Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (152)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna ziua

suntem pe aici....numai ca acum m-a cuprins febra ebay-ului si cum am putin timp liber ma bat cu ei pe produse.

hai Nicole....cum e u testul ala??

Olivia stii ca si eu am avut o tentativa de a o lasa pe Andreea la soacra-mea....m-am razgandit cand am vazut ce vroia sa-i dea de mancare.Bine ca e alta situatie....eu nu lucrez...tu nu prea ai de ales.Dar nu cred ca socrii sunt asa de inconstienti astfel incat sa fumeze cu copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

he he he nu e frumos ca rad, mai ales ca toata lumea a asteptat rezultatul testului, dar m-am amuzat dupa ce am citit tot ce ati scris aseara!
si ca sa n-o mai lungim ...rezultatul e negativ ! asa ca m-am linistit, dar tot nu mi-a venit , clar e o dereglare!
aseara n-am mai intrat pentru ca dupa "testare" m-am rasfatat cu o baie spumoasa , citit si cam atat, oricum Alex ocupa biroul si nu aveam loc de el, el butoneaza la dublu, pe laptop lucreaza, pe calculator se joaca!
iar astazi a fost o prietena pe la mine si a plecat pe la 3, daca stiam ca ma asteptati cu atata nerabdare ...ii ziceam sa ma scuze 5 min si va scriam ca e negativ!
eu nu stiu daca vroiam sa fie bebe, poate ca da, dar dupa parerea mea e cam devreme, trebuie sa fie moatza mai mare, sa ne intelegem, ca nu e nimeni care sa-mi vina in ajutor ...

Lia, crede-ma ca am ramas blocata cand am vazut la ce ora a adormit Danutz, trebuie neaparat sa-i schimbi programul!
moatza adoarme seara la 9 fara ceva sau 9, cel mai tarziu la 9.30, iar ziua doarme de la 13-13.15 pana la 15.30-16, si chiar si asa ...as vrea ca seara sa adoarma si mai devreme, eventual 8.30, timpul castigat dupa ce adoarme ea nu se compara cu nimic, e numai timpul meu si al lui tati, avem si noi dreptul (d'aia nu-mi mai vine mie )

va pupic si sint prin zona!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

mihaela, ti-am vazut copilasii....sa-ti traiasca!sunt plini de viata.

andreea am vazut-o si pe zambareatza mica...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Sa stiti ca eu m-am facut fata cuminte, azi am scris un eseu si m-am uitat pe niste teste mai vechi, deci ceva-ceva tot am invatat, cat sa nu ma doara capul
Nicole, bine ca s-a lamurit misterul, toata lumea fierbea aici, inclusiv io Vine el si bebe 2 atunci cand o sa considerati voi ca e momentul
Mihaela ti-am vazut si eu puii, sunt niste scumpi
Felicia vezi cu ebayu ala ca e boala grea am pierdut si eu la timp pe acolo, acum nu-mi vine sa cred cand ma gandesc
Mai vroiam eu sa scriu dar senila cum sunt am uitat, revin cand ma luminez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

Mihaela, sa-ti traiasca puii !
Andries, de ce s-a inchis gradinita? ce gradinita era? oricum, greu momentul... Succes, sa gasesti o bona super pentru Victorasul tau? sau tot gradinita vrei sa incerci?
Corianai, spor la invatat in continuare!
Nicole, daca zici ca nu este inca momentul, atunci bine ca a iesit negativ...

O seara placuta tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Da, e inadmisibil un asa program de somn la un asa copil mic.
Prin urmare, in ciuda oboselii mele de azi, dupa doar 5 ore dormite, am luat masuri, la 8 trezirea, la 12 culcarea de pranz si la ora 2 s-a trezit singur. Deseara, desigur, la ora 9 il pun in pat fara drept de apel. Afara am fost 20 de min numai, dupa 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

He he.. ma bucur ca mi-ati apreciat reteta de somn, este super! dar este si super obositoare pentru parinti.

Lumi, gradi este momentan inchisa pentru ca nu sunt gaze suficiente pentru a incalzi vila. Nu stiu cum de s-au intamplat asa multe deodata la gradi a mea, s-au imbolnavit f multi copii, era frig, sunt cu o educatoare mai putin, acum este pur si simplu inchisa.

Mie imi pare extrem de rau pentru ca ne-am obisnuit acolo, initial eram extrem de incantata, as vrea sa se intample o minune si sa revina toate la normal. Dar.. pana una alta sunt in cautare de bona, in cautare de solutii. Am mai fost pe la alte gradi dar nu mi-au placut, de... eu sunt si super pretentioasa ... si dispusa sa scot bani multi din buzunar pentru copilul meu.

of of... mai mai...

vrabiuto tie cum iti este la gradi?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

lasa nicole, ai sa ai timp de bebe 2 cand mai creste moatza putin. cam asa program de somn are si pupi, doarme de la 8 juma (ca sa am si eu timp pt mine pana pe la 10) pana nu stiu la cat, cert e ca pe la 8 incepe sa se auda vorbind din camera, apoi de la 1 pana la 2-3 depinde de cat e de obosit.

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Aici erati?! Eu va cautam pe l;a cap. precedent si ma miram ca de la ora 12 nu a mai scris nimeni acolo

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Eeeee,in sfirsit Mama Omidee ne-a decuplat de la fierbatoare ! Apoi Rain, exact asa cum spuneam si eu ieri, sa fie cum vrei tu si bebedoi sa vina atunci cind credeti ca este cel mai bine pentru voi ! Da acu sa fiu si io si sa spun ca mai exista si teste care dau eroare .... hehehehe !


Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput