Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (152)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Buna sera mai intai de toate. eu cel mai bine va scriu atunci cand doarme Alex. El inca mai doarme de 2 ori pe zi. prima data pe la 12.30-13.00 pana pe la 14.30-15.00 iar tura doi pe la 17.30-+18.00 pana pe la 19.00.19-30. Nu e mult dar altfel nu ne-am intelege cu el.iar dimineata la 8-8.30 trezirea. oricum sunt multumita ca seara il pot culca pe la 22.00-22.30.
vad ca va ganditi serios la bebedoi! eu nu am acest curaj. Si oricum nu aici in romania. Noi suntem hotarati sa plecam in Canada.Cred ca acolo ne va fi mai bine.Suntem datori sa incercam. iar bebedoi??ma gandesc daca l-as iubi la fel de mult ca pe Alex. stiu, veti spune ca sunt egoista dar asta gandesc acum. Poate mai imi vine mintea la cap.Ceea ce nu cred ca dehh..maica, varsta!!!!!
Spor la invatat pentru ' invatacei"!
Ioana Fili si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Siberie romaneasca te salut....
Mey..asa sint dusa..incit am citit (pina v-am gasit..dar ce ati schimbat titulatura?)...si am uitat tot ce am citit...
Multumesc pentru sfaturi..si idei..toate aveti dreptate...fiecare in felul ei..Oricum mai am o zi pina sa achit biletul de avion...iar diseara vorbim cu cumnatul meu (el fiind principalul fumator:)))..si o sa vedem...Dar asa cum va spuneam ..parca plutesc...
Andreea (andries)...eu ca si Carmen...nu suport pisicile..absolut deloc (scuze pt cele care poseda asa ceva )...Cum nu gasesti tu bona...eu asta nu inteleg...am inteles ca cererea este mult mai mare decit oferta...Faina reteta!Succes ;a actiunea bb 2....
Mihaela..bine ai venit ...sa-ti traiasca copii..sint niste dulci!
Roxa nu ma uita cu vaccinul...Voi nu l-ati facut? Roxi tu nu ziceai ceva de bb2..in primavara???Cum a ramas?
Felicia..grea boala..si eu macar o data pe saptamina..dau o raita...de acolo imi cumpar parfumurile..super preturi...la jumatate fata de mall...Ce mai face Andreea? Dar tu?
Nicole...daca nu erai pregatita ....mai bine ca s-a intimplat asa...
Adina ...nu semnezi condicuta?
De Cristalina ce mai stiti?
Ioana ..bafta...si sa fie cum vreti voi..sa plecati in Canada...Uite asa..unii pleaca..unii se intorc
Dana (roller) si Dana (speel)..pe unde sinteti???
revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Buna mamici si poznasi!
Nu am mai fost ceva vreme pe aici,dar nici nu stiu cand ca toata ziua am program ca la armata cu piticul.Daca v-a mai aduceti aminte aveam probleme cu greutatea,dar analizele au iesit bine,deci asa e el mai firav,acum are 83cm si cam 10kg.Astazi aproape nu a mancat nimic si a avut febra 38,5 si mai toata ziua a baut suc sau apa;de tusit nu tuseste,nasul nu-i curge eu cred ca de la dinti,ii ies iar 2 jos,daca maine e tot asa cred ca mergem la doc.A-ti avut asa probleme sa nu manance aproape nimic?!
In legatura cu somnul:trezirea pe la 6.30-7 somn la 11 cam o ora,o ara juma si sera la 6.30 in pat.
Cam atat de la noi,pupici si pe curand


alexandra si bebe Alexander(06.07.2004)
http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sara buna
Alexandraaaa ce mai faceti? bine zis program de armata. eu cred ca nu trebuie sa te ingrijorezi de pitik, asa e el mai fotomodel. daca are febra precis nu are chef de mancare.....da-i cate lichide vrea si suplineste el zilele viitoare! dai si tu ceva poze sa va mai vedem?
Olivia, gata normal ca uitasem! deci hiberix: vaccin antihaemophilus, simplu. se poate da conjugat cu infanrix sau alte conjugate. inainte de 13 luni se fac 3 doze repetate de 0,5ml, nu mai des de 4 saptamani. dupa 13 luni o singura doza. rapel inca o data 0,5 ml indiferent de caz in jur de 24 de luni, simplu sau tot combinat cu un infanrix de exemplu. e ok? mai e ceva? noi bb2 cred ca de la vara incolo ne apucam de treaba. voi?
edit no. 2: pozne noi cu iepurele: http://community.webshots.com/album/546734423xQUgXv enjoy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alexandra bine ai mai venit pe la noi...Mai sint si alti copilasi de tip..fotomodel..Febra este un pic cam mare ca sa fie de dinti...poate este doar racit..sau o boala a copilariei...Wow..la 6.30 se culca ????
Roxi multumesc mult....Noi..cu actiunea bb2....nici macar nu stiu daca o sa fie una sau nu...ca nu numai eu decid...dar daca o sa fie o sa fie cindva prin toamna..deci dupa voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mai io am vrut sa te zgandar recunosc....ca stiam raspunsu'! , iarta-ma, nu am vrut sa fiu rea.
ma duc sa fac o baie....si sa citesc ceva. noapte buna schimbul I si o zi buna schimbul III!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

stiam ca stii raspunsul..ma gindeam ..ca testezi sa vezi daca s-a schimbat ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

alice, mi-ai luat vorba din gura cu testele.... rain, nu da
acu, buuun, cu rain ne-am luat de-o grija da` daca va amintiti de aseara, cine ramasese sa mai faca test?! gongutaaaaaaa.... gonguto, la tine cum fu? doo sau numa` una? de dungi vorbesc.... hai, da-te mai aproape, la raport
alexandra, doarme cupilu` de la 6 seara pina dimineata?! neaparat vreau si io reteta.... lucrez la un album cu poze ale copiilor mei dormind, ii adooor cind dorm, oare di ci?
lioo, te culcasi? ce face marmota? auzi, paroasa, hehehe, toata ziua am mustacit azi cind mi-am amintit cum i-ai zis
am observat si io ca dana (roler) nu-i si nici ina nu-e, de andreeab nu mai zic si mai sunt vreo citeva... nici marina n-a mai dat demult cu batu` pe la noi

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Seara buna fetele, hai ca m-am hotarat sa o dau incolo de depresie (cam greu - dar o fi si din alte cauze-sper eu)si sa fiu mai activa.
Pupici dulci la toate mamicutele si multumesc ca v-ati gandit si la mine.
Cori frumoaso, cam asa e cu posta romana. Eu sunt patita. Ce morala am primit de la un unchi ca vezi Doamne la toata lumea am trimis felicitare si lui nu. Ma rog, dar macar eu trimiteam felicitari muzicale si poate de asta nu ajungeau toate.Asa ca m-am lecuit.Dar si un simplu carton vorba ta...chiar ca sunt de tot amarati romanasii ce lucreazae acolo. A, nu mai spun cate plicuri cu poze am trimis. Nu a ajuns nici unul pana nu am scris pe plic mare, sa vada toti prostii "Am 6 luni si bunicii nu m-au vazut inca.Va rog frumos din sufletelul meu mic lasati sa ajunga pozele la bunicii mei" Si crede-ma ca acestea au fost singurele care au ajuns.
Mai inca nimic nimic la teste? Sa ma trec si eu pe lista, caci si mie mi-a intarziat 2 zile. Eu nu-mi fac test de frica sa nu iasa negativ, caci eu il vreau pozitiv. Asa ca mai astept pana duminica.

Pupici

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Scuze. scrisesem fara sa citesc tot. Rain deci zici ca e negativ? Pai s-au mai vazut cazuri. Ce ar fi sa mai astepti cateva zile si daca tot nu-ti vin sa refaci un test. Vezi ce rautacioasa sunt. Glumesc, voiam de fapt sa spun ca e bine daca Andreea e un pic mai mare , ca sa te intelegi cu ea.
Ufff si mai am si eu un offf. Eu care aveam copil model (hahahaha ce usor e sa-l lauzi cand altul se chinuie cu el , si altuia ii face peri albi) am vorbit azi cu maica-mea si cica s-au mutata amandoua in patul mare. Puiul meu dormea singurel in patut. Cica sa o acopere noaptea ca se descopere si e mai usor daca e cu ea. Auziti la mine problema majora, cum o dezvat eu cand o iau incoace.
Olivia te-ai decis? E cam aspra problema cu fumatul. Eu stiu din proprie experienta. Ca sunt fumator pasiv. Noroc ca a mine acasa nu fumeaza nimeni.Acasa in sensul in Romania, caci aici....fumeaza sotul.dar nu fumeaza in casa, si ptr ca nu avem balcon , fumeaza la baie.


Pupici

Liliana

Mergi la inceput