Balantze [dez]echilibrate-18

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Asa este mai sunt 2 luni pana la ziua mea si tot SINGURICA sunt pe data de 19!?!?!?!?!?
Ce mi-as dori de ziua mea, pai un w-e la Paris!cu siguranta ar fi posibil, dar am tot amanat ca sa-mi pot lua si copiii, asa ca mai trebuie sa astept macar 3 ani ca sa inteleaga si cel mic ce e pe acolo, caci acum abia are 3 ani si jumatate.
Cu siguranta voi da petrecere atat la birou cu ai mei colegii, cat si acasa cu familia si prietenii.
Abia astept.

W-E placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Cary, cel mic ar fi super incantat de un weekend la Paris daca il duci la Disneyland. Asa ai putea impaca si capra si varza.

Diplodocus, nu sunt orhidee in horoscop. Parca sunt margareta, dar nu sunt sigura. Dar tot imi plac orhideele. Asta pentru ca au intrat in viata mea atunci cand aveam nevoie de ele. Cand am inchiriat un apartament mobilat la Paris l-am primit cu tot cu un ghivechi cu niste frunze in el pe frigider. Habar n-aveam ce e in el. Prin iarna respectiva eram cam stresata, cautam sa imi schimb serviciul... cand intr-o dimineata am vazut inflorind niste superbe orhidee albe cu centrul galben. A fost o surpriza foarte frumoasa si binevenita la momentul respectiv. M-am imprietenit cu orhideea si am numit-o Flora. Intre timp am mai citit pe internet despre ele si am aflat ca multe orhidee nu infloresc decat o data si ca e un mare noroc daca se intampla din nou. Dar Flora nu era deloc pretentioasa si inflorea cam o data la 6 luni. Cand am schimbat apartamentul am luat-o cu mine, ma simteam responsabila pentru ea. Din pacate cand am plecat in tara a trebuit sa o las unor prieteni si s-a intamplat acest accident nefericit

Jesia, sa nu cumva sa ii spui Marinei ce iti doreai la 2 ani , ca in mod sigur nu va primi ciocolata! Si asa e inebunita dupa cacao. I-am luat atatea jucarii in primul an de viata ca acum aproape am epuizat toate posibilitatile. Iar pentru motocicleta e prea mica!

Sa nu uit sa va spun ca ne putem mandri ca suntem colege de zodie cu o noua stea: Cleopatra Stratan, nascuta pe 6 octombrie 2002. Ieri si-a sustinut concertul la teatrul Nottara. Desi am cautat din greu un bilet sa ma duc cu fiica-mea, m-am trezit prea tarziu. Totusi am trecut ieri pe acolo pe la 18h30 si cum era spre sfarsitul concertului am putut intra la balcon si sa vedem ultima melodie si bis-ul. Marina a fost mortala, cand a terminat melodia a inceput sa aplaude frenetica si sa tipe ca un fan inrait. Striga "mai vrei, mai vrei" (adica mai vreau, mai vreau). Din pacate era sfarsitul concertului. Dar am cumparat CD-ul.


Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

SINZIANA- daca te-ai simtit responsabila pentru orhidee, inseamna ca Micul Print nu a trecut degeaba pe Pamint in calatoria lui
Ai idei pt cadoul Marinei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Na, ca de la Micul Print mi se trage... Si nici nu mi-a placut prea mult povestea.

Am o idee pentru cadoul Marinei. Un carucior cu bebelus care sa se poata dezbraca, hrani...
Cum vede asa ceva in parc se repede sa plimbe carucioarele cu bebelusi papusa (bine ca nu a trecut inca la cele cu bebelusi adevarati ). Mai are acasa o papusa mica bebelus pe care o tot dezbraca, o hraneste, i-a pus si un pampers de-al ei.

Ce preocupari mai aveti balantelor ? Ca eu tocmai v-am prezentat preocuparile unei balante de 2 ani.

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Buna dimineata!! cam slaba miscare aici.mai e putintel pana la ziua noastra..mi-ar placea si mie o iesire la Paris, dar am inteles ca sunt niste preturi de nu te poti atinge de nimic..am fost mai demult o zi in trecere, dar nu m-am saturat, in plus eram singura, iar acum mi-ar placea sa merg cu sotul.
o saptamana minunata!!!

POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Dragele mele am o mare veste sa va dau, NU!, nu sunt insarcinata caci imi ajung cei 2 pui ai mei, dar VINERI plec la MARE!!!!!!abia astept, iar ca sa ma distrez si eu un pic i-au si bunicii(parintii mei),noi vom merge cu trenul, iar sotul meu cu motocicleta asa ca vom avea escapade din belsug, sper sa tina vremea cu noi, caci valul acesta de frig se termina MIERCURI!asa ca .......sa inceapa distractia!
Abia astept sa plec si sa i-au o pauza de la scarbici!

Draga Sanzi sper ca ai gasit cadoul mult dorit de a ta printesa, stiu doar ca Rebecca isi dorea foarte mult sa cante si astfel am cumparat un microfon de jucarie, a fost tare incantata.

Ma intorc pe 8 septembrie, pana atunci va doresc numai bine si sa ne revedem sanatoase tun!
Pupici tuturor!

Cat despre PARIS cred ca va trebui sa mai astepte vreo 2-3 ani!oricam un w-e in 2 nu as zice NU!

Pe curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

CARY-distractie placuta la mare! Sa faci o multime de poze sa ni le arati la intoarcere...
KRISS-exact ca tine am fost si eu de mai multe ori la Paris, dar...fara Calin...Ce mi-as dori sa putem merge iar, impreuna...
SINZIANA-deci am dat-o in bara cu Micul Print... Pe mine m-a "prins", exact cind am stat in Frantza , o perioada...
La preocupari eu stau bine cu cititul...Bineintzeles ca acum exagerez cu cartile despre bb

am primit si eu cadou in avans...Mult dorita masina de cusut electrica...La care n-am apucat nici sa ma uit bine sa vad cum functioneaza...De ziua mea o sa cer acum sa-mi cumpere timp ca sa pot sa ma delectez ( ca ce o sa iasa...nu garantez )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

CURAJ draga, ca nimeni nu s-a nascut invatat si toata viata invatam, asa ca .......mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Ce faceti fetelor?
Slaba miscare pe aici. Hai ca va aduc eu pe prima pagina dar sa nu ma faceti de ras, sa ne mobilizam ca sa ne si mentinem in top.

Nu cred ca mai suntei in vacanta, asa ca hopa sus!

Vreau si eu la Paris....am fost la inceputul lui martie dar singura, eram in interes de serviciu si parca nu a avut Parisul parfumul acela pe care il visam sau pe care il simteam suav in timpul documentarelor pe care le vedeam la Tv.
Nu-i asa ca trebuie sa mai merg si a doua, si a treia oara....pentru a putea descoperi cu adevarat Parisul?

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

suntem in top!!!

Mergi la inceput