The best of sept-oct 2004 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mai, eu v-a avertizat dinainte ca in starea din momentul scrierii mesajului imi veneau numai idei aiurea, cum ar fi sa ii leg degetul mic cumva cu pansament de celelalte. O las in pace, vroiam doar sa vad daca mai are cineva preocupari asa "savante".

Mada chiar ca peripetii! Nasol de tot, imi pare rau ca ati trecut prin asa ceva!
Herra am deschis acum albumul tau si ma uit la pozele voastre!
Ca tot suntem la capitolul asta...eu nu am mai anuntat, dar pun poze constant (toate pozele mele sunt pe net) asa ca pentru cine doreste, oricand, apasati pe "pozarul" din semnatura mea.
Ioana...ce copil destept ai, auzi ce se plange ea ca o intrerupe fi-su la povesti. Ale imia duce carticica cu animale, mi-o da sa citesc (sa nu cumva sa uit care cuma rata si cum face) si mai mult d eo pagina nu are rabdare sa dau. Si oricum refuza sa imite ceva. Cand si cand mai aud sunete noi care ma imita la un "asaaaa", "stai" dar nu vrea sa imi te alte animale in afara de caine caruia raaaaar de tot si numai cand ii si aude afara, zice "ha". Asa ca daca te mai plangi te pun la colt
Va pup, ma duc sa fac de mancare, iar, pentru Ale. ieri m-a pacalit de 2 ori, plescaia si daca o intrebam daca vrea sa manance facea din buze "pa-pa", asa c ai-am pregatit fetei mar dimineata si i-am incalzit mazare seara. Si geaba. Ii zic deschide gura mare. O deschide laaaarg si cand ii bag lingurita (daca reusesc) scoate tot ce am bagat. Asta la masa de pacalit mami fraiera, ca mancase fata peste zi, nu pot sa o condamn.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Dedicatie pentru Herra. Ti-e ceva cunoscut?

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Pupici duminicali.

Fetelor, si noi suntem cu aceeasi problema la degetele. Dar la noi si mai si! Pe langa faptul ca calca pe ele, ca sta cu ele adunate, mai sunt si in toate directiile. Noua pediatrul ne-a zis sa i le lipim cu un fel de banda elastica si anume pe sub un deget, apoi peste al doilea si tot asa; iar la sfarsit dam banda iar peste toate cele lipite sa le tina. Fiu-meu e foarte gadilici la picioare si e cam chin; insa zau ca i s-au mai indreptat de cand cu banda asta. Din oacate nu am poze, dar daca tineti mortis o sa va fac.

Sper sa va ajute! Primesc premiu, Andora?

Altfel, noi nu mai avem vesti. Fiu-meu e foarte dornic sa stea la calculator si nu mai am loc de el decat cand doarme. Asa ca abia am timp sa va citesc.

Va pupacim si mai scriem curand.



Mami si Miron Radu (06 oct. 2004)

Pozele noastre

Frantzujii

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybip spune:

Aissa spune sincer daca nu-ti face placere cat de frumos aseaza Ale lucrusoarele in sertar. Pe mine chiar ma delecteaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

aissa haha super!Uite Stefan nu are preocupari de genul asta...poate pentru ca e baiat nu stiu, dar imi povestea cumnata cum scotea fetita ei toate hainele din sertare si plus de asta despacheta toate sosetele una de alta abia pe urma se linistea...si dupa ce a mai crescut a cerut sa se imbrace cu haine din dulap si avea peste hainele de stat in casa cate o rochita sau te miri ce sandale sau alte minuni....
Stefan scoate numai oale din dulapul din bucatarie, in special capacele de la oale pe care mai apoi le tranteste pe gresie....le poarta in toata casa si mai apoi le indeasa la loc cu jucariile, deobicei activitatile de genul asta le are cand mami are treaba si nu-i poate tine companie la jucarii pentru ca rar se mai joaca singurel fara mami in preajma...

Azi e a 3-a zi in care stam dimineatza pe olitza dar nu facem decat pisu si dupa ce punem pampersul se duce de se razma de ceva...si face kk eu inca mai am rabdare...
Si acum intrebare pentru mamicile cu baietei cum fac pipi?asta in cazul in care ati observat, fac mai mult odata? si in jet sau nu?Ca Stefan face numai catva picuri odata si deloc in jet...oare sa-mi fac probleme? De multe ori observ ca se screme, cred ca vine de la kk dar am observat ca face asa si la pipi si dupa ce se chinuie iese catva picurei....Nu ma certati prea mult ca eu nu am atins ciucurelul de loc, adica nu am decalotat...sa fie asta cauza?As merge la medic dar imi este tare groaza sa stau acolo in sala de asteptare cu el sanatos printre altii copilasi posibil bolnaviori....

Na ca m-am lungit...

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Faza cu sertarul e clasica, azi aveam in sertar un pantof, alteori pune biberoane....e o vrednicuta. Dar asa imi face si in bucatarie, am poze chiar acum facute, dar nu sunt inca pe net si scoate folia si mi-o intinde, chibriturile... si altele. Dar la poza aia ma apucase pe mine vrednicia si am scos sertarul sa asez body-urile si ea ma ajuta.
Lorena am inteles faza cu legatul, ceva in genul ala ma gandeam si eu dar mi-e ca o chinui...

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Cris !Tare dulce e Ale ta in sertar facand curatenie!

Mada si eu ma gandeam la acelasi lucru citin postarea ta cu peripetiile din Curtici....dc vrei iti dau nr meu si cand e cazul ma poti suna!Oricum sper sa nu mai patiti faza din asta niciodata!

Doarme bazucu meu de 2 ore!!!!Nu-mi vine sa cred ca mult a dormit azi!
Eu ma simt ca naiba, mi-e greata, pofta pe suc de ananas, si nu suport nici sa vad carne....beax!

Pupici!


Ioana(7+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cali spune:

Buna fetelor,
va mai amintiti de noi? ca tare demult nu am mai dat pe aici.. din lipsa de internet acasa.. sper ca sunteti bine si voi si copilasii.
Noi suntem bine, burtika mea creste, in principiu cam pe 1 martie voi naste, am emotii dar sper sa fie bine. Menny e un nazdravan, ca toti ceilalti cred, face numai prostioare, e bine dar ne chinuim in continuare cu kk, e tot constipat.

Ioana, pupici pe burtik si sarcina usoara! poate de-acum o sa reusesc ssi eu sa intru macar o data pe saptamana, cand doarme teroristul meu.

Va pup, o zi frumoasa si toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

salutare fetelor,care va mai amintiti de noi ha ha ha

Mai ce nazdravani sunt toti bebicii,si eu care credeam ca eu am copil atomic,acum imi dau dau seama ca e cumintica,poate si pt ca nu are cum sa deschida sertare,dulapuri si altele.

Noi deja avem toti dintucii,caninii si 4 maselutze si alte 2 maselutze se chinuie sa iasa dar nu au spart gingia inca. De papat cam greu,nu vrea sa pape mancarica gatita decat greu de tot si atunci pacalita cu ham,larta tati si cand latra si ea mami baga linguritza cu mancare. Am invatat sa bem din cana,dar numai daca e putin lichid,daca e mai mult intai varsa pe jos si apoi bea,mancam ciobitza cu mana direct din castron si treisferturi dam pe jos(am incercat si varianta asta dar e teroare,trebuie sa spal covoru zilnic daca o las sa manance asa).

Binenteles ca trebuie sa fie si vesti mai rele,adica tocmai a racit si ne curge nasucu rau si nu mai dormim bine noaptea bine,dar in general doarme ziua pana la 10-11 binenteles dupa ce-i da tati biberonul pe la ora 6.

Haideti ca m-am lungit prea mult,sper sa intru mai des ,asta pt ca am inteles ca s-au cam redus discutiile aprinse pe aici.

Pupici la toti bebicii si mamicile de la noi!

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62864&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pt un baietel de 1 an diabetic
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by aissa

Dedicatie pentru Herra. Ti-e ceva cunoscut?

Cristina si Ale (30.09.2004)







www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67430&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput