Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Anya Bine ai venit!!
Si eu am 2 catei (la mama), iat unul dintre ei: http://pg.photos.yahoo.com/ph/cpgrigoras/detail?.dir=4bb7&.dnm=368a.jpg&.src=ph
si aici se vad aman2: http://pg.photos.yahoo.com/ph/cpgrigoras/detail?.dir=dac5&.dnm=fef9.jpg&.src=ph

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Codruta mama ta sta la Tarnita? Si eu mergeam acolo in studentie... Ce vremuri... Si de 1 Mai mergeam la Felix... Mi-e cam dor de Cluj...

Anya bine ai venit. Scrie repede 10 mesaje sa scapi de moderare.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Raluca e super poza.

Marlena sper ca a dormit bine Alexandru. Noi suntem pe drumul cel bun se pare. Si acum l-am culcat in patut singurel. Azi noapte a dormit cu 2 treziri de papa: la 1.30 si la 5.30 si la 7 dupa suzi si a dormit pana la 8. Super cuminte (dar tot nu schimb senatura ).


Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Buna dimineata fetelor!
La multi ani sarbatoritilor zilei:Andrew Justin,Matei Cristian,Adrian si Andrei Daniel
GodzilaSi noi avem o pata po crestetul capului cam asa este cum zici tu si pediatra ne-a spus ca o sa-i treaca pana la varsta de un an.Se mai numesc"pete rosii"si trebuie oricum urmarite daca isi modifica forma sau culoarea.Noua pe iesurea din spital ne-a scris ca e echimoza.Pai atunci pata este cum a apucat-o la nastere?A strans-o de capasaa de tare ? Nu stiu ce sa mai cred.La Stefania parca nu mai este asa de pronuntata.

cristell
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_c66/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

'neatza fetelor,
Raluca felicitari pentru fontanela care s-a diminuat asa repede ...cat calciu i-ai dat?

Aseara s-a culcat in cele din urma Alexandru la 0.30 si a dormit pana la 8.00 cu treziri la 2 si la 5. De la 8.00 a stat treaz o ora si apoi a mai dormit inca o ora si jumatate pana la 9.30.
I-am schimbat tetina S noaptea cu M fiindca stateam f mult sa il astept sa pape si imi era un somn iar acum dupa ce papa se cam foieste si tipa uneori si trebuie sa mai legan putin patutul sa adoarma iar.
Astazi se pare ca e tare frumos afara..o sa iesim si noi ..poate fac si ceva de mancare ca e cam gol frigiderul. Am fugit!

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

uite ce mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

anya bun venit!

am avut o noapte!!!!!ege a fost tare agitata.probabil din cauza dintisorului.noroc cu tati care mi-a tinut locul spre dimineata.
poate reusesc si eu sa trag un pui de somn,mai tarziu.
acum o tin in brate cu tzitza in guritza.
azi mergem si noi sa facem vaccinul.
va pup

ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

am uitat sa va zic ca acum 1 an facusem testul de sarcina si iesise pozitiv.mai dar ce repede a trecut 1 an!!!

ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

"La multi ani!" Andrew Justin,Matei Cristian,Andrei Daniel!(Daniela unde esti?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Neata!

M a r l e n a, el a luat calciu din spital, din a doua zi de viata. Cate 5 ml, 15 zile/saptamana (de obicei erau 10), si Vigantol mai mult, cate 7 picaturi, pe urma 5 si acum suntem la 4. A fost jale, ca nu a asimilat deloc calciu - iar mie nu mi-a dat dr sa iau, dat fiind riscul, aveam uter contractil. Nici nu stii cum e mai bine, pana la urma, dar am avut noroc maaare ca e pe calea cea buna cu rezolvarea.

N i c o l e, sigur ca nu-mi fac iluzii ca se va sfarsi rapid cu traiul dulce pentru cateloi!!! Adevarul e ca la noi in casa, teritoriile sunt deocamdata foarte bine delimitate, in sensul ca sunt 3 camere - vagon in care cainele n-a avut niciodata acces (nici un caine din familie, de altfel) si care sunt in fapt teritoriul lui Radu - si implicit locul unde o sa inceapa cu tarait etc. Biroul este teritoriu de contact, in sensul ca Simba e tolerat pt perioada scurta, in scop de obisnuire a ambelor tabere, dar deocamdata este inca usor de tinut distanta. Oricum, Radul l-a ochit deja ca pe o jucarie mai mare, rade de cele mai multe ori la Simba si il studiaza cu mare interes. Mai greu va fi la vara in curte, dar ne vom organiza noi cumva.... poate iar facem separare de teritorii, desi curtea este mica.

C o d r u t a, frumos mai e la Tarnita! Am si eu o prietena la Cluj - cumnata cumnatei - ai carei parinti au o casa de vacanta acolo si am fost o data.... Am vazut intr-o poza ca Nisa - parca - sta pe canapea alaturi de Petra, pare f. cuminte; adevarul e ca la rasa asta de catei nici nu cade parul si cand sunt bine ingrijiti e absolut ok.

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Anya bine ai venit!

cristell
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_c66/my_photos

Mergi la inceput