Montignac: ce am mancat azi? (70)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna dimineata!
meniul meu pe ziua de ieri:
D: Cafea cu lapte 0% +un ou ochi cu carnaciori
P: doua bucatele friptura la cuptor cu salata de varza
G; fructe
C: branza cu smantana
Abateri : cativa cartofi prajiti
Sa vedem astazi!
Spor la slabit in continuare!



www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura ionescu spune:

neata tuturor.
ce mananc azi:
- MD- 1 cafea cu lapte 0% grasime, 2 feli paine neagra prajita cu branza de vaci 0% si 1 rosie
- pranz- piept de pui la gratar cu salata de varza
- seara- as manca supa, dar daca ziceti ca nu e buna ma gandesc ca e criminal sa aleg morcovii si mazarea (doamne, am facut oala mare, nu stiu ce fac cu ea ) asa ca o sa mananc branza cu andive...
mi-am luat ciocolata dietetica dark. o fii buna?! e monty??
cantarul nu se clinteste de la 62 kg. iar m-am cantarit dimineata....nu stiu ce se intampla fiindca eu chiar ma simt mai slaba, mi se pare ca am o talie mai subtirica si burtica s-a mai tras, nu mai e asa ca un pepenas...
sper sa rezist macar 2 luni, ca toata viata am trecut din regim in regim si poate mi se regleaza si mie metabolismul in final si nu mai am salturile astea de 5 kg o data la 3 luni care ma descumpanesc...
apropo, face cineva sport? mie imi place inotul si m-as duce de 2 ori pe saptamana la bazin...stie cineva sa-mi spuna cate ore dupa ce faci efort nu ai voie sa bei si mananci nimic??

pupici,
L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sebitza spune:

Buna!
Eu am la aceasta ora 63 kg, deci m-am mentinut doar, dar ma bucur si pentru atata, avand in vedere ca in weekend am sarbatorit ziua micutului meu(3 ani) si am avut mari abateri.
O sa va scriu meniul meu de ieri, si va rog tare mult sa ma corectati daca gresesc undeva:

08.30: 2 feli paine dietetica neagra, cu gem fara zahar si 1 cana lapte 0.1%
12.00: 1/2 ou fiert , felii de pastrama de porc, umplute cu cascaval, la sandvich-maker(sper ca asa se scrie), si 70 grame smamntana Danone.
15.30: 2 mere
17: varza calita cu smantana
20.30: 1 mar si 1 portocala



Azi, pana acum:

8.30: paine graham (originala) cu gem fara zahar si 1 cana lapte 0.1%

12.00 un mar
13.00 mancarica de ciuperci cu piept de pui si smanatana, preparata cu ulei vegetal
13.10 o cafea mica fara cofeina, cu zaharina

Apropos: e ok daca in cafeluta de dupa pranz, imi pun putin-putin laptiuc 0.1%?


O zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

in loc de dulce mai puteti incerca si lapte cu cacao

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Salutare fetele,

Azi am urmatorul meniu;

MD- fulgi cu lapte
Gustare-1 mar si pe la 10 cafeluta
Pranz-iaurt 0.1% cu lamaie
Gustare -1 mar
Cina-varza la cuptor cu carne

Sper ca este bine carnea de porc cu varza....ca eu tot pap ca imi place.

Va , Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Fetelor, voi ce mancati cand sunteti in oras? Eu azi am avut iesire pentru juma' de zi si iar am mancat o pizza!!!! Pe la pranz nu mai vedeam de foame si nici nu reuseam sa ma concentrez sa ma gandesc la ceva Monti. Oricum a fost tare buna! (poate pentru ca nu era permisa) Si cum faceti pastele cu rosii? Pur si simplu pui rosiile crude peste paste???? Pentru ca daca e asa mai bine incerc sa fac "paste reci" care ca si salata de orez sunt preferatele mele pe timp de vara! Reteta un pic modificata ca sa fie Monti: pastele fierte, racite amestecate cu bucatele de cascaval, cubulete de rosii, doua foi de busuioc, 2 catei de usturoi maruntiti, sare si cam atat. Se mai punea si ulei de masline (ca intr-o salata) dar nu e combinatie Monti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

buna seara
cu toata supararea vreau sa tin ritmul cu voi si sa nu am abateri,poate se indura de mine cantarul si ma lasa sa dau jos.
azi am mancat:
d.3felii paine neagra si o cafea cu lapte 0,1%

p.sunca de curcan si sunca de praga,1/2rosie,cascaval

gustare: un mar

s.omleta cu sunca ,ardei,ceapa si cascaval vegetal si castraveti murati

cred ca am dat-o in bara cu cacavalul vegetal dar am vazut prea tarziu ca e vege.
in rest apa si cola light


viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Pet, nu se combina pastele (glucidice) cu cascaval (lipidic), ci doar cu legume, fara nimic "grasimos"...
Viorica, acel cascaval vegetal sigur contine prostii gen amidon etc...

Azi am mancat asa:
ora 10.30: o sticlutza lapte batut 0% cu 2 felii de paine integrala prajita;
ora 13.45: 2 cremvusti de pui fierti, salata de cruditati cu maioneza, un castravete murat;
ora 17.30: o portocala;
ora 18: ciorba de ciolan afumat, piept de pui la gratar cu fasole batuta, salata de varza chinezeasca.
FARA ABATERI! Dar mi-e o foame...si fug la nani!

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 9 luni) si Ramona (3 ani si 8 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Fetelor,m-am uitat putin pe aici si vad ca voi mancati cam de toate.Pai am vazut la retetele cu poze peste prajit.Pai eu nu mananc prajeli asa,fara sa tin cura; daca ma apuc de cura asta cred ca mai rau ma ingras decat sa slabesc.Oricum,va felicit pt ca aveti timp sa va ganditi mereu la ce aveti voie sa mancati si ce nu.Pt mine ar fi prea stresant.De aceea va felicit..voi reusiti.
Mult succes in continuare si la cat mai putine kg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salut
De azi chiar ca ma reapuc de regim, ca as vrea sa ajung la 60 kile intr-o luna.
Meniul pt azi:
dimineata: cereale cu lapte
amiaza: fripturica de pui
seara: fructe, cred


Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput