pick-up dar nici discurile nu stiu pe unde sunt... os a le caut desi maimuta mea nu e prea pasionata de povesti ..
Vai Naty am vazut si eu in sfarsit o Dodolina plus 3 copilasi frumosi ai prietenei tale din copilarie Ooo ce dulci sunt cu totii !!! E singura in timpul zilei cu ei? Cred ca ce e acolo....valeleu
Inchei ... fug sa-l salvbez pe tati ca Gogo l-a facut bedfuin cu un prosop pe fata si-l calareste, nu-l slabeste deloc

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Cybip aoleu ce nasol cu maseaua.. ce ti-a facut nenea dentistu', a plombat-o? Mai Baby Einstein n-am, am intrat odata pe siteul lor vroiam sa descarc niste muzica dar chiar as vrea sa iau sa vad cum reactioneaza Gogo.... nu stiu de unde insa

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

of, iar face kk moale!
gata, nu vi-l mai laud!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - ]
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybip spune:

da andorra, s-a lasat cu injectie si pus plomba noua.
Cat despre Baby Einstein am citit ca ar fi f bine acceptate de copii si pot fi comandate de pe Amazon.com, astia au preturi mai bune decat pe site-ul original de care tu ai amintit. Daca vrei iti trimit si lista pe care eu am facut-o. dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

fetelor, mai spuneti-mi ce jucarii sa-i mai iau, ca ma plictisesc eu cateodata de astea pe care le are - desi el cateodata ar fi in stare sa faca ore in sir acelasi transport de cuburi de la patut la calorifer si inapoi...

ma gandeam la o masuta din aia multifunctionala...oare i-ar capta atentia?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni are un an si patru luni

Mergi la inceput