Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

La multi ani Maria Alexandra, Alexandru, Andrada, Ioana Catalina, Peter si Petru!!!! Sa cresteti mari, sanatosi si cuminti! Ce de sarbatoriti azi...

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Marlena eu pun 2 lingurite in pireul de fructe, 1-2 in supa pana se obisnuieste cu gustul si de 2 seri i-am pus in bibe de seara tot 2 lingurite, dar nu am observat nici o schimbare in timpul somnului (nu pun mai multe sa nu ne ing5rasam prea tare ). Mi se par ok ca nu sunt dulci ci neutre si se dizolva bine (nici la kk nu sunt schimbari).

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Ia ca facuse fimiu o bucurie in pampers si nu am mai trimisraspunsul de frica sa nu il pierd.

Asaaaaaaa...

Gabi frumos la Slanic cind e zapada, am fost acolo in numeroase tabere!

Codruta olimpiada incepe de pe 10? Trebuie sa fie frumos acolo, mie mi-ar fi placut sa ma uit in direct la sarituri cu skiurile, tot imi promite sotul ca ma duce...

Ioana mersic de cedare, intretimp m-am razgandit si eu ca e complicat sa ma intalnesc cu Kid si sotul nu cedeaza masina deloc. Kid sper ca nu l-ai cumparat, daca ai facut-o da-mi de veste si vedem noi cum ne vedem!

Cam atat doar cu parere de rau in suflet va anunt ca azi noapte mi-a venit CM. Si asa ma umple de spume chestia asta ca eu credeam ca nu o sa vina asa repede mai ales ca inca alaptez!
La munca cu mine ca taman a terminat bona de aspirat toata casa!



Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Fetelor,eu am uitat sa specific ceva:bubitele lui Mario au aparut pe corp ,nu pe fata,asa in cateva locuri..si diagnosticul a fost dermatita de contact,adica de la detergent..acuma clatesc de trei ori ca inainte nu clateam decat o data si mai puneam si balsam..iar Locoidul l-am folosit doua zile in strat subtire,i-au trecut si gata,sper sa nu fie vreo problema ca are hidrocortizon..

Moki & bebe Mario (27 sept 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

buna fetelor!
LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI! SA CRESTETI MARI SA FRUMOSI!
Andrei a dormit de la 22 pana la 7 fara trezire, si la 7 a mancat doar 50 ml lapte ca a adormit, la 8 s-a trezit.
am profitat ca era infometat si i-am dat mar copt amestecat cu putin lapte, da nu-i place, scuipa tot, nu stiu daca a inghitit ceva din tot ce i-am dat.......
si-a baut suculetul de morcov cu mar, i-am pus si 2 felite de portocala, si la 10 a mancat 170 ml lapte si s-a culcat iar, doarme si acum......
PITU si Andrei are bubite exact cum le descrii tu, dar numai pe fata, pe langa nasuc si pe pleoape. si Andrei se freaca la ochi , dar de obicei cand ii e somn, asa ca nu cred ca il mananca bubitele. Dr. pediatra a zis ca nu e DA, si sa-l las in pace, ca o sa-i treaca......pe corp nu are nimic, numai pe fata, deci nu cred ca e de la detergent sau sapun sau sampon, ca pe fata il dau doar cu apa....
Ioana, petrecere frumoasa! si pofta buna!!!!si mai inchide frigiderul ala!!!!


Mary si bebe Andrei(29.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'Neata pe la pranz!
In primul rand, "La Multi Ani" sarbatoritilor zilei.


Multumim ptr urarile de ieri ptr sotu'.
Tati al nostru e nascut pe 2 februarie

Eu nu prea m-am scos ieri cu organizatul petrecerii acasa, dar asta este cand esti cu 2 copii.
In plus, Ancuta este dupa raceala si nu am vrut sa risc sa o duc undeva la restaurant.

Ioana, multumesc ca imi tii pumnii ptr noul job.
Voi fi cam zombie cu copii si cu serviciu nou, dar asta e. Reusim noi pana la urma

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Miflore,esti tare ca papa fata cereale..si eu le am tot pe cele de la Milupa cu grau si porumb,ptr 4 luni,dar zici ca sunt muraturi,asa se stramba..Diseara incerc si eu cu biberonul,fie ce-o fi..nici nu stiu sa-l tin in mana..hi!hi!tu inearca sa continui cu lingurita,e mai bine sigur!

Moki & bebe Mario (27 sept 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Tonnia ,cum zicea si Ioana,nici al meu n-a pus pe el o saptamana dupa vaccin..Plus ca la Mario se intampla ceva ciudat cu kk..exact de la vaccin miroase aiurea rau,cica ar fi de la antipolio.a mai patit cineva?

Moki & bebe Mario (27 sept 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Mary si Ruxandra,in fiecare dimineata pe la 5 imi amintesc de voi cu foitul in patut si intorsul pe burtica si inapoi pe spate,si alte exercitii "miscatoare"..azi-noapte m-am suparat si l-am camuflat in sac de dormit si numai asa s-a mai linistit ca altfel imi manca urechile..

Moki & bebe Mario (27 sept 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Am uitat sa va spun..Ieri am fost la patinoar,super-super tare,muzica,concert DJ Project,atmosfera,am mai schimbat si eu mediul..chiar se merita sa mai evadam asa,m-am intors acasa cu un chef de viata nebun..si bebe s-a impacat cu tati de minune,asa ca de-abia astept sa mai fug..

Moki & bebe Mario (27 sept 2005)

poze

Mergi la inceput