Clubul nurorilor (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

BiuMil e interesant ce spui, insa eu nu pot fi 100% de acord.
Uite cazul meu, soacra mea ma considera fiica ei si se comporta cu mine ca si o mama si asta nu ne deranjeaza pe nici una din noi, pentru ca parintii mei sunt departe iar ea este intotdeauna alaturi de mine.
Dar asta nu ma impiedica sa ii iubesc pe ai mei mai putin, plus ca am ocazia sa stau de multe ori cu amandoua atunci cand mama mea vine in vizita (a fost cand a stat la noi si o luna, in aceeasi casa cu mine si cu soacra si a fost totul ok).
Deci nu vad de ce ar fi o problema atata timp cat fiecare stim care ne e locul.

PS: vrei sa te trec pe lista nurorilor? Daca da, cu ce culoare?:)


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Bunicuta noi i-am spus ca am vrea si altceva de mancare! Dar...
Sa nu crezi ca ma deranjeaza de nu mai pot! Nuuuu...pt ca daca ii sun si le spun ca maine venim si am chef de placinta de mere, sau prajitura cu visine, face pe naiba-n patru si-mi satisface placerile! Era asha..o chestie rautacioasa de nora! Iar in privinta apelativului "mami sau mama"...il folosesc doar atunci cand il intreb pe socru despre ea, si invers despre el! Imi este greu (suntem casatoriti de 4 luni..) sa spun mama altei persoane! Mai ales ca mami meu e cea mai tare din parcare! Adica intre mine si parintii mei exista asha o legatura....sunt nebuna supa ei!
Oricum e o soacra OK! Am mai zis-o si o s-o mai spun! Face doar niste faze mai comice.....dar atat!
O sa va povestesc de "facutul hainutzei pt catelushul nostru"! E mortala!
Va pup si multumesc de primire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boobooricu spune:

Multumesc pt urari!...SI va trimit multe imbratisari de aici sa va tina de cald..ca eu sunt mai maricica si le incalzesc pe cele mai "finute"..
Foarte de treaba bunicuta aceasta-bine ai venit buni!Sa nu fii o soacra rea!
Da, putem sa incepem mutatul pe 8...deci mai am putin..dar ghiciti ce? nu prea ca apartamentul ei au platit pt el..adica avansul..pe care noi il vom plati inapoi..deci sunt sunt papuc..asta este chestia ce ma deranjeaza cel mai mult la situatia mea..eu practic nu am nimic al meu aici...aaa, stai ca masina e a nostra...tot ei l-au ajutat pe sot sa o ia, dar am platito..deci ne apartine si noua ceva...eu niciodata nu leam cerut nimic..ei s-au oferit...eu sunt genul care prefer sa mor de foame, eu si familia decat sa fiu datoare..dar o sa iesim noi la liman...incet incet
Ma scuzati ca va impui capul...revin ...

elena
http://photos.yahoo.com/boobooricu2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Neatza
Prezenta la datorie! Cine mai semneaza condica? Dau un ceai cald.

11+
Mai am 29 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

SunSmile Spune-i si tu ca atatia cartofi prajiti nu sunt buni la ficat.
Cat priveste apelativul "mama", eu niciodata nu o sa pot sa ii spun asa soacrei mele, si nici nu cred ca voi reactiona prea bine daca se va autointitula astfel in fata mea. Vorba ta, eu am o mama care, ca si a ta, e super. Si atat.

11+
Mai am 29 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Neatza!
Andreea-nu uita de ceai. Cum te simti azi?
Eu nu i-as spune "mama" soacrei nici daca ar fi numai miere, pentru ca mama este numai una, iar a mea este SUPOER, sa-mi traiasca 1000 de ani!
va pupez si va doresc o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by cherry22

Neatza!
Andreea-nu uita de ceai. Cum te simti azi?
Eu nu i-as spune "mama" soacrei nici daca ar fi numai miere, pentru ca mama este numai una, iar a mea este SUPOER, sa-mi traiasca 1000 de ani!
va pupez si va doresc o zi frumoasa




Eu sunt OK. Mai ales ca BB are 11 saptamani azi...si inca 29 de zile pana la nunta... Nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul...si vine intalnirea, inevitabila, cu socrii. Incep sa imi fac din ce in ce mai multe griji unde ii culc. Nu stiu cand vine socru, cu catezile inainte... Nu stiu cand mergem dupa soacra...Ca eu atatea am de facut in saptamana aia... Daca vin cu 2-3 zile inainte, unde ii culc? Ca nu imi pot deranja atatea zile vecinii...desi ei sunt tare draguti... Nu stiu ce si cum voi face.

11+
Mai am 29 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Prezenta :)
Elena mai ai putin, iti tinem pumnii sa va mutati cat mai repede. Cat despre ajutat, lasa-i sa va ajute ca doar pe voi va au, nu te gandi ca si la o datorie, gandeste-te daca nu ai face si tu la fel pt copiii tai.

Andreea astept ceaiul:) Sa inteleg ca iar te-ai dus la servici... :)

Eu ii zic "mama" soacra-mii, la maica-mea "mami" asta ca sa nu le incurc:) Si i-am zis cu ceva vreme inainte de nunta, asa ca sa ma obisnuiesc. La inceput mi-a fost greu, da acuma parca nici nu mi realizez.


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Andreea astept ceaiul:) Sa inteleg ca iar te-ai dus la servici... :)




Ma simt mai bine decat ieri. Asa ca am venit, cu toate ca sefu' m-a intrebat ieri daca vin sau nu astazi...
Ceaiul e gata...

11+
Mai am 29 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

Neatza fetelor!!!
Semnez si eu condicutza...mai tarziu dar asta e...

Mergi la inceput