Tatici la nastere

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

Sotul meu a fost de la bun inceput alaturi de mine, din momentul internarii, si pana la sfarsit, pana m-au dus in salon. N mai vorbesc de expulzie, momente cand m-a tinut de mana si m-a incurajat sa imping cu toata puterea, sa iasa minunea cea mica afara. Mi-a fost de un real folos si stiu ca si pentru el a insemnat enorm sa fie alaturi de fetele sale in acele momente unice.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Sotul meu a stat langa mine pe toata perioada travaliului (pana la dilatatia maxima) dar din pacate in sala de nasteri nu a intrat (am nascut la Giulesti). Daca ne mai da Doamne Doamne un puisor vreau neaparat sa asiste si la nastere. Faptul ca a fost alaturi de mine a contat enorm,nici nu-mi imaginez cum ar fi fost fara el langa mine. Eu nu am avut nici anestezie si ma incuraja sa respir asa cum stiam de la cursuri ...

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Eu am nascut prin cezariana, am avut anestezie rahi cu epidurala, prin urmare nu am dormit, tati a fost acolo cu noi, a filmat toata nasterea si nu a lesinat. Si el se mira cum de a fost asa de puternic. Nici nu am conceput sa stam despartiti, initial trebuia sa nasc normal dar bebe a avut cordonul in jurul gatului asa ca s-a decis cezariana, iar sotul meu a zis ca nici o operatie nu il va tine departe de mine. Am avut noroc si de un medic minunat care i-a permis sa asiste la operatie si sa filmeze.
La urmatorul bebe nici nu concep sa nasc fara sotul meu langa mine, faptul ca il stiam aproape m-a ajutat enorm la nastere, ma simteam in siguranta si nu ma mai gandeam la operatie, nu ma gandeam decat la bebe si la sotul meu.
Eu sunt pro prezenta taticului la nastere, fie ca e naturala fie ca e cezariana.
Anda si bebe Mark (16.01.2006)

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

Cred ca sunt eu nebuna. Eram atat de speriata si de confuza cand am plecat la spital, incat am strigat ca nu vreau sa vad pe nimeni. Asa ca nimeni nu mi-a stat in cale. In usa salii de operatie (am nascut cu cezariana) l-am auzit pe medic, care de altfel ne prieten, ca-i spune "las-o daca nu vrea, poate se supara si pleaca!".
M-am bucurat dupa ce m-am trezit insa sa-i am pe amndoi, tata si bebe, langa mine. Intre timp imi trecuse furia...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peanut spune:

Ne-a dat si noua doctorul OK ca sa fie sotul prezent la nastere. Cand i-am spus si lui,mare viteazul, zice cu jumate de gura:I'm so scared!El care ma incuraja ca nu sunt nici prima nici ultima femeie care naste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

nici eu nu la-m luat pe al meu cu mine insala de operatie
a stat dupa usa camerei daca era sa nasc normal poate ma riscam si il luam insa am facut cezariana si nu ne-a dat nici voie nea doctor.... daca eu insistam ne lasa ...dar am zis ca e urat la operatie sa stea acolo si sa vada sange si toate alea
...insa prietena mea la luat cu japca pe barbatasu bineinteles el voia dar cei de la spital nu erau deacord ...ia sa inervat si tipa in gura mare ca nu mai naste si pana la urma il baga si pe sotul ei acolo....dupa cateva zile ne povestea totul cum tisnea sngele si cum a taiato si toate amanuntele ..el a stat la capul ei si de acolo vazu totcred cai va trebui ceva ani pana va uita

EMILY CE-L MAI DULCE INGERAS poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Eu nu cred ca e placut pentru un barbat. In loc sa te vada sexy si frumoasa va vedea intotdeauna imaginea din sala de nasteri!

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

quote:
Originally posted by mira_m

Eu nu cred ca e placut pentru un barbat. In loc sa te vada sexy si frumoasa va vedea intotdeauna imaginea din sala de nasteri!

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)



nu-i adevarat ce spui. Atita timp cit sta la capul sotiei nu are cum sa vada exact " transformarile " ce se petrec in momentul nasterii.Si nu cred ca asta intereseaza in momentele alea.
Sotul meu a fost prezent la nasterea ambelor fetite si nu s-a schimbat cu nimic.Din contra , apreciaza si mai mult femeia , vazind cit se chinuie sa aduca pe lume un copil.
Parerea mea este ca participarea sotului la nastere [in direct] este benefica ia relatia de familie.

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

sotul meu a fost cu mine in sala de operatii, am facut cezariana cu rahi-anestezie. nu a vazut nimic, fiindca se ridica un cearsaf deasupra burtii si el stind pe scaun,la capul meu, nu vedea peste. dar a fost bine ca a fost acolo, am auzit impreuna primul tipat al copilului si ne-am pupat. apoi l-au chemat in alta camera, unde au spalat fata si a consultat-o neonatologul si m-au dus si pe mine acolo cind terminasera de cusut.eu nu eram sigura daca vreau sau nu pe cineva acolo, dar el si-a dorit mult sa fie prezent. si avea dreptate, a fost minunat ca am fost toti 3 din prima secunda.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Pentru noi a fost clar de la inceputul sarcinii ca vom merge impreuna pina la capat! Eu si in ziua de azi cred ca as fi murit daca nu ar fi fost sotul meu alaturi de mine! A fost o experienta unica, care ne-a unit si ne-a apropiat si mai mult. Nu am sa uit niciodata expresia de pe fata lui cind a vazut-o prima oara pe Bianca! Va spun ca merita!!!

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput