Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (152)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Mey io-st p-aici,da am avut treaba gramada....Dna pasaruika n-am nici o linie,nici doua ca stau cu testu pe masa in sufragerie si inca n-am curaj sa-l facDa maine dimineata promit ca-l fac,ca nu mai pot nici eu.Da pe cuvantu meu ca n-am nici un simptom,nika nika.Poate m-oi fi dereglat,cine stie?
Liliana tie iti doresc sa fie pozitiv testu,hai fa-l si tu maine,ca poate venim amandoua cu vestea de bebedoi,ca Nicole m-a abandonat
Deci sunt p-aci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Vazut iepurele suedez..imi vine sa-l smotocesc de obrajori...Si vad ca si el este foooooarte cumintel...:))) Intrebare...cum se doarme in patutul pe care l-am vazut in poza? Cit costa asta ceva? Cit costa salteaua?
Carmen...sa ne arati si noua albumul!
Ma duc sa-mi cumpar ceva de mincare..ca mi-e o foame....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ce frumos e Patrick!! Roxana sa-ti traiasca!! tu esti doctorita de le invarti pe degete aceste dozari de vaccinuri?

Apropos' de vaccin, a facut cineva (adult) Varilixul? Ca eu tare as vrea sa il fac sa fiu eu sigura ca nu fac varsat de vant, mai ales ca imi doresc un bbdoi.

Olivia, eu nu gasesc bona din cauza programului excesiv de lung pe care il am. Crede-ma ca am cautat de mi-a iesit fum pe urechi. Acum vreau la gradi, dar uite ca gradi... pa si pusi ca daca nu au gaze...ce fac? imi las copilul acolo in frig? s-a mai intamplat sa nu le mearga centrala ca lumea si sa imi dau seama abia seara ca a fost... hai sa spunem "racoare" asta cu indulgenta. In fine, cand avea Victor 3 luni am alergat la loc la job ca vroiam sa ne facem credit pentru casa si imi trebuia cartea de munca cu salariul meu pe ea, nu cu indemnizatie de CIC. Acum, m-am obisnuit sa merg la job, am "ancore" la birou, imi si place, imi vine sa ii si injur, as vrea si acasa, dar nici la profesie nu ma lasa inima sa renunt. Asa ca....vai de capul meu chiaun, daca poti sa ma crezi ca am zile in care ma razgandesc la fiecare 2 ore, la 10 spun ca imi iau concediu si stau acasa cu copilul, la 12 zic ca ... mai stau macar 2 saptamani la job sa termin nu stiu care proiect, pe la 16 cred ca il duc iar la gradi si seara ma gandesc ca.. totusi ar fi bine sa stau eu cu el

Si asta incontinuu de doua saptamani.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mey...voi m-ati omorit azi cu bb2...se mareste lista???
Liliana ..sa fie cu ochisori...si bine faci...da-o incolo de depresie! Eu nu am inteles...a luat-o pe Adeluta in patul mare ...doar pe motiv ca se dezveleste???? Eu il invelesc pe Luca 9ultima data inainte de a ma duce la culcare)..si apoi peste noapte ..treaba lui..are sosete si temperatura data la 24 de grade...
Nu.nu m-am decis..mai am o zi
Andreea....dar cum ar fi daca ai gasi o alta cresa? Te-ai gindit sa propui cuiva din bloc? Asa ar fi mult mai usor.....Sau....sa lucrezi tu mai putin ...si -n felul acesta sa gasesti bona care sa-i convina programul....La cresa pina la ce ora statea??
Adina...parca tu ai cam vrea sa vezi 2 liniute..mai mi se pare mie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Oliv,ca sa fiu cinstita da as vrea sa vad doua liniute,dar nu ACUM!!!!Nu asa pe nepusa masa,nu in conditiile actuale,cand am reusit sa ajung unde mi-am dorit de trei ani,mai am inca de "muncit" la cariera,nu acum cand eu nici nu stiu ce fac cu Alex,nu pana nu se muta ai mei,nu pana nu reusesc sa pun apartamentul la punct cum trebuie,nu pana nu fac camera lui Alex....si lista continua.DAR daca sunt insarcinata,asta este,sa fie sanatoasa(imi doresc o bebelina) toate mai pot astepta!
Poate unora o sa vi se para egoiste motivele mele,dar eu asta simt,asa gandesc ca ar trebui sa fie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cel putin pentru mine..nu pari egoista ci o mamica rationala..si eu tot asa sint..cu planuiala..uite ne-a luat 5 ani sa-l planuim pe Luca:)...ne gindeam sa avem servicii sigure, asigurare medicala (ce deh..oare v-am spus ca nasterea lui Luca a costat 30 000$..din care evident noi nu a trebuit sa platim nimic...)...si tot asa...Unde se muta ai tai? La Bucuresti?
Ne-a trimis prim email , cumantul meu , niste poze facute de el in Portul Tomis....si ce-am vazut...Antartica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Imi vine sa mor..cu 800$/persoana..pot face cruise in Mexic (vas de 4 stele), 10 zile (totul inclus)...iar in vara (ca tocmai am sunat la agentie...)numai avionul pina-n Ro ..este 1600$/persoana...nu-i drept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Salut
Ce-mi place de flacaul tau Roxana!tare frumos mai este,in top e nasul,dar ti-am mai spus-o.
olivia,eu nu stiu ce sfat ti-as putea da,e greu de luat o decizie.Acum,socrii tai l-au vazut pe luca?daca nu i-o place de ei?stiu ca suna prostesc insa era mai bine sa fi venit tu cu el in Ro,sa te vada si pe tine aici unde o sa-l lasi.asa el pleaca de acasa intr-un loc strain,printre persoane straine,daca nu se poate acomoda?uite ricardo,mai merge la bunici,si-i cunoaste,ai place tare mult de ei,ei dar daca s-a facut seara si nu ma vede plinge rau .Adica o data am zis ca-l lasam acolo peste noapte.Si s-a pus pe plins cind l-a dus Inn la culcare,ne-a sunat si ne-am dus de l-am luat acasa.Sau in ro,daca-l lasam cu mama,trebuia sa am grija sa fie si Serban acasa,altfel numai cu mama plingea pe linga usa de numa.Sau sa vina MPla soacra ta citeva zile,ca pe ea o cunoaste.Ai spus ca sta 3 saptamini,no vezi cum se inteleg,soacra ta si Luca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

30000,aici costa vreo 8000 .Eu am platit numai 2000 ca am nascut normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Dana..de aceea am si chemat-o..sa se obisnuiasca si sa se cunoasca:)))...Eu zic ca totusi nu are cum sa-i fie ..foarte rau..socrela mea a fost toata viata asistenta medicala..unde credeti? La cresa...deci cred ca a vazut cam tot ce se poate vedea...zic si io...
Ce face Ric?

Mergi la inceput