Dr.Camelia Constantinescu/Bucur

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cely spune:

Buna !Dragalaselor mamici
Sunt si eu o viitoare mami ,noi suntem mici avem doar 2 luni si vreau sa merg la un Doctor bun.Si m-am gandit sa merg la d-na Dr.Comstantinescu.
Cum e iti da multe analize?DAca mergi la cabinet apoimergi numai la cabinet?sau te cheama si in spital?
Merci,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Eu am nascut cu dr Constantinescu de curand.Am numai cuvinte de lauda pentru dansa, este o scumpa.Am fost foarte multumita si de conditiile din Bucur chiar daca este atat de criticat.Eu am nascut joi, pe 27 aprilie la ora 23.10 pin cezariana.La 12 eram la reanimare si am vb cu dr sa spuna sa-mi aduca bebelusul .Colegele mele de salon nu au putut sa-si vada bebele decat a doua zi cand s-au dus ele la el .
Toata perioada cat am stat in spital dr a venit in fiecare zi la mine sa ma vada chiar daca nu era de garda .S-a purtat exemplar.Mi-am revenit repede dupa operatie si taietura arata foarte bine.Asistentele au fost foarte dragute , sotul a stat cu mine in camera si noaptea (am stat intr-o rezerva de o singura persoana pentru care nu am platit nimic).La controale eu am fost numai la cabinet si de fiecare data ma tinea cate 40min sau chiar mai mult.Imi raspundea la toate intrebarile pregatite de mine de acasa si avea un dar nemaipomenit de a ma linisti de fiecare data.Ai facut o alegere buna, mergi pe mainile dr Constantinescu ca o sa fie bine.Sarcina usoara in continuare, daca mai ai intrebari iti raspund cu cea mai mare placere.
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca55 spune:

Buna mamicilor si felicitari pentru pozitia voastra!
Tocmai voi intra in a 33-a saptamana si merg la consultatii la dna dr Constantinescu. Am citi cu f mare interes tot ce ati scris legat de prestatia dumneaei si despre conditiile din Bucur. Ca si voi eram foarte interesata de aceste 2 aspecte!
O intrebare discreta: cat v-a "costat" dr Constantinescu, dr de bebe, dr anestezist si ce alte costuri ati mai facut in spital.
Cum este mai bine sa fiu singura in rezerva cu micutul meu (apropo! se pare ca este baietel), este posibil acest lucru in Bucur?
Ce ati facut in ultima luna, cat de des au fost consultatiile, cand a venit termenul ati sunat-o pe dr? Tocmai am aflat ca Vital se inchide, de pe 15 iul pana pe 15 aug, eu am termenul pe 19 aug si sunt putin cam crispata, ce voi face daca se va intimpla inainte de termen si dr nu este?
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca55 spune:

buna mamicilor!
cat v-a "costat" nasterea la dr Constantinescu? dar dr de copil si anestezistul, alte costuri?
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

anca in primul rand felicitari pentru bebe si sarcina usoara in continuare! Activeaza-ti optiunea de mesaje private sa iti trimit intr-un PM cat am dat eu la nastere-am nascut prin cezariana, costurile la o nastere normala nu le stiu.
Eu am stat singura in rezerva cu bebe si sotul meu a putut ramane peste noapte cu mine.Nu am platit nimic pentru rezerva!! Mie mi s-a parut mai bine asa decat cu alta mamica si alt bebelus, am stat mai linistita si sotul a stat mai tot timpul cu mine.
In ultima luna consultatiile au fost ca si pana atunci: o data pe luna ca sarcina decurgea fara probleme.Am stat linistita acasa...ba nu, am hoinarit intruna prin magazine ca Seby al meu se tot lasa asteptat..
Da, cand au inceput contractiile de nastere am sunat-o pe dr.Mi-a zis sa mai stau jumatate de ora si daca continui sa am contractii regulate sa o sun iar.Am sunat-o dupa juma de ora si m-a chemat la spital.Era 8jumate seara si nu era de garda dar a ajuns odata cu mine.
Despre faptul ca se inchide cabinetul in perioada in care tu ai putea naste nu stiu ce sa iti spun.Vorbeste cu dr.Si eu am avut termenul in jurul sarbatorilor de Paste si am intrebat-o daca pleaca pe undeva ca mi-era frica sa nu raman pe mana altui dr.N-a fost cazul ca mi-a zis ca e in Bucuresti si o pot suna la orice ora chiar si in ziua de Paste.
Daca mai ai alte intrebari..le astept!
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca_gt spune:

Buna mamicilor!
Mi-am facut si eu curaj sa ma inscriu pe forum. E drept, cam pe ultima suta de metri. Eu am intrat in a 37-a saptamana de sarcina si de cand am aflat ca voi avea un bebe am mers la cabinetul dnei Constantinescu. Sunt in asentimentul vostru, in sensul ca dumneaei mi s-a parut intotdeauna o dragutza, am apreciat faptul ca nu e deloc panicara.
Dar MAAAAAREA mea problema este faptul ca se pare ca nu am mari sanse sa nasc cu dumneaei. Voi naste cel mai probabil dupa jumatatea lui iulie, cam dupa 22 iulie, iar la ultimul control dna dr.m-a anuntat cu zambetul pe buze ca la sf. lui iulie pleaca pt 2 sapt. in concediu, in strainatate. In fine, la atacul meu de panica m-a asigurat ca o sa ma lase pe maine bune, dar va dati seama ca nu-mi e totuna. Mi se pare foarte important sa nasti cu dr. care te-a urmarit pe tot parcursul nasterii. Bineinteles, incununarea a venit in momentul cand am sunat pentru o programare la un nou consult si am aflat ca de pe 12 iulie se va inchide cabinetul. Nu stiu ce sa mai cred, asta inseamna oare ca si data concediului s-a decalat, si daca da, oare in ce sens s-a modificat?
Probabil o sa aflu luni raspunsul, cand ma duc la control. Pana atunci, in sperantza ca voi naste totusi cu Dna Constantinescu, te rog, ama, trimite-mi si mie un PM cu precizari legate de "cotizatia" la Dr., respectiv la anestezist, asistente sau mai stiu eu cine.

Apoi, cum e posibil sa stau intr-o rezerva de o sg persoana? Semnez "petitia" inainte de nastere, sau se decide la momentul respectiv chestia asta, in functie de disponibilitati? As prefera sa il am pe sotul meu alaturi cat stau in spital, dar eu intelesesem ca e cam greu de trecut de cerberii de la poarta.

Si in fine, cea mai dureroasa intrebare: i s-a mai intamplat cumva cuiva sa nasca atunci cand Dna Dr era in concediu? Daca da, "dr inlocuitor" recomandat de Dna Constantinescu a avut o prestatie buna?
Haideti ca am scris un capitol intreg de roman, dar sunt cam crizata in momentul asta, parca s-au adunat cam multe griji, uite, nu ma pot concentra nici macar la semifinala asta dintre Italia si Nemtia.
GATA. Ma opresc. Sper sa ne "auzim" in curand :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

raluca eu am vb cu dr dinainte de rezerva.Am intrebat-o daca pot sta singura in camera si ea a rezolvat tot ca de la reanimare m-au mutat in rezerva respectiva.E si in functie de disponibilitati ca daca nu e nicio rezeva libera cand o sa nasti tu dr nu are ce sa faca ca nu poate da pe altcineva afara, eu am avut noroc si era.
Sotul meu s-a imprietenit cu "cerberii" de la poarta..mai statea cu ei la o cafea si intra fara nicio pb! Ba chiar se si saluta cu ei.(daca a stat in spital 5 zile aproape cat am stat si eu il cunoastea deja toata lumea pe acolo, de la mamici la asistente si portari).
Nastere usoara si un bebic frumos si sanatos!
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Aaa..si probabil te va lasa pe mainile dr.Crisan daca nu va fi in tara, care e un dr foarte bun.Hai ca iti trimit PM acum.Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca_gt spune:

Multumesc mult de tot pentru informatii, Ama.
Si doctorita mea de familie mi-a sugerat sa vb cu Dr. Crisan daca chiar va fi cazul. Eu astept pana luni si va mai spun ce aflu la consultatie.

Parca m-am mai linistit. Bebe trebuie sa fie cumintel acolo in burtica, pentru ca noi mai avem de pregatit cate ceva in perspectiva venirii lui. De exemplu sa terminam de zugravit camera lui (in bleu si galben pal), sa repunem lucrurile din casa in ordine, sa-i spalam lucrusoarele pe care le are in trusou, ehehe, lucruri migaloase.

Probabil ca ma streseaza si gandul ca nu e exclus sa nasc mai devreme si casa nu e inca gata. Ei, hai ca ma crizez iar si nu are rost. Ma duc in patutz sa ma distrez cu o revistutza. Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca55 spune:

Buna Ama,
Am tot verificat PM zilnic si nu am primit nimic de la tine. Ai trimis mesajul si nu stiu eu sa-l vad? Merci si inca il mai astept. (eventual trimite-l pe emailul meu ancabriceag55@yahoo.com)

Raluca, si eu vin luni la 17.30 la control la dna dr. Te inteleg pentru ca si eu fiind "programata" pe 19 aug am aceeasi temere vis-a-vis de nasterea cu dr "de rezerva". Asistenta mi-a spus ca pe 10 aug ar fi inapoi in Bucuresti, dar poti sa stii? ...daca nasc inainte.

Faptul ca vorbesc cu voi imi da putere si aflu atat de multe lucruri!
Anca

Mergi la inceput