Greutatea de la eco idem greutatea la nastere???

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Narcisa..m-ai lasat fara cuvinte..citeva grame mai intelleg...
Dar asa diferenta...
Saru'mina pt raspuns...
Joker..tu unde ai facut eco??
Nicole
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Cu 4 zile inainte sa nasc au estimat ca are 3.400kg!!!Cind am nascut avea 4.300kg !!De aia am avut cezariana in urgenta,ca de mare ce era statea cu capul strimb si nu m-am dilatat deloc!!
Nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Io de aia nu mai cred ce vad ei la eco. Totul mi s-a intimplat aici in Germania. Cu aceiasi doctori cu care am nascut si dus si prima sarcina la capat. Si eco mi s-a facut in cabinet si in spital la alte doua aparate diferite, unul cred c a era 3d si tot nu s-a vazut cum trebuie. Singura care m-a indemnat sa raman pt. inducere la cerere ca nu mai rezistam a fost moasa care a venit acasa cu citeva zile inainte si mi-a spus clar, 3kg dupa cum m-a palpat ea nu va avea, in jur de 4 precis.
Eu nici nu sint prea inalta 1,64 poate si de aia bb fiind mare si-a gasit o pozitie mai aiurea, ca era nu numai mare dar si lunga, deh seamana cu tati care are 1,91.
nastere usoara
si nu-ti face probleme va fi totul OK
narcisa

quote:
Originally posted by nicoleta raducu

Narcisa..m-ai lasat fara cuvinte..citeva grame mai intelleg...
Dar asa diferenta...
Saru'mina pt raspuns...
Joker..tu unde ai facut eco??
Nicole
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Corina..1 kilogram..mi se pare f mult...Sa dea Domnul sa fie si la noi mai mult decit ni se spune..
Narcisa....moasa sa stii ca mi-a zis si mie sa nu-mi fac griji..
ca la cum o simte pe fetita mea..nu e slabanoaga...
Om vedea...
Nicole
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

NU stiu daca am avut bafta,dar aici in Suedia in anul 1998 m-au pus la ecograf imediat cum am sosit in spital sa nasc si au gresit greutatea copilului cu exact 100 de grame!!

La al doilea copil nu au mai avut timp sa o faca(eram deja dilatata 8 cm cind am intrat pe usa spitalului),asa ca s-a nascut cu 700 de grame mai mare decit primul dar fara probleme.

Acum la al treilea sunt f.nerabdatoare sa aflu cit de micut sau marisor este,fiindca la eco morfologic din sapt a-20-a s-au ferit sa-mi spuna!Puteti crede asa ceva??

sarcini/nastri usoare tuturor

Mariana--->1976
Monica--->1998
Matei--->2001
bb--->2006

In politics, if you want anything said, ask a man - if you want anything done, ask a woman.
* Margaret Thatcher *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Mari.....chiar ciudati..
Auzi..sa nu-ti zica greutatea...Lasa ..sa vezi ce bebe o sa faci...Felicitari pentru curajul de a face inca
un bebe...
Nicole
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Iti raspund cu intarziere...din pacate nu am mai dat ziele astea pe aici..la un echograf din Iasi...sunt de acolo....o echografie de morfologie fetala si o masuratoare corecta.Chestia a fost ca mi-a masurat dimensiunile bb-ului de cateva ori pentru ca i se parea prea mare....

Joker...mama de ied zapacit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

si noi inainte cu o zi sa ansc ne-a spus doctorul ca va avea 2900 insa a avut doar 2300 si apoi -200 de grame care scad la toti bebei si a mai slabit ea din anumite motive si la 4 zile de nastere avea cam 1900 ma durea sufletelul cand o vedeam asa mica si au tinuto la aparatele alea si statea singurica .....of ce rau a mai fost insa cu ajutorul lui dumnezeu incepuse sa isi revina si la o luna era deja de 3200
va doresc copii frumosi si sanatosi

INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Joker....saru'mina de raspuns...
Hanako....e o dulcik ingerasa ta...Chiar m-a incurajat povestea ta...
Tare mi-e teama sa nu nasc si eu vreo"esenta"...Ce-o vrea Doamne-Doamne...
Nicole
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Am facut eco cu 6 zile inainte de nastere si greutatea estimata era 3720g. S-a nascut cu 3850 g. In 6 zile o mai fi avut timp sa se ingrase.



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput