Bebelusi de iulie-august 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Bravo Lulu75 ! Felicitari ! Astept acum confirmarea de la dr tau pt a putea sa ma bucur pe deplin.
Eu azi am intrat acum pe fuga pt a ura mamicilor care incep maine lucrul asa: SANATATE SI MULTA PUTERE DE MUNCA ! Am de gind ca miine dimineata sa plec pe usa repede fara a privi inapoi. La fel am sfatuit-o si pe si sper sa ne acomodam repede cu situatia. Am trecut noi prin situatii mult mai dure asa ca tb sa reusim sa trecem si peste asta. Eu stau cu David in brate si ma uit disperata la ceas. De bizait pling de o saptamina si sunt tifnoasa rau. E bine ca si-a revenit puiul.De ieri sta ingurel in fundic fara sprijin si isi baga singur sticla in gurita suntem mari gata. Ma retrag acum caci s-a trezit si bebe.


Poze cu noi la http://photos.yahoo.com/valy_david2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Mamini, adevarul e ca m-au tinut plombele astea de amalgam. Cred ca doar 2 masele s-au cariat pe sub plomba. O sa incerc si cu pastile de fluor. Nu stiu daca se gasesc pe la noi dar incerc.
Ce-i pot reprosa mamei e ca nu m-a batut la cap in fiecare zi sa ma spal pe dinti. Acum, cand m-am facut mai mare, ma spal zilnic pe dinti. Iti trebuie si o educatie riguroasa ca sa ai dinti frumosi.
Daca Teo o sa faca nazuri o sa-i spun ca o sa rade fetele de el daca are dintii ca mami .

Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Si pt ca tot vb de dinti:Oana C-nu scrasneste din dinti inca,dar tot ma musca de zor si acum am o buba tot la sanul de incercari-stangul,care a avut si puroi inauntru si a mai fost muscat.Nu stiu cumse tot nimereste tot asta.Imi tot da emotii durerea.Acumma doare ca am puroi la muscatura,ma tot dau cu rivanol ca data trecuta.Mai si sunt pe faza,adica cu degetul pregatit sa ii scot sfarcul din gura si tot ma composteaza.Cred ca ma las de alptat in curand.
Adriana-ai reusit ceva cu trecutul la formula?Eu daca nu voi reusi,ma consolez ca poate o sa o invat sa bea din sippycup si asa pe la 9 luni pot sa inlocuiesc o masa numai cu mancare solida.Ca acum vrea lapte ori inainte de masa solida ori dupa.Si de la8 luni o sa ii cam tai macaroana cu laptic la masa de solide si sper sa iai cana pana atunci.Si sa nu imi faca sanii ferfenita.
In leg cu site-urile:eu am comandat produse si in val de 550.000-cea mai mica comanda si tot a fost convenabil-taxele postale adica.Plus ca multe nu le gasesti prin Constanta si trebuie sa faci comanda la magazine sa iti aduca.Si dureaza si 2 sapt.Si atunci de ce sa dau si adaos comercial mare si sa astept atat cand dk fac com pe site vine repede daca e in stoc.Mie una imi convine de minune ca nu mai alerg.Chiar as vrea sa imi ziceti voi care cereale nu au zahar si alte minuni ca sa stiu ca merg acasa cu fata.La noi nu toate borcanasele Hipp sunt fara zahar.In Ro toate Hipp sunt fara zahar?


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Valcampan si , va tin pumnii ! Va urez putere si va asigur ca o sa va acomodati cu situatia (eu am aproape 2 luni de cand am inceput serviciul).

In schimb am un desktop plin de pozele fetelor si vreo 3 rame cu foto pe birou !!

Bafta multa multa, si exact cum spuneai tu...... trecem noi si peste mai grele.............. Va tin pumnii stransi stransi !



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Salutare, gagici!
Lia, nu stiu cum pana mea de economista am socotit in halul ala pretul borcanaselor la voi. Am retinut ca ar fi 17000 lei si nu stiu ce mutatie s-a produs in capul meu.

Monica-Elena, pe borcanasul de Hipp cu caise eu am vazut ca are adaos de zahar. Chiar m-am mirat, ca la piersica si para scrie clar fara adaos de zahar. Si degeaba zic ei ca distrug substantele posibil alergene, exista, dupa parerea mea, acelasi risc ca la orice aliment. Eu am patit-o la borcanul de mar cu afine.

Sunt racita cobza, ma doare gatul ingrozitor si sunt stresata sa nu dau fetei raceala. Mi-e groaza sa fie cumva gripa, parca asa ma simt. Daca e doar o banala viroza ii dau eu in cap , dar o gripa m-ar termina.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Buna fetele

Maine incep munca asta e!!!

Am fost azi la dr, numai eu, sa iau o reteta, si mi-a zis de spanac, pot sa-i dau; iaurt de la 7 luni, intai facut in casa, orez, cerealae: ovaz si porumb, ca cica Luca are tendinta de ingrasare, si sa-i dau de-astea care nu ingrasa. Tot de la 7 luni, mamaligitza cu branzuica, si spre 8 luni, putem incepe cu smantanika, dar mai slaba, nu grasa. Cam atat!!!

Cati, ma bucur ca s-a rezolvat.

Briana, uite eu tin regimul meu, fara paine, dulciuri, dupa 6 mai nemek, sau daca tie foame, bag un fruct, un iaurt dietetic. Spor sa ai si vointa.

Gata, ma duks a fac pranzul...pofta buna

Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005
Bondariciu' mic

Parintzi de bondarici

The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Acusor, sigur exista- de ex zymafluor tablete. e f important sa nu le inghiti, fiindca faci numai pipi cu fluor si atit.adica degeaba. pt adulti actioneaza numai local, deci supte. aici exista fludent, nu stiu daca sunt si in Ro, au cu gust de anason, banane sau menta.

Ema, greu de spus ce e la tine, inteleg ca e vorba de o asimetrie, asta de obicei e functionala, poate avea multe cauze...dar poate exista pe fondul unei predispozitii la prognatism, de ex( max sau mandibular- adica max sup sau inferior mai in fata). nu poti sa faci nimic decit sa o urmaresti pe Bibi. nu se poate interveni asa timpuriu. iar pt dinti, da-i fluor daca vrei. dar eu zic ca daca dintii sunt sanatosi, fluor si albiri poate alege singura mai tirziu. si va evita rujul rosu, ca accentueaza galbuiul dintilor. sa fim noi sanatoase, oricum ei vor avea de facut reclamatii fara numar si nu le vor conveni o multime de chestii, ca si eu ii reprosam maica-mii de la picioare pina in crestet, nimic nu-mi convenea.


M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aprilie1976 spune:

Buna mamici! Sunt si eu un bebelus de iulie august si nu stim cum sa ne inscriem pe lista. ne-am nascut pe 22 august 2005 cu 3230 g si 54 cm. Ce trebuie sa facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:



Mamici, eu vreau sa va spun ca am avut mari probleme cu dintisorii fetitei mele mai mari.

Medicul stomatolog mi-a spus ca totul a fost din cauza florului administrat de cand era puiut. Se pare ca cel mai bine pentru copii, pana aproape de varsta pubertatii , este sa ii lasam organismul sa functioneze normal, dupa care sa ia medicamente cu fluor.

Ela a avut mari probleme cu dintii. Mari de tot.
Acum nu stiu ce e mai bine. Deja nu vad cum o sa procedez cu Ana.

Pana acum nu mi-a recomandat doctora asa ceva. Vedem mai tarziu.



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brichisalisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Buna dimineata...la pranz.
Am multe sa va scriu sper sa nu va plictisesc.
In primul rand LULU FELICITARI! iti doresc multa sanatate si o sarcina usoara.
EMAIMEE si CINimi pare rau pentru bunicele voastre.
LIA si eu sunt de parere sa mergi la un dermatolog.
Multumesc de sugestia pentru dovlecel, o sa il fac cum a spus...nu mai stiu cine, mii de scuze, deci o sa il combin cu morcov si pastarnac, multumesc cui mi-a dat sugestia. Imi puteti spune si proportia si daca mai puneti ceva, carnita, sau galbenus, sau ulei?
MONICA si EMANUELA multumesc de raspunsuri pentru carucioare, si eu ma gandeam sa il cumpar de la reprezentanta ca e transportul gratuit, dar as vrea sa puna sotul mana pe ele daca tot merge la Bucuresti.
MONICA tu fructele le dai simple fara cereale sau altceva, si le papa bine Mihnea? Ca Medeea e cam mofturici, cred ca i se par acre, e drept ca nu i-am dat decat de doua ori caisa si piersica Hipp, para i-a cam facut diaree.

http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput