The best of sept-oct 2004 (103)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

am uitat sa va intreb ce mai stiti de Andreea (si Doru)? sau s-a retras si ea tot in "perioada disputelor?" parca nu...
dar de Mihaela si Alexia? - as mai vrea niste poze cu ea!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

inca o intrebare: mai foloseste cineva lapte praf NAN HA, de la nestle - ca sa stiu la ce sa ma astept; oare se va constipa - as vrea eu, stiti ca noi suntem campionii kk-ului moale.

cu asta mi-a zis pediatra sa incep, sau cu milumil - dar milumil 3 am vazut ca este doar cu cereale - simplu nu?


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Herra pe cutia de la Milumil 3 scrie sus pe capac (pe o clapeta din aia interioara) ca ccc contine nu stiu ce care regleaza tranzitul. Pe Ale a inmuiat-o la burta instantaneu. Cu o zi inainte de a incepe eu sa ii combin laptele cu Milumil a iesit afara cu supozitor si dupa ce i-am dat un biberon cu combinatia 7 masuri lapte vechi+ 2 masuri milumil a facut aproape imprastiat. Asa ca nu as incerca Milumil in cazul tau.
Mai sunt si alte formule care combat diareea, au si aia de la Humana, si Novalacul meu....

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Salutare fetelor. Am reusit si eu sa mai intru putin si cand sa ma uit la poze, nu-mi vine sa cred, deja nici nu-i mai recunosc pe pitici la cat de mult au crescut.
Prima data m-am uitat la pozele frumoasei Ale si nici nu-mi venea sa cred cat de mare s-a facut. M-am mai uitat la pozele lui Vladut, Stefanut, Alesio si bineinteles la bb mic fratioara lui Alesio. Sunt tare frumosi si neastamparati din cate se vede bine in poze

Mi-ati facut pofta de poze asa ca saptamana asta m-a apuc si eu de pozat, daca ma lasa Alexuta sa-i fac vreo poza

Noi suntem bine. A venit si tati in sfarsit iar Alexuta e tare vesela. Partea proasta este ca a venit si cu un pui de raceala si sper sa nu ii dea si Alexutei ca il mananc cu tot cu fulgi.

Va pup si sper sa mai reusesc sa mai intru de acasa ca de la munca nu am nici o sansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Herra, noi in perioada kk-oasa am folosit cu succes Humana HN. Tare buna a fost. De Milumil 3 nu stiu ce sa zic dar numai lucruri rele am auzit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Ana musai mergi la dr. cu Stefan, eu stiu de la Capraru ca trebuie sa faca pipi in jet, de fapt la fiecare control ma intreaba daca face in jet sau nu. Damian asa face, in jet si mai mult de-o data

Tot laptele Milumil are prebiotice pentru reglarea tranzitului intestinal dar Milumil 3 nu este cea mai buna alegere. Noua Capraru ne-a zis sa nu il dam lui Dami ca nu e bun asa ca am mers pe Milumil 2 pana cand am trecut pe Dorna

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salutare fetele mele si de pe acum
LA MULTI ANI TIMEEI!
M-a apucat nostalgia, maine e si ziua nasei noastre de cununie si mi-e un dor...

Eu nu ma pot manifesta scriitoriceste cum as dori din cauza de socrella, dar tot am tras cu ochiul la ce faceti. Am vazut o Ale cuminte foc si un Stefan si-un Vlad demni de stramosii lor conducatori de osti, mari si voinici si-i pupic dulce .. pup inclusiv degetelele mici ale lui Ale & Yasmeen
Am citit despre Mada.... Doamne ce aventura, bine ca n-ati racit.... ufffff
Ramona ce bine c-ai revenit , sanatate Loreemei si sa pape tot
Andreea cred ca e bine, doar ca nu are timp de net... o sa-ncerc a dau de ea s-o intreb Si Mihaela cu Alexia sper ca-s ok, mi-e tare dor de ochisorii printesei
Cali nu te-am uitat deloc, pup burticuta si pe nazdravanul rfatior mai mare.. Si DPNul meu era 1 martie, mi-a zis mama, insa eu am aparut cu 2 sapt mai devreme...
Pufy Alesio cel istet avanseaza rapid vad pe plan intelectual, cred ca vrea cand va avea o surioara sa fie pregatit pe post de bodyguard si fizic si moral Asta seara ne-am facut colege de suferinta, asa rau mi-a fost dupa ce am papt 1 cm2 de carnat afumat... de s-a dus inapoi pe unde-a intrat si nu-mi mai tb nici mie carne o luna Mai ai ananas?
Herra lapte fara lactoza am luat si noi in perioade "moi".... si a avut efect! Mai e zapada-n Iasi?
Ellen sanatate lui tati si imunitate crescuta Alexutei!
Mai vroiam sa zic multe dar gogo nu doarme complet....asa ca va zic ca suntem ok, musafiri si agitatie maxima la noi, socrella cu drenele dupa ea, maine iar la spital..... cam atat.
Va doresc noapte buna acum..... nani-nani!


Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung
www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Fi-mea a avut azi-noapte program de plimbari asa ca profit si eu acum ca mai sforaie...
La multi ani Timea! Sa fii sanatoasa si tu si bebe mic.

Andora din off topicul tau (adica ce ai scris mic-mic) sa intelegem...sau sa nu intelegem? Asta-i intrebarea.
Ellen si eu ma mir de ei ce au crescut, ma uitam ieri si la Vlad al Herrei, pe Stefan si pe Alesio ii vad mai des, au fete de baieti, de barbati, nu mai sunt bebei. Si mi-e dor de perioada aia. Desi la momentul respectiv faceam pe mine de frica.
Roandre, ca si Loreema sunt active din plin la bazarul pentru Alex asa ca cine vrea poze se poate servi . Eu asa am facut si am vazut-o pe Alexia. E o minune de fata.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!
Cu buna dimineatza la toata lumea!

La multi ani Timea! Multa sanatate, nastere usoara si un bb mic sanatos! Apropo de bebe mic din burtic...nu stiu eu sau nu ne-ai spus tu ce bebe asteptrati, adica daca e fetita sau baietel?Se poate sa fi pierdut eu sirul...

Mada, tot am vrut sa scriu si eu ca m-am ingrozit cititnd patania voastra!!!Bine ca pana la urma ati ajuns cu bine la destinatie!

Loreema bine ai revenit in peisaj, te asteptam cu detalii despre printesa atomica!!!

Cali cum sa te uitam? Sarcina usoara si mai ai un pic si o sa-ti vezi si tu minunea!Sper sa te lase Menny sa ne scri mai des

Geo da...pai la asta ma gandeam si eu...cu jetul de pipi, binenteles ca vom merge la medic, azi vine sora mea pe la mine si am sa o intreb si pe ea cum face Victor pipi, ca nici ea nu sa atins de ciucurelul puiului...Offf nu vreau sa ma gandesc ca voi ajunge sa-l chinui pe puiutz....

Oooo pai pe Alexia Mihaelei am zarit-o si eu zilele trecute in poze, Doamne ca e o dulceatza de papusa, cat despre Mihaela, poate o convingeti voi sa revina si pe aici, si mie imi este tare dor de postarile ei!

La final, sa va spun ca azi noapte am avut 2 episoade de urlete cam de 20 de minute...nu stiu ce sa intamplat, pe la 12 la trezit tati ca a intrat ca o furtuna in dormitor, si mai apoi eu incercand sa-l invelesc l-am speriat sau nu stiu ce i-am facut dar sa pus pe un urlat si imi tot arata intr-un colt de camera cu degetul si urla...eu nu vedeam nimic, cine stie ce o fi vazut, am aprins veioza, a urlat mai tare, imi arata catre veioza "di-di" adica sa o sting, am stins-o...nu va spun ca poate chiar mai bine de 20 de minute ne uitam si eu si tati ca prostii la copil si nu pricepeam ce vrea de la noi, el tot facea semne disperate cand intr-o parte cand in alta...asa ceva nu am mai patit...pana la urma a inceput sa se smiorcaie ca vrea "pa" aia insemnand ca vrea la geam...am stat cu el in geam vreo 10 minute si tremura parca de frica...nu stiu...in final m-am bucurat ca sa linistit...Dar pe la 1 jumate sa trezit din nou, de data asta mi-a luat degetul in mana si mi la dus la guritza lui, sa imi arate ce il supara... l-am dat cu chiu cu vai pe gingie cu gel si tot dupa vreo 20 de minute sa linistit... Fetelor, eu am cam uitat serile astea in care urla din toti rarunchii(cum zicea bunica mea) si ma apuca si pe mine o panica cand il vad asa disperat....Dar dupa cum am vazut mai iese o maseluta si pe partea cealalta.


Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Neata!
Ale si Stefan - pup puiuti micuti chinuiti (cred ca ambii) de dintulici! Aissa nu, sa nu intelegeti din off topic decat ca mi-a fost o greataaaa mare si atat Hihihi, ar vrea socrella sa aiba 100 de nepotei, doar-doar o iesi si un baietel, dar eu nu si nu, inca astept revenirea la serv...
Eu am dormit tun de nici n-am auzit cand a plecat spcrella cu Miti la spital... cert e ca acum sunt singura iar harababura din casa si vasele din bucatarie imi stau pe creier, ieri n-am avut voie sa fac nimic in casa ca e duminica , dar si azi e sarbatoare... asta inseamna ca tre' sa stau ca si porcii? Ofofof... si n-am nici un chef de treaba
Ma gandeam la Ana cu Stefan, ca si Uca se scoala noaptea in picioare in pat, maraie, nu-si gaseste locul, eu inca astept sa dorm o noapte intreaga ca de cand s-a nascut nu am avut parte.... am zis cand pleaca socrella si ne intram intr-un relativ normal, imi iau de mana barbatul si iau initiativa, il sui in tren si-l urc pe munte si dormim si noi la cabana niste ore consecutiv, ca nu se mai poate asa... dar o sa-mi fie un dorulet nebun de gogosica....
...iertare ca iar aberez aici, mai opriti-ma
Va pupic si pe voi si pe puiuti si sa aveti o saptamana super!!!!!!!!!


Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung
www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput