Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Cristina, eu ii dadeam lui Victor al meu branzica amestecata cu pireut de mere. Le dadeam pe razatoare de sticla si le amestecam cu branzica. E tare bun, ca am gustat si eu. Si mai tarziu amestecam cu pireut de cartofi.
Ioana, bine ca ai ajuns. Di Elite ti-a placut ceva? Nu prea, nu? De fapt stiu ca ei nnu prea au camere de bebelushi, mai mult de tineret, nu?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

mifloricico, am sunat la firma surorii tale; continuam pe PM sau YM (eu sint iturcanu pe YM), sa nu disperam fetele.

Imi pare rau ca v-am aratat si partea "cealalta" a discutiilor de pe forum, intrebind de Narancea, dar eram prea disperata ca nu gaseam mesajul ala, si mi-era totusi tirsha sa creez un subiect la "Generale" cu intrebarea mea.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ioana ti-am scris PM.

Eu nu storc in tifon, am facut asa prima data si aveam si pe coate. Fac sucul la robot, chiar daca e mult de spalat. Si se faca klumea ca nu mai am ce staorce din ce pulpa ramane.

Am pus de supica de morcov cu o feliuta de patrunjel si zau ca mi se pare ca miroase asa bine.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

buna ziua la mamici!
azi am copil marait, ca dupa vaccin! si vad ca nici pofta de mancare nu prea are, a mancat doar jumatate din cat manca de obicei......
fetelor, voi ati mai dat calciu la copil si luna asta daca ati dat in decembrie?
eu i-am dat in decembrie 10 zile cate 5 ml, si in ianuarie la fel 10 zile cate 5 ml, ca asa am inteles eu ca trebuie de la dr.
acuma mi-a zis ca nu trebuia sa-i mai dau luna asta decat 5 zile, si ca i-am dat prea mult si ca calciul in exces se depune la rinichi cica de ce n-am sunat sa o mai intreb inca odata
asa ca eu azi noapte n-am dormit , m-am framantat toata noaptea ca ce mama iresponsabila sunt si ca ii fac rau copilului.
acuma mi-a zis sa nu-i mai dau calciu deloc, doar sa-i maresc doza de vigantol la 4 picaturi.
voi cum faceti cu calciul, cum il dati?

Mary si bebe Andrei(29.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Mersic irina. A ajuns mirosul de supica si la mine. Pot sa vin si eu la masa (platesc!)?
Carmen, sa stii ca mi-a placut si din Elite. Am luat 2 numere de fax, sa trimitem schema noastra si sa ne dea pretul. Ce era enervant e ca unii comercianti nu aveau transportul si montajul inclus, si deci nu se putea face usor comparatie intre firme.

Auziti, eu ii dau copilului calciu dupa urmatoarea schema: o zi da, 2-3-4-5 etc nu, dupa cum imi amintesc. Credeti ca e vreo problema daca nu dau calciu in zile consecutive?

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Bine ai venit Livipet!!! Vino-ncoa la vorba!
Codrutza, mie mi-a luat soacra-mea razatoare de sticla, s-o am; nu stiu de unde a luat-o, din piata cred; o s-o intreb ca azi vine pe la mine; de plastic stiu ca se gasesc, de sticla nu prea; si de inox nu-i buna ca oxideaza; daca vrei de sticla, ii spun eu sa mai cumpere de unde a luat-o p-asta si ti-o trimit pachetel! Spune doar!
Ioana, ce frumoasa e Mirunica asa imbracata!!!
Am citit si eu cu Narancea ca m-ati facut curioasa, da asa-s femeile, curioase! Eu habar n-aveam cine e...ideea e ca nici eu nu ma gandeam ca se cearta asa lumea pe forum ; La noi aici e tare bine!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Mary, eu nu-i dau calciu. Peste o saptamana ii dau branzica sicerd ca va fi suficient.
Nici eu nu fac in tifon. Am facut in primele 2-3 zile si .........m-am plictisit. Ca Irina si eu fac in robot. Numai ca ma enerveaza ca le fac separat si trebuie sa scot intai ce ramane de la morcov si apoi ii storc marul.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Nicole, super ai slabit!!! Ai vointa, ce sa mai! Eu n-am fiert niciodata apa de la baita......da cupilu n-a avut niciodata nimik legat de piele; ii fierb in schimb apa plata; eu folosesc apa Bucovina, aflasem mai multe pareri bune despre ea din mai multe locuri; si vad ca si multe dintre noi o folosesc cu succes; si doctorita tot d-asta mi-a recomandat; si mi-a mai zis sa nu iau butelca de 5 litri ca sta prea mult timp desfacuta, sa iau de 1,5 litri; eu asa fac, dar cred ca se cam exagereaza pe aici;
Cristina, sanatate Ancutei!!! Ce face puiul?
Tonnia, se pare ca inca nu te-au lamurit doctorii astia! Ai dat copro la examen? Sanatate maxima!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

i-am trimis si eu mesaj Kristinutzei,sa o mai incurajez, saracuta de ea!
de luni incep si eu diversificarea, la masa de la ora 10 a zis dr. sa-i dau direct branzica facuta din bebelac 250ml si 2 pastile de calciu lactic, si branzica sa o amestec cu mar copt sau 1-2 feliute banana, si la masa de la pranz supa de legume.( treptat bineinteles)
Irina da-mi si mie reteta de supica!
fetelor, da dovlecel de unde ati luat voi, ca din asta turcesc de la supermarket nu-mi vine sa iau.....era bun la congelator, da daca nu e....
mi-a zis sa nu-i dau mar decat copt si suc de morcov cu prudenta, la fel si portocala, f. f. putin, ca cica cupilu are stomac mai sensibil
sper sa nu-mi faca iar figura cu diaree dupa antipolio, ca dr. a zis ca unii copii asa fac!

Mary si bebe Andrei(29.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Nici eu nu-i dau calciu.
Din lapte Ca si de saptamana viitoare si eu bag branzica. Cge eu cred ca o voi pune in supa sau piure ce-o fi la mom ala. Si e super pza pe care ai pus-o in albumul de 4 luni ce falcute are Ancuta, e o scumpica.

Ioana poti veni, azi e promotie . Dar zau ca are gust de morcov fiert, doar mirosul e de ea....

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput