Pia ( cerere de detalii)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

...iar daca n-avem noroc din prima, macar un "report" barosan sa fie...
P.S.: eu joc la... 18 din 36!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Karula tu sigur ai sa fi o CASTIGATOARE, dar nu la loto ci la fivut.
Eu daca as avea 18 nr.norocoase as sta asa de linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Draga Pia,
am citit inceputul discutiei voastre pe aceasta tema si te-as ruga sa-mi dai un picut mai multe amanunte despre problema trompelor la tine. Tie ti-au facut operatie ca sa le desfunde(banuiesc laparoscopica) si apoi s-au infundat din nou? nu ai facut perfuzii? Ai trecut si prin experienta inseminarilor?
Multumesc,
MadalinaM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Madalina,daca trompele nu sunt perfect permeabile nu are rost sa faci inseminare pt ca sunt bani aruncati si stres si multe altele...Eu nu am facut inseminare pt ca am trompele lungi si mititeii ajung greu unde trebuie.Trompele mele sunt bune,cel putin asa a iesit la HSG.Tu ai mai facut HSG dupa tratament?Pia nu a reusit sa le desfunde prin tratament.Dar spermograma a facut sotul tau in alta parte decat la Soare?

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Madalina, eu am facut laparascopie si n-au reusit sa-mi desfunde trompele (acum 10 ani), am facut si operatia clasica si decorticarea ovarelor, dar din pacate la 3 luni de la operatie s-au infundat iar, am facut perfuzii 2-3 luni unde permeabilitatea ea 2.
Inseminari n-am facut pt.ca nu mi-au recomandat deoarece trompa era obturata si nu avea sens sa incerc. Deci singura sansa este FIV-ul.
Pupici

PS: Iti raspund cu drag la orice intrebare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pia,nici eu nu castig niciodata la Loto si am reusit la FIV...asa ca sunt sigura ca si tu o sa reusesti de data aceasta.Eu niciodata nu iau bilete loto pt ca sunt necastigatoare.Sunt sigura ca de data aceasta o sa fie bine.Concluzia mea este ca la Medsana sunt mai multe sanse pt ca tratamentul este mai puternic si rezulta mai multi embrioni maturi fata de Giulesti.Eu am avut 15 foliculi si am fost in lotul din prima zi...deci organismul a luptat super.Acum daca ma ajuta Dumnezeu o sa am mai multi ca sa fiu mai linistita.

Te pup,

Gabi.

PS:Tu reusesti acum si eu in Octombrie.Sunt sigura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Karula,este un oras in Ungaria mai aproape de granita...Szeged parca numai stiu exact.Budapesta e mare si cred ca o sa ne fie greu sa gasim farmaciile.Dar in Ungaria nu se gaseste si humegon oare?Era mai slab(ca sa nu ajung si eu la hiperstimulare)si mai ieftin si am impresea ca este aceeasi firma producatoare.
Poti sa vezi pe net?


Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ileana,s-a topit zapada in Brasov?Dar la Sinaia o fi cald?Vrem sa venim cu pisi acolo pt ca sotul meu are treaba la o firma acolo si poate ne vedem...

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Stiti ce nu am spus niciodata?Ca intimpul celor 2 operatii (interventii)am spus Tatal Nostru tot timpul cat am fost treaza si m-am rugat la Dumnezeu sa fie bine si un mititel sa se prinda acolo.

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Gabi si la Giulesti erau fete care faceau tratamet cu Puregon, excat ca, Karula, sincer nici nu l-am intrebat pe Niculescu de ce eu fac cu Menogon si nu Puregon, am zis ca el stie mai bine ce trebuie facut si ce sa-mi recomanda, ca doar nici nu se punea problema de bani, daca Puregonul eram mai ieftin sau mai scump.
Data trecuta era la Niculescu o dna care facea parte din cele 6 cupluri care le acorda Min.Sanat. tratamentul si procedura gratuit, daca poti spune gratuit, ca ea mi-a zis ca doar jumatate din tratament plateste ministerul, restul ea (ceea ce nu mi se pare corect, ca doar si-au facut atata reclama la tv) si ea facea stimulare cu Puregon.

Mergi la inceput