Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (33)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Am trimis pe emailul comun procedura ptr stimulentul de 3 mil.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Buna amiaza feteleor!
Oana,Ramona va urez sa aveti putere satreceti peste perioada asta mai grea si sa iasa soarele si pe strada voastra cat mai repede.

Aseara(la 3 luni)ne-am catarit si avem 6,700 si cred ca 64sau 65cm ca nu prea-mi ies masuratorile la fix.Daca,cineva care se pricepe,vrea s
sa ne treaca datele in lista noi multumim anticipat frumos pt asta.

N-am mai iesit din casa de sambata ca la noi au fost geruri grele iar azi e viscol.Nu stiu Mihnea cum rezista da eu fac cu nervii in curand pe tema asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Codruta merci, mai vazusem undeva "catalogul" si mie imi plak cateva lucruri de acolo da astept sa fie altcineva prima care cumpara sa ne zica mai multe despre calitate :P

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Ioana, Alex nu are diaree, doar il doare burtica. Face kk asa cum a facut intotdeauna, cam des ce e drept, dupa fiecare supt aproape, dar asa a facut intotdeauna. O merge sa-i dau chiar daca nu are diaree? Mi-e sa nu-l constipe si sa dam in altele...

deea & bebe alex (27.10.05)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Diana, azi nu am iesit nici noi afara, dar ieri am stat aproape 2 ore.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

buna fetelor
insanatosire grabnica la micutii bolnaviori,si noi suntem un pic raciti.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

deea, zi-i dr tau ca ai auzit de Biotics, si daca ti-l recomanda pentru cazul tau. Eu i-am dat Mirunei pentru refacerea florei intestinale; si ea facea kk dupa fiecare masa, si dupa 2 ture de Biotics face kk doar o data pe zi sau chiar si la 2 zile (ceea ce ma bucura).

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Da, CODRUTA, si noi am iesit in fiecare zi afara cu exceptia zilei de azi ca e viscol si nasol, dar am noroc ca am terasa la casa si l-am pus in terasa imbracat bine si cu un geam deschis. Pare sa ii placa aerul rece ca adoarme instant. In rest e bine, am inceput si cu supica adica papa morcovel pasirat si putina telina cu un polonic de supica. Ii place tare de tot, adica lui ii plac toate mancarurile care se mananca cu linguritaLaptele e cazut in desuetudine... nu stiu daca mai papa cam 600 ml pe zi. In schimb manaca dimineata o jumatate de banana cu o portocala mijlocie si un mar, apoi supa de mnorcov si patrunjel sau telina si dupa-masa un bol de cereale cu lapte. Asta e... nici fiu-mio mai mare nu mananca lapte de la un an deloc... asa ca ma astept si din partea lui frate-su sa fie tot asa de fitos!

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Oana, Ramona - toata sanatatea din lume ptr bebelinii vostrii, sa se faca bine cat mai repede si sa uitati ca au fost vreodata bolnaviori.

Jadi - imi pare rau ca a fost asa traumatizanta experienta decalotarii. Se pare ca difera de la caz la caz. Luca al meu a fost putin mai norocos, nici nu a sangerat si nici nu a avut dupa aceea probleme cand facea pipi. Si eu era sa lesin cand s-a intamplat operatiunea cu pricina, de altfel m-am si prelins pe un scaun si dupa aceea am plans vreo jumatate de ora si de atunci o urasc instictiv pe doctorita, cu toate ca este o doamna foarte dragutza, dar l-a tras de surubel pe puiul meu .

Biumil - si Luca isi mananca limba nevoie mare. Cateodata sta si cu ea pe afara...de incepe tati si se crizeaza ca daca e papaliu cupilu. Dar nu este...f multi bebelini isi gasesc de lucru cu limba si fac tot felul de ghidusii.

Simona si bebe Luca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/shalichias/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

Fetelor si bebelul meu face caca de 2-3 ori pe zi, uneori chiar si de 4 . Dar face consistent, pt un bebel de 3 luni...E vreo problema?

Biumil- si care e problema daca se joaca, cu limbuta? Nu am fost pe faza


http://community.Webshots.com/user/roxi_vasi

Mergi la inceput