Cum pot slabi si eu cam 10 kile intr-o sapt-doua?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

mie nu mi se pare sanatos ce vrei sa faci - in sensul cva, da, poti sa slabesti 10 kg in 2 sapt, dar o sa arati jalnic (adica o sa atirne pielea pe tine, pentru ca nu se poate "stringe" asa repede), o sa ti se lase sanii (car eiar nu se adapteaza la schimbari asa bruste) si o sa ai grave dezechilibre hormonale (ti se poate opri ciclul menstrual, pentru citeva luni).

Asta stiu de la cineva care a "reusit".
Si care, desigur, in urmatoarele saptamini a pus tot la loc.
Pentru ca organismul tau se obisnuieste cu infometare+ efort, si daca maninci si o frunza de salata in plus vreodata, asimileaza TOT.


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Chiar daca ai reusi sa slabesti ai pune inapoi 15 in scurt timp.
Secretul nu e in a nu manca.
Bafta1

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Cred ca este imposibil sa obtii asemenea rezultate mai ales ca u esti o persoana care deja mananci putin si faci si destula miscare,deci nu prea vad cam ce ai putea face ,decat sa treci pe un regim disociat si safaci putin mai multa miscare ,dar oricum nu ai nici o sansa de 10kg/2 saptamani ,poate cel mult 5-6 kg cu regimul 3-3-3,dar la fel a si fetele ,te sfatuiesc sa iei si niste vitamine pe langa mancare.Daca erai o persoana genul meu ,care nu ma pot abtine si mananc zilnic dulciuri si cam crontan mereu cate ceva ,plus ca mananc destul de bine,nu beau lichide decat 1-2 cani max/,nu fac pic de sport ....daca as intra la un regim cum e 3-3-3 si sa fac si sport ,cu siguranta as obtine rezultatul dorit de tine.Eu am nevoie sa dau jos 10 kg in 25 zile pt ca o sa fiu nasica...dar nca nu am intrat la cura ,doar ca am inceput sa o raresc bine cu dulciurile si nu mai mananc chiar atat de mult...sper sa reusesc sa dau macar 5-6 kg in final.
Bafta multa

http://pg.photos.yahoo.com/ph/erin_rux/album?.dir=/37ca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Eu te sfatuiesc sa tii dieta daneza (daca spui ca e urgent).Am tinut-o si eu si la final eram cu 7,5kg mai slaba, desi am facut mici modificari.Nu am facut deloc sport la sala, ci mers pe jos (drumul casa -servici si inapoi).Poate cu sport erau altele rezultatele?
La sarbatori am pus 3kg, dar am mancat ca .Grija mare trebuie sa o ai dupa cele 13 zile de dieta; sa continui cu un regim asemanator.

Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kl4rys spune:

Multumesc mult ptr sfaturi..o sa tin cont de ele!!! macar de as slabi 5 kile..
Am 1,76 si 85 de kile si 17 ani..si vreau sa slabesc neaparat... Nu sh..pur si simplu nu mai suport..tata ma tot preseaza la cap k sunt grasa..si m-am saturat de toate comentariile lui..mai nou a inceput si mama...nu mai suport..inainte in cls a 8 aratam super bine...la un momendat slabisem cam 10 kile..si mama ma batut la cap sa ma ingras sa ma fac cum eram inainte...si am inceput sa mananc mult si nu m-am mai putut opri...si am ajuns sa arat k o ... acuma m-am saturat./..vreau sa fiu slabutza din nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kl4rys spune:

Va...batoanele de slabit sunt bune? Sau pastilele de slabit...? ce imi recomandati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Cum e dieta asta daneza?

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o ferestra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

quote:
Originally posted by asi

Cum e dieta asta daneza?

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o ferestra.
Familia mea
Razvan



Asi nu ma pricep sa dau link, dar da o cautare aici pe femina intim si vei gasi dieta daneza.Daca nu, cere ajutorul moderatorului.Poate...

Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am gasit ceva aici:

http://www.weight.addr.com/ro/ro5.html

Asta este?





Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Asi, ai gasit dieta daneza.
Sa-ti spun ce am modificat eu.In ziua cotletului de berbec, am mancat peste prajit si peste fiert cu legume (eram la cineva in vizita si asta avea).Am baut cafea in fiecare zi si chiar mai mult de 1 cana.Am pus ulei de masline si lamaie la toate salatele (chiar si in zilele in care nu era precizat).Sunca era cea de pui de la Campofrio.Carnea de vita am fiert-o sau am facut-o pe gratar.1/2 pui am mancat pui la sticla facut la cuptor.
Bafta la slabit!

Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput