Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Deni, si mie la fel . Dar de fapt e o chestie cam ca grisul care se foloseste la legat ciorbele, de exemplu.

Cuscra, nu imi faceam probleme, stii bine, dar ti-am zis ca-mi vine iar soacra saptamana viitoare si strang marturii sa-i inchid gura ca tare ma enerveaza la fazele astea . Cum ma mai enerveaza si cand ii zice lu' fi-miu de 5 luni ca vai, ce urat e sa stea cu manutza in gura, degeaba ii explic eu ca asa exploreaza el lumea inconjuratoare la varsta asta, ca n-am cu cine. Dar stai tu linistita ca Serban o sa fie barbat adevarat cand va fi mare si o sa o ocroteasca pe Alex, he he.

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Phii, Deni, ma depaseste!
http://community.webshots.com/photo/546933191/2446593490081685376hpazCw
asta-i linkul!!
de nu merge si nu merge, http://community.webshots.com/user/RalucaCostiurin , in albumul de 4 luni!!


Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

RalucaC too late, already saw the picture!

Adica ma duc sa fac baie ca am inceput sa put!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Alexla, La Multi Ani! (cu intarziere), sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi.


Azi am iesit si noi la plimbare, prima data dupa 12 zile. A fost tare bine dar dupa ce ne-am intors a tusit piticu de vreo 2 ori, sper sa nu-l intoarca raceala. Maine nu iesim ca poimaine avem vacciiiiin si nu risc sa-l racesc pe copilashu dragalashu.

Fetelor, eu tocmai am suferit un soc, termin victorioasa de citit capitolul 39, il deschid pe 40 si cand am vazut pagina 1 din 10 nu-mi venea sa cred. Asa ca va urez o noapte calma si linistita si ma duc sa mai pedalez din urma.

pupici

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Aoleo, cuscra, dai flocken la fata sa pape?! Nu stiu ce sa zic, totusi...Hi hi, am luat-o razna, mai bine ma duc la nani!

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Godzila sa-ti traisca sotzul, petrecere frumoasa.
Mama mea locuieste pe Calea Giulesti, cand venim in Bucuresti noi stam la ea, poate o sa ne vedem atunci, vorbim din timp.

Cristina_m, felicitari pt aniversarea casatoriei, multi inainte cu sanatate si noroc.

Ma intorc sa lecturez.

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Simodina, si Victor se sperie de zgomotele bruste, tresare si uneori chiar plange.

Iar de vreo patru zile, la nici 2 minute dupa ce-l bagam in caditza la baie, incepe sa urle de zici ca cine stie cei facem, efectiv acum zambeste si in secunda urmatoare da drumul la goarna. Aveti vreo idee, ce-o fi asta, ca eu nu-mi explic? Nu am schimbat nici apa, nici sapunul nici cada si nici metoda de imbaiere.

Am terminat de citit din urma.

Ioana, bafta la nanny hunting.

Raluca, e foarte misto "catzelushul".

Pupici fetelor si somn usor,

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Simodina, si Petrut se sperie usor. Face ochii mari, devine serios, apoi "pune buza", colturile gurii o iau in jos si daca nu prind momentul sa vorbesc cu el pe un ton vesel, izbucneste in plans. Apropos, m-am uitat la pozele tale si ne seamana baietii pana si cand plang


Diana si www.phyast.pitt.edu/~viorel/pictures/reading.jpg" target="_blank">
Petrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Raluca C f.frumos "catelusul". Spui tu ca asta e distanta maxima admisa, dar sa vezi cand vei gasi cupilu calare pe dog. Am si eu o ciobaneasca germana de 2 ani, dar nu o tin la bloc pentru ca e imensa si mai si pute. O tin la curte, unde sta singurica si se duce mama zilnic sa-i dea sa pape si noi sambata, duminica.

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

miflore,dr Vatafu (sau Vatavu??) a facut interventia Mariei si e totul in regula; mai mult, mi-a zis ca daca depaseste 8 kg e nevoie de anestezie generala si asta e alta mancare de peste-eu oricum voiam sa ii fac interventia cat mai repede; de bani nu stiu ce sa-ti zic ca mama lucreaza la spital si nu a vrut sa primeasca; i-am luat bomboane si cafea si ei si asistentei care cica are rol important in tevatura-recte tine copilul f bine sa nu pateasca nimic ca a fost doar anestezie locala si deci priculiciul se zbate la greu

eu i-am luat Mariei cereale de la Milupa cu mar si morcov si cu lapte pt ca ea mananca milumil-deci nu e nici o incompatibilitate; par sa-i dea ceva reactii prin burtica, da sper sa se obisnuiasca in timp; e un pret bun in carrefour fata de sensiblu

si ioana, in legatura cu bona:

luand-o prin agentie, am contract scris cu ea care prevede inclusiv preaviz, concediu, ore suplimentare; plus dosar cu analize si cu buletinul; ii platesc concediu, da nu scrie cate zile (probabil cand o trimit pe maria la bunici); nu cred ca poti sa-ti lasi bona o luna intreaga neplatita fara sa o pierzi;in legatura cu incuiatul usii nu mi se pare deplasat, chiar ma gandeam sa il practic, dar pana la urma am considerat ca pur si simplu nu e cazul pt persoana de acum; desi nu i-am spus explicit, nu intra la noi in dormitor si din ce mi-am dat seama nu imi cauta prin lucruri-desi in privinta asta sunt destul de nesimtita si nu stiu daca mi-as da seama



Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput