Bebelusi de iulie-august 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ema, nu am avut succes cu trecutul la formula ori la lapte de vaca.S-a intors inapoi la san..noroc ca am tot baut ceaiul acela de alaptat si am lapte in continuare.
Dar uite ce am gasit despre copiii alaptati pana peste 6 luni.Se pare ca multi dintre ei nu vor lapte dupa ce sunt intarcati si e ok.

http://pregnancy.about.com/library/breast/blnworkmom.htm

Adriana si bebe Aidan Alexander(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Lulu, felicitari pt. bebe 2, daca a venit!!!

Monica Elena, cum a spus si Mona, caisele de la Hipp au zahar , eu de-aia am luat doar pere si piersici...

Ema, eu am mai zis in capitolul trecut ca singurele cereale fara zahar si alte adaosuri pe care le-am gasit sunt de la Milupa, de orez. Eu nu vreau gluten pana la un an si de asta am cautat orez. Poate mai sunt si altele, dar eu nu i-am pana acum si nu stiu altele. Poate iti mai zic fetele.

Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


Diana Mirela, ce ne facem daca nu vrem deloc deloc cereale Milupa ?


Ca am incercat tot ce se putea, insa vrea doar cereale Humana !!

In rest.....
Chiar icneste daca insisit.

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Fetele care incepeti serviciul de maine, va doresc multa putere pt. a trece de dorul de pui! Eu merg zilnic 3 ore la cursuri si tot plec cu strangere de inima...

Brianamica, nasica , mandra mea a mancat orice i-am dat, mancare sa fie.... Dar Nestle au zahar, sare, gluten...oricum i-am cumparat doar fructe la borcanas, ca astea se gasesc mai greu iarna. Piersicile si perele de la Hipp au fost pe placul meu in privinta ingredientelor.


Acusor, la noi se gaseste Zymafluor de 0,25 mg (400 pastile) si de 1 mg (100 de pastile, mi se pare). Cele de 0,25 mg costa in jur de 20 RON, dar le tii mult timp, ca sunt multe.

Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

quote:
Originally posted by brianamica


Diana Mirela, ce ne facem daca nu vrem deloc deloc cereale Milupa ?


Ca am incercat tot ce se putea, insa vrea doar cereale Humana !!

In rest.....
Chiar icneste daca insisit.

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos



Incearca sa le combini cu altceva, nu stiu ce sa zic. Eu nu-s experta in cereale, nu i-am dat pana acum ca e grasana . Dar daca nu vrea si nu vrea, da-i Humana si gata. Daca s-a obisnuit si-i plac, asta e.
Eu am noroc cu mandra mea ca e mancacioasa si nu a refuzat nimic pana acum. Cred ca daca ar refuza, probabil as mai face si eu compromisuri. Dar ma bucur ca nu am avut probleme de acest gen pana acum si sper sa fie asa in continuare.



Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Multumesc pt urari. Doamne Ajuta sa iasa si testul 2 pozitiv si sa fie bb.

Luminita si Andrei Tudor (16 august 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64539" target="_blank">Bazar pt Alex

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Finuta Diana, ai mare noroc. Eu o am si pe cea mare mosturoasa din nastere, ca si cea mica.....

Facem lupte greco-romane !!

Insa cred ca stiu cu cine seamana...

O sa incerc sa nu ii mai iau Nestle la borcanel. Chiar o sa tin cont de sfatul vostru. O sa caut borcanele doar Hipp.

Insa va mai spun ca la cea mare, acum 7 ani nu se tinea cont de atatea chestii (hai ca incep si eu ca babele alea proaste..)

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Mamini, nasica , vad ca dai consultatii online. Poti sa-mi dai si mie un sfat? Bineinteles, in legatura cu fluorul la bebelusi.
Eu cand am decis sa-i dau, de la 4 luni, am vorbit cu medicul de familie, cu niste pediatri si cu un stomatolog. Stomatologul mi-a zis sa-i dau asa: pastilute de 0,25 mg, un sfert dintr-una pana la 6 luni, de la 6 luni la 2 ani jumatate, iar apoi o pastila, iar dupa 5 ani 1 mg. Dupa ce ca sunt mici, ma mai si chinui sa le tai.
Este doza corecta? Eu am mers pe mana lui ca am zis ca stie ce spune. De asemenea, la asa doza, nu are cum sa faca fluoroza, mai ales ca in altceva nu se gaseste fluor la noi, nici in apa. Stiu ca doar frunzele de ceai au fluor, dar nu va fi cazul la bebe.
Si inca ceva: ii pisez bucatica de pastila si i-o dau la masa de pranz, cand nu mananca nimic cu calciu. Mai are vreun efect daca nu o suge? Ca nu am cum sa fac bebele sa suga pastila . Mai tarziu, da.
Si acum ma intreb daca sa continui sau sa-i dau mai tarziu, cand va intelege despre ce e vorba...mare dilema pe capul meu...

Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmari spune:

Ziua buna tuturor,

am intrat doar sa va salut si sa va las cu bine, pe voi si nazdravanii bebelusi, noi iar luam cortul si ne mutam, tot Londra dar alt district. E nebunie mare, bagaje, cutii,saci, Yasmina bulina,sotz cu doar jumate de zi libera....ce mai, chiar ca-mi iau campii.

Pana ne instaleaza linie telefonica sa pot intra online, eu va urez muuuuuuuuuuuuuulta sanatate si putere de munca, acu ca ploua cu D-uri, sa va fie bebeii cuminti, mancaciosi si fara vanatai.

Multi pupici, va iubim, semnat mami si Yasmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Azi s-a umflat si gingia lui Andrei si se vad dintisorii. E putin cam matarit dar rade si e cumintel. Pana acum!

Luminita si Andrei Tudor (16 august 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64539" target="_blank">Bazar pt Alex

Andrei

Mergi la inceput