Pia ( cerere de detalii)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Draga Terry,
nu-ti mai face atatea probleme, mai intai pt. ca fiecare dintre noi stie foarte bine care sunt sansele (sau mai degraba nesansele), dar nu avem de ales, nimeni nu face fiv de placere... Cu hiperstimularea le-am pus si eu din pacate pe fete in garda, tocmai trecand printr-o astfel de problema, din cauza ei neputand sa fac implantarea imediat dupa recoltare... dar a trecut si astept sa ma restabilesc total. Oricum, dintr-un lot de 15, eu am fost singura care am patit-o!
Intr-o alta ordine de idei, am vazut intre timp mesajele tale despre comoara pe care ati adus-o langa voi, si va doresc din tot sufletul sa va bucurati de ea timp de o viata lunga si frumoasa! Sa va traiasca!
Eu te mai intrebasem cate ceva... daca ai cumva timp sa-mi spui o vorba, doua...
Orice experienta este bine de stiut, chiar daca fiecare organism este special in felul lui si reactioneaza in cu totul alt mod. Asa ca noi iti multumim ca ne impartasesti din experienta ta.
Cu drag,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

Ce sa va spun. Prima oara, la analiza de dupa tratament (nu-mi aduc aminte cum se numeste) a reiesit ca nu s-a prins niciunul. E foarte posibil sa fi contribuit o veste proasta despre moartea unei rude, primita la cateva zile de dupa transfer care m-a afectat. Doctorita a insistat sa ma interneze in spital, dar am refuzat. Nu stiu daca sa dau vina pe ceva. Am continuat serviciul si m-am dus normal. A doua oara (erau embrionii nostri ramasi de la prima incercare) am stat la pat, n-am facut efort si acelasi rezultat. Am fi continuat noi, adica am mai fi facut inca o incercare, dar varsta (eu 31, sotul 33 - acum), oportunitatea de a ne muta la un apartament mai mare (adica banii stransi pt. urm.incercare i-am dat pe schimbul de apartament), ne-au facut sa apelam la adoptie. Plus ca ne doream f. mult un copil si vroiam sa fim niste parinti tineri (cat de cat). Tratamentul l-am facut acum 3 ani (ICSI) si nu regret. Daca mai ai intrebari iti (va) raspund cu placere. Acum nu-mi vine nimic in minte ce sa va mai povestesc. E foarte adevarat ce ai remarcat: fiecare organism raspunde individual la tratament.
va pup terry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Draga Terry,
Esenta povestii tale este finalul: SUNTETI UN CAZ FERICIT!!!
Te pup,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Draga Terry multumim ca ne-ai spus din experienta ta, imi pare rau ca a fost un esec, dar stai linistita ca nu ne speriem noi asa de usor, doar stim destul de bine ce ne asteapta si care sunt sansele.
Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de comoara de langa voi.
Cu drag Pia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

Mai fetelor! Ce faceti aici: eu trebuie sa va incurajez pe voi, nu invers. Multumesc f. mult pr. urari. Eu ma consider un esec al tratamentul nu si al scopului pe care ni l-am atins mai mult decat ne asteptam. Peste tot un copil isi cauta parintii (fie ca e la origini sau in alta parte)pe al nostru l-am gasit. Hai! La "treaba" (injectii) si sa va aud pe toate ca ati reusit. Capu' sus si sa auzim numai de bine!
va pupam terry si bb andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Draga Terry,

Cred ca fetele nu s-au suparat prea tare iar eu nici atat pt ca eu stiu ce este un FIV.Cand ai facut prima stimulare?Eu in Mai 2000,a doua in februarie 2001 si in octombrie s-a nascut pisi.Vrei sa-ti spun ceva!Eu sunt sigura ca daca mai stai printre noi o sa incerci si a treia oara.Eu am 34 de ani si o sa incerc si a treia oara pt ca nu varsta conteaza,conteaza sa reusesti.Chiar daca am 34 de ani ma simt de 24 de ani.

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Nu faceti FIV vara,din cauza caldurii organismele reactioneaza ciudat!

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

CU SIGURANTA VOM REUSIIIIIIII TOATE.
Da Gabi asa este, nici un medic serios n-ar recomanda FIV vara, nu mai daca este vreun sarlatan care vrea sa-ti ia banii degeaba.
Pupici Pia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

I - februarie - martie 2000
II - nu mai stiu exact perioada. cred ca prinsesem ceva din vara. E foarte adevarat ca toamna e cel mai bine sa-l faci. Sunt foarte multe cazuri de reusita si vara.
Ma bate gandul sa mai avem un copil, dar sotul meu ar trebui sa nu mai lucreze vreo 3-6 luni sa se mai remedieze ceva (lucreaza la radar). Nu cred ca voi mai recurge la FIV. Gabi,tu ai incercat si cu insamantare?
Cat despre tinerete pe mine cine ma vede mai mult de varsta de liceu nu-mi da (avantaj eu!!!). Daca e posibil. Suna la usa comis-voiajori si ma intreaba daca parintii sunt acasa. Acum de cand e Andreea acasa ma simt mult mai tanara.
va pupam terry si bb andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monn_roe spune:

Fetelor, scuzati-ma ca intru si eu in vorba, eu sunt noua pe forum, sunt tare incantata de el, dar luminati-ma si pe mine ca deja ma sperii ... ce e cu operatiile astea?
Nu sunt din Bucuresti, am programare la Giulesti miercuri 9.04, sunt cam speriata nu stiu ce o sa intample cu mine, este prima data cand merg. Nu stiu ce am, stiu atat ca nu am ramas niciodata gravida, am menstruatia total dereglata, si multe, multe pareri de la diversi ginecologi.
Am citit discutia dintre voi, si m-a cam speriat, cred ca toate chestiile alea care le-ati facut au fost tare dureroase.
Multa bafta si sanatate maxima

Mergi la inceput