Cum pot slabi si eu cam 10 kile intr-o sapt-doua?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Multumesc!
Astept sa se mai incalzeasca afara si incep si eu dieta asta.

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

fetelor care a-ti tinut dieta asta daneza,v-ati ingrasat repede dupa ce a-ti terminat-o?
nu sunt eu gurmanda(in afara unui mare viciu-ciocolata),dar e "criminala" dieta asta.merita macar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Fetelor, din pacate dieta daneza da rezultate, dar... dupa o vreme te ingrasi inapoi. Am prietene si prieteni care au tinut-o si toti au pus inapoi dupa vreo 2 luni... sorry.
Am ras una buna cand am citit titlul subiectului!! ce fain ar fi daca ar fi posibil...

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by kl4rys

Va...batoanele de slabit sunt bune? Sau pastilele de slabit...? ce imi recomandati?


Ce perseverenta esti... Eu te sfatuiesc sa mergi la medic. Uita de slabitul asta peste noapte. Asta daca nu vrei sa ajungi si mai grasa si cu sanatatea distrusa.

Acum serios: nici dieta aia daneza nu este mai sanatoasa. Si eu am tinut-o si am dat jos 6 kile. Dar am pus la loc 12 in urmatoarele saptamani. Poate am gresit si eu ca am mancat ca sparta apoi. Am auzit si de persoane care au tinut-o si apoi nu s-au mai ingrasat ani de zile. Cred ca depinde de fiecare.

Andreea mamica lui Filip Stefan
Pozici cu Filip
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Fatuca, te sfatuiesc (daca ai posibilitate financiara) sa te duci la o sala de fitness si sa platesti "personal trainer" care sa te "chinuie" ca pe hotii de cai 3-4 zile pe saptamina...Paralel cu gimnastica trebuie sa te hranesti corespunzator cu tot tacimul (proteine, glucide, lipide) fara de care organismul nu poate iesi din starea de amorteala in care esti acum. In cazul tau, asta e singura solutie. Dar nu se va intimpla peste noapte! Vei transpira din greu, vei astepta saptamini pina sa vezi rezultatele, dar ele vor fi de durata, vor fi sanatoase si te vei simti alt om. Dupa o perioada de efort mare, cind vei ajunge la stadiul dorit de tine, va fi necesar numai gimnastica de intretinere, care e floare la ureche: 20 minute, de 3 ori pe saptamina.

Inca odata: ai nevoie sa construiesti masa musculara care sa arda grasimile rapid (nu te teme ca devii vreun Schwartzeneger...ideea e falsa, stiu ce vorbesc ca si eu am trecut pe aici) iar asta nu se face decit prin "resistance training". Aerobic o data pe saptamina, cca 1 1/2 h ar fi si mai eficace!

Uita de diete! Sint frectie la picior de lemn. Bucura-te de o mincare sanatoasa cu portii normale si evita cit poti dulciurile.

Metoda infometarii este bullshit. Uite de ce: cind organismul este infometat, in loc sa umble la rezervele de grasime, asa cum fals cred femeile, zice "aoleu, sint in criza de combustibil...vin vremuri grele!!" si considera grasimea ca pe o "rezerva strategica", adica NU se atinge de ea decit cind in ultima instanta. In schimb, isi ia nutrienti de unde nu trebuie din organism... din alte tesuturi...

Capisci?

**************************************************************
Share your knowledge! It's a way to achieve imortallity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

Cel mai rapid e o liposuctie,rezultat garantat in mai putin de 10 zile,si nici nu te chinui cu diete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

quote:
Originally posted by yank

Cel mai rapid e o liposuctie,rezultat garantat in mai putin de 10 zile,si nici nu te chinui cu diete

Life`s a bitch and then you die




Lasa, bey, fata in pace ca e tinerica si s-ar putea sa ti-o ia de buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

quote:
Originally posted by bagoiu

quote:
Originally posted by yank

Cel mai rapid e o liposuctie,rezultat garantat in mai putin de 10 zile,si nici nu te chinui cu diete





Lasa, bey, fata in pace ca e tinerica si s-ar putea sa ti-o ia de buna!



Irina & trupa

Ceea ce la oameni nu este cu putinta la Dumnezeu este cu putinta.




Pai in 10 zile e cea mai viabila optiune.Cu dieta e chin prelungit,dureaza mult si iti pierzi motivatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:

DIETELE - subiect inepuizabil !

Nu stiu daca ai sa poti slabi 10 kile in timp scurt dar in citeva luni se poate !
Asta daca vrei intr-adevar...

Maninca foarte putin ! Eu una, cum nu maninc o zi, seara se vede !!!
Nu pt ca tin vreo dieta ci pt. ca sint super-ocupata se intimpla sa mai "sar" mese, sa maninc foarte putin in anumite zile.Nu-mi pare rau pt ca...NU am probleme cu silueta,in acest fel ! Adica sint SLABA.
Cum imi "dau drumul" la papica,imediat se "vede"...ma "alarmez" pe loc si sint atenta CIT maninc.Asta e tot ce fac si la virsta si inaltimea mea am o greutate cu care sint fericita: 63 kg/1.69 m/45 ani.

Deci, atentie : nu tin dieta dar....ma controlez si NICIODATA nu maninc cit as vrea , ma opresc inainte de a fi satula.Sar mese cam de 10 ori pe luna (adica daca "sar" prinzul, nu maninc decit mic dejun si cina).Beau multe lichide.Cam asta e tot.
Cea mai "neagra" perioada, cind aveam 73 de kile; toate "acumulate" datorita meselor regulate si a papatului pe saturate.

Deci, dupa mine, cea mai buna metoda de a pierde greutate este - INFOMETAREA !
Garantat 100 % !

Mult succes la "diet-at" va doreste Aprilie

Viata e scurta.Daca n-o putem face lunga,atunci macar s-o facem lata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by kl4rys

Multumesc mult ptr sfaturi..o sa tin cont de ele!!! macar de as slabi 5 kile..
Am 1,76 si 85 de kile si 17 ani..si vreau sa slabesc neaparat... Nu sh..pur si simplu nu mai suport..tata ma tot preseaza la cap k sunt grasa..si m-am saturat de toate comentariile lui..mai nou a inceput si mama...nu mai suport..inainte in cls a 8 aratam super bine...la un momendat slabisem cam 10 kile..si mama ma batut la cap sa ma ingras sa ma fac cum eram inainte...si am inceput sa mananc mult si nu m-am mai putut opri...si am ajuns sa arat k o ... acuma m-am saturat./..vreau sa fiu slabutza din nou


E trist, ca tocmai cei care ar trebui sa-ti fie aproape se poarta asa. Cunosc foarte bine... Sora mea, pot spune ca e o scandura pe langa mine... dar a fost o perioada cand avea 75 de kg la 1.65. A slabit enorm, acum are vreo 48 (ea zice ca 53, dar cine-o crede ?), iar eu oscilez... 53-58, depinde de sarbatori... si eu trebuie sa suport "glumele" cumnatului si ale unuia din frati, ca eu cica sunt in comparatie cu sora-mea. Si au fost perioade in care chiar credeam ca au dreptate si ma dureau cuvintele lor. Acum, nu imi mai pasa, mai mult, le raspund la "glume" cu glume.
Sfatul meu: esti foarte tanara si stiu ca tu vrei acum ! Dar ignora ce spun ceilalti si alege o dieta care sa iti permita sa slabesti lejer, in timp, nu rapid, pt ca asa vor altii. Intreaba-te daca pt ca asa vor altii, dai jos 15 kg in 2 sapt, te imbolnavesti (si ai toate sansele), ce faci ? Le vei spune ca esti bolnava pt ca asa au vrut ei ? Le va pasa ? Se vor trezi la realitate, vor vedea ca suferi ? Ma indoiesc ca nu tot tu vei fi vinovata... asa ca alege sa slabesti, dar in timp, fara sa te imbolnavesti.
Mult noroc !

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput