Clubul nurorilor (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neata..sau buna ziua si de la mine!
Ce fac nurorile azi? Mai, eu nu vreau sa fiu inteleasa aiurea, DAR daca as face efortul sa-i spun "mama" soacrei mele, ar insemna ca sunt cea mai falsa persoana din lume. Uite..eu imi iubesc mai presus de cuvinte mama! Cum as putea sa-i spun altcuiva asha? Nu reusesc, dar poate ca viata ma va invata sa fiu mai maleabila in privinta asta!
Cat despre ce-a mai facut soacra...o sa va povestesc pe masura ce-mi amintesc! Azi va spun povestea hainutzei! Desi v-ar trebui si o poza, ca sa intelegeti!
Hai pupici la nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Salutare...am trecut si eu sa semnez condicutza!
Se apropie weekend-ul si usor,usor se mai si incalzeste vremea...avem motive sa fim fericite!Soacrele,lasati-le in lumea lor imaginara,oricum e prea tarziu sa le aducem cu picioarele pe pamant!!!
Andreea,socrii tai nu stiu ca nu aveti unde sa-i cazati?De ce sa vina cu atatea zile inainte,spune-le ca nu ai nevoie de ajutor,sa va onoreze doar cu prezenta la nunta...!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Saru'mana, buni ! Eu chiar nu exagerez... cand spun ca imi iubesc soacra ca sarea-n ochi.
Pt mine, cele mai tari motive contra ei sunt:
1. cand am vrut puiu si eu sa facem cununia civila doar cu familiile, pt a scapa de alte cheltuieli acum si pt a avea fata un statut clar si acte-n regula, EA si fi-sa s-au impotrivit din raspunteri, mergand pana la crize de isterie, pumni dati in perete, trantit pe jos, ca vezi Doamne, ii " iau eu stralucirea fiica-sii" ( avea nunta si daca faceam eu civila, o eclipsam ). Ma rog... In final, am amanat...
2. Mi-a jignit cumplit parintii.
3. M-a jignit pe mine ( ghimpe in casa, nenorocita, etc si a culminat cu cele spuse sotului meu, de fata cu mine " ai luat-o in gol de la ma-sa - am mai spus, asta in conditiile in care vin totusi dintr-un cartier de lux -, dar n-avem nici unul conturi in banca;credite, insa, da )
4. M-a amenintat ca daca o data mai am tupeul sa o infrunt, ea imi face bagajele si ma da afara din casa ei.


Si acum, dupa cele mai cele faze, cum sa-mi fie draga ?

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Buna fetele!
Am intrat sa va pupez pe toate nurorile.Azi ma duc pe la mama si nu stiu daca mai intru de acolo.
Trebuie sa va anunt si ca azi e ziua soacrei.Astept urarile de bine.
Va pup!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Cami din pacate ei nu se gandesc la chestia asta. Sper macar ca socrul se va gandi. Ca pe soacra trebuie sa o aducem noi. Si in orice caz nu merg vineri sau sambata dupa ea. asa ca imi ramane miercuri sau joi.Asta in functie de cum ne organizam si noi timpul. Nu am ce face. Dar inapoi nu o mai duc. Sa mearga cu trenul sau cu microbuzul.

11+
Mai am 29 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Si la cerere...

1.Intr-o zi se duce soacra in vizita la nora . Nora ii iese in intampinare si o intreaba :
- Mama soacra cat ai de gand sa stai pe la noi ?
Soacra raspunde :
- Atat cat voi fi bine primita !
Nora :
- Nici la o cafea nu stai ?

2. Soacra merge in vizita la nora ei si o gaseste goala pe pat.
- Ce faci nora?
- Il astept pe sotul meu in costumul Evei, ca sa-i fac o surpriza placuta.
Se duce soacra acasa si isi asteapta sotul goala, pe pat.
- Ce faci, fa?
- Te-astept in costumul Evei! Nu-ti place?
- Ba da, dar n-ai putut sa-l netezesti putin?

3. Costele, zi-mi un banc bun, sa-l spun si lu' soacra-mea.
- Da' ce-i trebuie lu' soacra-ta bancuri?
- Nu-i trebuie, da' la bancu' ala care mi l-ai spus ieri era sa moara de ras...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

diadaniela tot ce iti doresti tu pentru soacar sa i se implineasca

11+
Mai am 29 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Buna gasit tuturor fetelor
pot sa semnez si eu condicutza la voi ?
Bianca: ma bucur ca ai citi mesajul meu iti respect parerile dar nu sunt de acord cu ele- prietena fiului meu nu are parintii in Bucuresti si nici nu am incercat vreodata sa ma substitui lor-dar am ajutat-o si sprijinit-o cand a solicitat acest lucru pentru ca eram mai aproape-(necazuri la serviciu, probleme de sanatate ,emotii la interviuri pentru angajare etc)-oricum cu mama ea vorbeste zilnic ceva mai incordate sunt relatiile cu tatal-dar nu stiu motivul.
nu stiu daca se vor casatori (sunt prieteni de 5 ani cu perioade in care au fost si certati-) nu locuiesc impreuna dar vin la noi in week-end la masa si ea este cea care nu se indura sa mai plece .
oricum sunt alaturi de ei cand au nevoie de sprijinul meu - dar nu sun la "12 noaptea " insa recunosc ca uneori sunt mai exagerata cu grija pentru fiu-meu-deh un singur copil daca erau doi poate era astfel.
Raza de soare: cu asa soacra sincer te compatimesc -pentru mine ea n-ar exista nici macar pentru un "buna ziua"-dar sotul tau ce spune la asemenea jigniri ?
oricum nu te lasa jignita de ea si replica fii si tu dura banii nu sunt totul in viata
sun smile- ma bucur ca ai o soacra OK-sa-ti traiasca
dana : La multi ani pentru soacra
elena: felicitari pentru casa si acelasi sfat lasa-i sa te ajute daca au si vor sa faca acest lucru.
pentru andreea-sanatate tie si bb -
we placut tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Flavia multumesc pentru inscriere pe lista
acum sunt"oficiala"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

sint doar in trecere pe aici. Iar ati fost harnice si n-am apucat sa va citesac pe toate. Eu nu am inca nici o "poveste" despre socrella dar sper sa fie tot asa liniste la mine acasa cat si in suflet. Wow si ce bine e cand nu te bate nimeni la cap.
la toate nurorile harnicute de aici si........mai intru sa va citesc.

Mergi la inceput