Montignac: ce am mancat azi? (70)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

buna dimineata
nici un gram jos,am incercat sa tin cat mai mult monty dar nu pot sa nu mananc paine neagra dimineata la cafea.vreau carbohidrati toata ziua.
nu-mi place nici o sala de fitness din oras.toata lumea face aerobic dar eu nu am voie ca am probleme cu spatele si tebuie sa fac fitness.n-am gasit frate o sala ca lumea.
azi am mancat deja 4 felii de paine neagra cu gem dietetic si cafea cu lapte degresat.
plec la birou si beau mult ceai verde
sunca de praga cu lapte batut si la cina cred ca pulpe de pui la cuptor cu salata.
spor la slabit ca eu n=am!

viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

STAFIDE - ig = 65 nu sunt permise DAR mai sunt si stafide care au ig = 25 deci permise , si stafida neagra care are ig = 15 deci dinou permise , concluzia mea este : se pot papa cu precaurie iar daca iti ajung in farfuria ta vreo 10 stafide la micul dejul cred ca nu este asa o mare problema.

FULGI DE PORUMB - ig = 85 nu sunt permisi

MORCOVI CRUZI au ig = 30 sunt permisi la faza I sigur , fierti au ig - 85 deci nu sunt permisi

OREZUL INTEGRAL (NEDECORTICAT) SE POATE PAPA CU TOATE LEFUMELE, INCLUSIV CEAPA SI ROSII, atentie la pastele de rosii si la bulionul cu zahar, mai bine folositi rosii crude.
Pestele in suc propriu ton DA combinat cu orez nedecorticat , iar daca folosesti la o salata cu legume poti folosi si ton cu ulei
cod sau ton deoarece sunt pesti slabi, se mai poate manca somon si salau.

CEAIUL VERDE contine teina, nu prea este indicat de MOnti, mai bine be alte ceaiuri , sunt asa de multe de plate si bune.

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetele,

Meniul meu de azi urmatorul:
MD- 2 oua fierte cu branza tofu
Gustare-1 mar si mai tarziu cafeluta
Pranz-iaurt cu lamaie
Gustare-mere
Pe la 16 mai pap un iaurt cu lamaie
Cina-spanac cu omleta

Shoboorezul integral il gasesti la orice plafar si tot acolo gasesti si faina integrala,faina de soia grau expadant, fulgi fara zahar apropape orice si sunt si Monty.S-ar putea sa gasesti si gemuri fara zahar. Apropo eu am facut orezul simplu cu ceapa tocata si fiarta ,sare si niste verdeturi.Si codul l-am facut simplu pe gratar.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Nu ma las, desi nu am dat jos cat am vrut, nu ma las fetelor!
Azi:
D-cafeaua de zi cu zi cu indulcitor
P-cotlet vitel cu salata varza
17-fructe
S-iar cotlet
Pupic la fete si spor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Acusor, as vrea tare mult sa ma pot lasa de cantar, dar este ca un drog... il calaresc in fiecare dimineatza!!!

Meniul de azi:

D: fulgi de ovaz cu lapte degresat si o felie de paine de secara cu gem de capsuni fara zahar

P: piept de pui la gratar

gustare: un mar

C: cascaval si branza



Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura ionescu spune:

buna fetelor. va rog mult de tot sa ma treceti si pe mine in tabel. am 1,63 m si 62 de kg. vreau sa ajung la 56 cat aveam inainte sa implinesc 30 de ani.. se pare ca dupa pragul asta, 5 kg se pun pe tine si nu mai scapi de ele. in plus, as dori sa fac un copil anul asta si vreau sa fiu pregatita..
deci tin mony de vreo 3 saptamani. am slabit cam 1 kg pe saptamana, dar acum mi se pare ca s-a oprit cantarul si nu mai misca. e drept ca am o problema cu ritmul asta infernal de incet, dar cum spunea si monty, daca esti ambitios la servici, trebuie sa fii si cu silueta. asa ca ma straduiesc.
am mai multe intrebari:
1. ieri am mancar o omleta cu ciuperci, costita, ardei gras, ceapa si rosii si o salata de rosii. e monty omleta aia daca a fost gatita cu ulei?
2.nu stiu ce sa fac cu pofta de dulciuri.. mai ales ca ma apuca seara si nu se potoleste decat cu putina "ciucalata". pot sa iau altceva in loc?
3. mi-am facut o supa deasa din legume congelate care au si morcovi si mazare. vreau sa o mananc seara cu branza. e ok?
sa va zic ce mananc azi:
MD - cafea (cu cofeina, dar e singura din zi si fara ea nu functionez ca am tensiunea mica) cu lapte 0%; 2 felii paine neagra (Primavera pe care nu scrie zahar sau faina alba, e singura pe care am gasit-o) si branza cu 0% grasime PRODLACTA
Pranz: frigarui de pui cu legume si salata de varza alba
Cina: supa deasa de care v-am zis mai sus si branza
Intre mese beau o cutie de suc de portocale pe care scrie "fara zahar adaugat"..
fac bine? e ok? sau sunt numai abateri si ma dau de ceasul mortii degeaba ca nu slabesc..
Multumesc si va pup,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Buna seara!
Meniu pe ziua de azi:
-ora 8: lapte 0% grasime + felii piine Wasa + cafea
-ora 12: salata de morcov cu brinza feta + ridiche neagra
-ora 17: 3 mere coapte
-ora 19: iaurt
O seara buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Laura Ionescu bine ai venit!
Referitor la intrebarile tale:
1)Omleta este buna, chiar daca e facuta cu ulei.
2)Ciocolata poti minca cu peste 70% cacao, dar numai citeva patratele pe zi. Eu cind am pofta de ceva dulce si nu vreau sa maninc ciucalata imi fac mere coapte la cuptor si presar niste scortisoara deasupra.
3)Supa nu e buna fiindca are morcovi si mazare(aici nu sint sigura de mazare...eu nu pap mazare). Oricum morcovii fierti nu sint buni.
Multa bafta si curaj!
O seara buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Iata ca azi am ajuns destul de tarziu la intalnirea cu voi si vi s-a raspuns deja la toate intrebarile...
Shobo, totusi e cam mult sa papi la o masa 1 litru de lapte si 1/2 punga de cereale, sau nu am inteles eu bine si asta era meniul pt o zi intreaga??
Meniul meu de azi a fost:
ora 10.30: 2 kiwi;
ora 11: o sticlutza de lapte batut 0% cu 2 felii de paine integrala prajita;
ora 14: 4 sarmalutze in foi de vitza si 200g iaurt;
ora 17.30: o portocala;
ora 18: ciorba de ciolan afumat, 3 sarmalutze in foi de vitza cu putin iaurt deasupra, 2 feliutze de muschi cu putin pate si un castravecior acru;
ora 20.30: 2 feliutze de paine integrala prajita goala (imi era o foame....);
ora 22.30: un gref.
Aparent mananc cam mult, dar mie tot foame imi e! Fug la culcare, ca altfel iar cobor in bucatarie si cine stie ce mai inghit ...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 9 luni) si Ramona (3 ani si 8 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salut
Revin si eu de azi in forta. am avut cateva zile agitate si am mai dat pe laturi, dar de azi sunt 100% monti. Nu m-am ingrasat ceea ce e o surpriza f placuta.
Meniu pt azi:
dimineata: paste fierte al dente
amiaza: fripturica de pui
seara: fructe


Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput