Tatici la nastere

Tatici la nastere | Autor: peanut

Link direct la acest mesaj

Cam cate din voi ati avut sotii cu voi la nastere? Mi-a zis azi doctorita ca ea permite prezenta taticilor in sala de nastere si am fi vrut sa stim ce au simtit cei ce au trecut prin asta ca al nostru tatic se gandeste serios. In mod sigur, eu il vreau acolo langa mine.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Peanut:) cand o fi sa fie ... ai putea avea surpriza sa nu mai vrei nimic, decat sa se termine...
Si eu am vrut si am zis ca fara nu ma duc... si cand a venit momentul si era sa-i rup mana, i-am zis: te rog, mergi afara! si-a fost mai bine.

Acu depinde de tatic...

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
In love with...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Al meu a stat aproape de sala de operatie, in hol iar usa era deschisa. Nu a avut curaj sa priveasca si nici eu nu l-as fi lasat sa ma vada lata pe masa si sange peste tot, nici eu n-as fi asistat la operatia lui:) Dar de auzit a auzit cam tot, asa ca tot a participat cu ceva.
Probabil daca nasteam normal era altceva si am fi stat impreuna, dar asa mai aveam si grija lui


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Sotul meu a stat cu mine in sala de nasteri.Mai exact la capul meu si va spun ca m-a ajutat enorm.M-a sprijinit,m-a mangaiat,m-a sters pe frunte,m-a pupat.....ce mai a fost ACOLO.Cand a iesit fetita si m-am uitat in sus la el,plangea.A fost o experienta care ne-a unit fantastic.Nu pot sa o descriu,a fost ceva minunat.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduta78 spune:

Si sotul meu a asistat chiar ma pot lauda ca a filmat nasterea si a taiat si coronul lui super BB.A fost bine eu am nascut cezariana anestezie rahi si a contat mult pt mine sa-l vad acolo.

Andu s-a marita cu cel mai bun si au un baietel minunat Luca Alexandru-25 noiembrie 05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

sotzul a stat cu mine pe timpul travaliului(4 ore jumate!),cu el alaturi a trecut mult mai repede timpul,iar el n-ar fi rezistat sa stea dincolo de usa in timp ce eu ma chinuiam acolo...dar la nasterea propriuzisa nu a asistat,ne era frica sa nu-i streseze pe dr si sa nu iasa totul ok din aceasta cauza,dar acum imi pare rau ca n-am decis sa stea acolo si sa filmeze...asta e ... la urmatoarea sigur asa vom face...



Anca &Alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Al meu a stat doar in timpul travaliului, adica 19 ore . Imi dadea apa, imi masa spatele, m-a ajutat psihic prezenta lui acolo.
Cand a venit momentul expulziei si m-au dus pe masa nu l-am mai lasat sa stea. Mi-era sa nu pateasca ceva.... Dar era dincolo de usa, si-a vazut puiul la cateva minute dupa nastere iar apoi a mai stat cu mine in salon pana mi-au adus bebelina sa-i dau papa. Am pus-o la san si plangeam amandoi de fericire....
Apoi chiar a trebuit sa plece acasa, nu de alta, dar era deja ora 2 noaptea...

Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

la noi desi a fost cezariana si eu eram sub anestezie generala tati si o buna prietena au asistat la nastere.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Si eu am vrut sa-l am pe sot langa mine dar nu stiu daca nu prea mai era loc si de el acolo. Dar a fost bine cum a fost, pentru ca a stat langa mine in ultima parte a travaliului. Imi pusesera perfuzia cu oxytocin pentru ca am vrut epidurala dar n-am mai apucat sa fac ca n-a vrut anestezista fara coagulograma. Pana sa iasa rezultatul la analiza n-a mai fost nevoie de anestezie.
Sa revin, a stat langa mine, ghemuit, ca stateam in pat din cauza perfuziei, mi-a tinut tavita cand am varsat, a respirat cu mine. A fost intr-adevar de mare ajutor. In plus, a vazut si el ca nu e usor sa aduci pe lume un copil. La nastere a stat afara, in usa, dar a auzit tot ca era usa deschisa. L-a si vazut imediat pe bb asa cum era, murdarici tot.
Pot sa spun ca nasterea mea a fost mai usoara si datorita sotului.

Nastere usoara!

Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Al meu sotior a stat cu mine la capul meu cat mi-a cusut epiziotomia... si mi-a fost de mare ajutor, discuta de zor cu dr despre meciul premergator nasterii, intre doua cusaturi si-un gol a trecut cusatura mai usor... insa zice ca la vederea sangelui de pe mainile/halatul dr-lui i s-au cam slabit incheieturile...


Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung
www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Eu l-am avut pe sot cu mine,nu concepeam altfel.El nu a apucat sa lase jos bagajele din mana si eu am si nascut.S-a petrecut si repede:am venit cu ambulanta la urgenta si pt ca aveam dilatatie maixma am urcat direct in sala de nastere unde am nascut peste 15 min de la intrarea in maternitate.Dupa ce am nascut sotul era inca cu geamantanul in mana si intreba cu ochii plini de lacrimi unde sunt hainutele pt bb cu toate ca facusem instructajul de acasa si stia unde sunt pt ca el aranjase lucrurile in bagaje tocmai ca sa stie de unde sa le ia cand i le cer.A fost minunat sa fim amandoi impreuna la venirea pe lume a minunii noastreA stat cu mine si m-a tinut de mana cand am fost cusuta si tinea si bebelusha in bratica ca sa fie aproape de mine ca eram precum o fiara o vroiam aproape de mine.Apoi dupa ce am fost cusuta am si pus scumpa la san si eram toti trei-emotionant si atat de implinita m-am simtit avandu-i pe amandoi langa mine
La urmatorul bb la fel imi doresc sa fie cu mine.Si el la fel.Sper sa nu apara ceva neprevazut si sa nu poata fi cu mine.Nici nu ne gandim sa fim despartiti in asemenea clipe unice
Iti doresc nastere usoara si un bb sanatos!


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput