Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Fetelor, ca sa mai citesc o pagina, doua din cap.36 am intarziat masa fetii cu juma de ora, cum se cheama treaba asta?
Kidut, se pare ca noi mergem in tandem; avem amandoua fete manechine si tot amandoua halesc Nan; eu voi incepe diversificarea cam peste o luna aproape, intai mi-a zis doctorita sa facem 6 kg, apoi trecem pe Nan2 si trecerea dureaza cam o saptamana si de-abia atunci trecem la cereale ca suntem slabute; deci si noi vom incepe cu cerealele; eu nu m-am uitat inca da zici ca nu exista de la Nestle pt. 4-5 luni? Mie mi-a zis dr. sa-i iau cereale pt. lapte, instant de pus in lapte, fara gluten si pt. sugari de 4-5 luni; o sa ma uit si eu in curand sa vad care-i oferta pe piata; si legat de diversificare mi se pare destul de buna schema aceea nemteasca pe care-ai scris-o tu; si mie doctorita mi-a zis cam la fel: la inceput cereale pt. ca suntem slabutze si apoi supica de legume+carne+ulei+sare si apoi citrice, mai incolo; cred ca inainte de supica merge si morcovul; cam asta;
Norina, sanatate multa multa!!! Si noi am trecut cand aveam o luna prin momente d-astea dar au trecut repejor; eu zic sa faci o copro si sa vezi ce-i iese fetii! Sanatate maxima!!!
Tonnia, si voua sanatate maxima!!! Mai citesc ca poate ai scris si urmarea vizitelor medicilor!
Eu azi iau rezultatele analizelor fetei de la Medicover! Chiar, a mai facut cineva analize la cupil sau sunt singura?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata! La multi ani pentru Mario, Eva Elena, Alexandru, Radu Cristian si Ana Maria!

kristinutza, sanatate multa!
mifloricico, sa mai dai detalii cum evolueaza ochiul fetii; sper sa-i treaca fara acul ala lung! Cum isi da seama ca are canalul lacrimal infundat? Zi-mi si mie ce analize ai facut la Medicover sa duc si eu cipilu.
irina, da-mi te rog numele doctoritei si programul. Nu cred ca ma lasa sotul sa bag copilul in Policlinica Vitan, dar daca vine acasa e ok. Mersic.
irina, nu caram mobila, doar o vizionam.

Asa mobila frumoasa ce am vazut .. mai ales in Home&Design Mall. Cred ca o sa joc la 6/49, poate cistig si ii iau si eu fetii mobila din aia. Miine mergem din nou, ca n-am vizitat decit o jumatate din Elite si H&D Mall.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'Neata pe la pranz!

Am reusit sa citesc si eu din urma.

Vai ce rau imi pare de Kristinutza, m-am gandit ca i s-a intamplat ceva, de nu a mai dat nici un semn de viata.
Dar la asa ceva nu m-am gandit.

Ramona, vecina, ma bucur ca sunteti bine. Pupici de la Ancutza si Victor ptr ea

Noi suntem mai bine, Ancutzei ii trece raceala se pare.
Ce e bine ca nu a avut rosu in gat/infectie, si am tratat-o cu Osccilocccocinum, vit. C si Ambroxol.
Mi-a zis dr. ca nu toti copii raspund la Osccilocccocinum, dar ca s-a gandit ca daca Victor reactioneaza la el, sa i-l recomande si ei.
Si a fost ok, se vede ca sunt facuti dupa acelasi model

eu am reusit sa ma mai linistesc si cu serviciul.

Voi cum va ganditi sa le dati branzica bebeilor ?
Eu i-am facut o crema de branza cu cateva picaturi de suc de portocale dar nu i-a placut deloc Ancutei.
Acum am intrerupt procesul asta, din cauza de raceala.

Lui Victor ii faceam piure de banana cu branzica.
Dar cik intre timp, s-a descoperit ca banana are o mare cant de potasiu si se recomanda a fi introdusa mai tarziu.

Cam atat despre noi.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Mimsi, si eu sunt topita dupa itsy Bitsy! Si ascult si povesti si pe Zapa, mai am un pic si dau si telefon!
Ioana, mai, mai, acum de-abia am citit ca n-ai adresa site-ului; auzi, tarsha, de ce sa-ti fie tarsha? adresa e www.moviconstruct.ro; si are parca galerie foto dar nu cred ca sunt actualizate nici pozele nici site-ul; dar daca vrea careva mobila nu-i problema, spuneti si va dau nr. de telefon, vorbesc eu cu sor-mea, vine acasa, va face masuratori, va da un pret, va place bine, nu va place iarasi bine; no problem! ideea e ca sor-mea n-o sa mai mearga prea mult de-acum incolo cu comenzile, va lasa pe cineva in locul ei ca e deja in luna a patra!!! Adica o sa mai mearga vreo 3-4 luni ea personal, dup-aceea o sa-si faca aia de cap la atelier, o sa fie mai greu cu coordonarea si organizarea!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Roxana, bine ai revenit!!! Si fi-mea doarme tot pe spate dar cu caputul pe o parte; si eu ii mai pun cate o pernuta sau un prosop rulat la spate ca s-o fortez sa doarma si pe o parte dar se impinge si tot pe spate ajunge...
Irina, mercic frumos pentru adresa cu inotul! Deocamdata mai stau - ca sunt inca in urma cu o groaza de treburi - dar sper s-o dau la inot peste vreo 2-3 luni cand o veni primavara si caldura!!!
Fetelor, dezlipiti-ma de scaunul asta, ca azi n-am mancat inca, nu m-am spalat...
Hai ca fac o pauza de toilet room! Revin!




Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Buna mamicilor!Sunt o mamica de septembrie.Am o fetita pe nume Stefania.Ma primiti si pe mine in clubul vostru?

cristell

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RoxyP spune:

Buna fetelor. Imi ia ata de mult sa va citesc din urma...dar o sa reusesc eu.

Nici eu nu am fiert niciodata apa de baie, si nu am avut bubite. Pentru lapte folosesc APA DE IZVOR PLATA de la Calipso. Nu scrie pe ea ca ar avea minerale. De fiert, o fierb si o tin in termos.

Miflore, fetei tale i s-a turtit capsorul de la somnul pe spate? De cate ori il pun pe o parte sa doarma se trezeste noaptea si incepe sa urle. Pana nu se pune singur pe spate nu adoarme la loc. Face ce face si impinge toate obstacolele si se pune pe spate. Sper din tot sufletul sa-si revina capsorul.

Fetelor, cum intru sa eu pe adresa comuna de e-mail???

Mai citim din urma...


Roxana & David (12 sept 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/roxanacp/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Karmenutza este tifon la farmacie, sul. Iar scaunul polly se lasa pana jos. Noroc ca am vazut si eu in poza la nicole, altfel.......
S-a murdarit toata de la suucul dat cu lingurita. De maine, bibe.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RoxyP spune:

am reusit sa intru pe mail

Roxana & David (12 sept 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/roxanacp/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

La multi ani pentru Mario, Eva , Alexandru, Radu Cristian si Ana Maria!!

Miflore nici Alex.al meu nua dormit n viata lui decat o singura data in maternitate pe o parte si acolo cu ceva la spate..in rest nika.se intorace instantaneu.

Plange am fugit..

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput