The best of aug-sept-oct 2004 (101)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Am revenit si eu prin zona DC...
Angela si Aissa pofta mare Licuriciului si lui Ale, sa pape cuminti tot-tot!!!
Mada, plecati duminica? Felicitari pt canin!
Aissa dulce rau Ale cu "baaaaaai"
Ana, ai un flacau vorbacios, bravo lui, sa stii ca la "muniii" seamana si cu Gogo si cu nepoata-mea , la Gogo variatiune fiind si "munu", "mumu" pt "bunica/ul" Succes, tinem si noi pumnii!!
Crismir, lasa mai ca dintii sunt atat de deosebiti dpv al aparitiei ca nu ma mai mira nimic... ori le ies dupa un an, ori au pauze din astea lungi... sa fie sanatos copilul ca dintii au timp sa iasa
Naty esteeeeee sic, sic, mai stii cand spuneai ce frumos iti aseza Dodo rujul la cosmetice? Si eu ziceam ca Gogo mi-a spart pudra si-mi venea sa mor.. hehe acum e randul tau, si noi am avut de curatat mocheta, sunt niste scumpi dupa ce fac boacana.... nu poti sa te superi pe ei
Pufy multam de intrebare.... socrella se simte cam naspa de ieri la pranz cand cred c-a trecut anestezia si o doare, ii mai baga calmante, asta e... vestea e ca cica acest chist e unul care anul trecut la cealalta operatie exista dar n-a fost vazut si atunci l-a scos doar pe celalalt... no comments, sper c-a inteles cumnatul bine ca noi n-am putut vb cu dr inca...
Dspre greutate, noi la un an si-o saptamana sau doua aveam 80cm si 10kg. Acum nu mai stiu...
Iar de vorbit, ne striga toata ziua mama, tata, mumu (buni), Aii (Maria vara-sa), apa e si apa si lapte, am-am e ham, mau cu limba scoasa e pisica, uuu e utza, la telefon vorbim Ala, ala, da, da, pa, pa!, bau, niii e nu-i, ata e asta/alta, maaaaaa e mare, dii si facem ca si calul, ma e mac, Ae o cheama pe mami si Titi pe tati, pupu sunt papusile, si nu mai stiu, insa vorbeste numai cand vrea ea... plus vorbaraia pe limba ei care suna ceva gen da-di-de-do,le-li-lo-ta-te-tu-ta-ti-to
Pe mine ma rodea altceva, ca nu se suie singurica pe canapea, riica piciorul dar nu ajunge cu genunchiul si nu mai incearca, oare ce care au mers de-a busilea se pot urca mai usor fiindca stiu cum sa impinga corpul? Ca noi ioc. Ori e burtica prea mare
Va pupic... fii-mea a si adormit intre timp.. uraaa!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogo site (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut,

Multumim tuturor de aprecierile la adresa Almei!Poza cu pisica e la ziua unei matusi a sotului, pisica aceea fiind nu cu mult mai mica decat Alma, dar fugea de Alma mancand pamantul pt ca Alma o prindea si o tragea de par sau o pisca. La usa s-a oprit biata pisica pt ca nu putea fugi mai departe. Alma a prins-o iar si eu am imortalizat momentul:)))
Cat despre poza cu piciorul in sus, asa isi ia domnisoara avant sa se intoarca peste cap:)))
Aissa si celelalte fete ai caror copilasi care nu papa tot, ma inscriu si eu in club. Si eu am din ce in ce mai mult de furca cu papica Almei, mai ales ca ea are o preferinta evidenta pt carnita (e o mare carnivora de pe acum:)))) si mie mi-e frica sa nu prea pape prea multa (vad ca la capitolul asta la voi e chiar invers).Legumele le papa in felul urmator: dupa ce a "halit" carnita ia cate o bucatica de morcov, cartof, broccoli sau ce o mai fi prin farfurie,o musca si o arunca pe jos, continuand aceeasi operatiune cu fiecare leguma in parte. Iaurtul, preferatul ei de pana nu demult, nu il mai papa cu aceeasi placere, cel putin nu intotdeauna. Asa ca am incercat pe cat am putut sa-i mai diversific deserturile:ii dau intr-o zi un strop de iaurt de proba si daca papa continui cu asta, daca nu vrea iaurt ii dau compot de fructe, mere coapte cu scortisoara, sirop de mere si stafide, spuma de piersici, budinca de gris sau de orez cu arome de vanilie, scortisoara, migdale, cu sau fara gem.
Painica unsa o papa asa:daca e pateu uns pe ea, atunci papa tot, daca e sunca sau filet de pui, atunci papa carnita si arunca painea cu unt pe jos.Asa ca incerc pe cat posibil sa-i dau paine unsa, fara carne deasupra. Gemul de macese ii place inca mult, untul de arahide (numai ala de la Calvé) il papa cu placere (dar cu asta nu vreau sa insist eu), crema de cascaval. Problema mare e ca nu vrea deloc in scaun cand papa painica si trebuie sa ma plimb eu dupa ea cu bucatile de paine. Alta problema e incapatanarea ei de a papa mancarea gatita singura, fara ajutor , iar cand mancarea nu consta in bucatele de legume si carne e jale ca face un dezastru de nedescris (mai ales cu orez si spaghetti sau paste cu sos).
Ana, muuuuuuulta bafta iti doresc!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

quote:
Originally posted by andora
Naty esteeeeee sic, sic, mai stii cand spuneai ce frumos iti aseza Dodo rujul la cosmetice? Si eu ziceam ca Gogo mi-a spart pudra si-mi venea sa mor.. hehe acum e randul tau, si noi am avut de curatat mocheta, sunt niste scumpi dupa ce fac boacana.... nu poti sa te superi pe ei




Andreea exact la pudra ta m-am gandit dimineata, chiar vroiam sa-ti zic!

Mi-am adus aminte - si Dodo zice la telefon "ala, ala" si un fel "alnula" la alunelu (cantecul)



Raluca si Ioana - Alexandra (10.10.2004)
poze pana la 8 luni, poze noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Naty

Mai fetelor, eu nu stiu ce-i cu atata rautate pe lumea asta, acum citeam de o mama care si-a lasat bebele sa moara.... si de o alta fetita care a murit... si imi vine sa mor si eu, chiar asa sa nu aiba suflet in ei unii oameni? Or fi facuti din alt aluat, or avea atat de mic cerebelul ala isi atat de inexistent orice instinct incat sa omoare, sa schingiuiasca sau sa violeze copii???? Hai ca nu vreau sa va intristez cu intrebari d'astea retorice dar e tare trist... prima oara cand am intrat si eu la "umanitare" am zis sa ma implic in cazul unui baietel Tudorica, stateam noaptea sa caut pe net rezolvari, si peste un timp a murit... de atunci n-am mai avut curaj sa citesc acolo, e lasitate stiu....

Scuzati... imi trece dar e revoltator...

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogo site (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

... ii place mult si compotul de mere!
Painica nu mananca decat goala, nu unsa. De obicei ii dau prajita.

Raluca si Ioana - Alexandra (10.10.2004)
poze pana la 8 luni, poze noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Zicea careva de categoria pana? V-am luat din nou... 8.200 g la 15 luni. Am fost azi la pediatru si a cantari-o... masurat-o... in lungime a luat 3 cm in 3 luni... cea ce e bine. Are 80 cm.
Am intrebat si eu de vaccinul impotriva varicelei. Credeam ca nu e prea bine sa-l faca pt. ca m-am gandit ca la anumite intervale tb repetat si daca nu-l repeta cand o fi mare se trezeste cu varicela la 30 de ani. Dr. a zis ca odata facut e ca si cum a facut varicela, deci are imunitate. Si trebuie sa-l faca pana implineste 2 ani. Dar vad ca nu se gaseste, am dat un search pe google si am inteles ca abia din luna mai o sa se importe iar.
Trebuie sa-l fac si eu ca eu nu l-am facut si daca mai vreau un bb e bine sa il fac din timp (cu cel putin 3 luni inainte) ca sa nu fac varicela in timpul sarcinii, mai ales acum cand posed una bucata cupil care poate s-o ia si s-o dea mai departe.

In rest toate bune si frumoase... eu tusesc un pic pt. ca ma baut apa rece... dar m-a consultat dr. Elenei si zice ca e ok... nu e nimic al plamani.

De citit n-am citit mai nimic din urma... pe sarite mai mult. Ca ma alergat cu actele pt. CIC. Ieri am resuit sa rezolv tot. Azi la pediatru... Doar m-am uitat la pozele Almei si lui Alex



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Elyanne sanatate sa-ti treaca tusea.... iar mandrulica ta o sa fie un super model cad va creste! Vaccinul si noi vrem sa-l facem, dar daca abia din mai se va gasi... ne conformam

Ca tot va intrebam de cacao.... eu pe DC, Gogo prin camera, era liniste ca gasise niste biscuiti cu crema de cacao, i-a desfacut frumos, a scos crema si a uns toata canapeaua /... fata proprie de asemenea, ma duc sa curat....

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogo site (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Asa mi-a zis si mie pediatrul, Elyanne (in leg cu vaccinul antivaricela), noi am cautat ca sa-i facem azi cand mergem la control si nu am gasit.

Raluca si Ioana - Alexandra (10.10.2004)
poze pana la 8 luni, poze noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Elyanne eu am avut in intentie sa ii fac vaccinul antivaricelic, nu am renuntat la idee dar...pur si simplu nu m-am ocupat. Asa ca la sfarsitul lunii decembrie am sunat la farmacia 2NA (ce de pe bulevardul cu fantani, spre casa poporului) si il aveau. Era in jur de 1 milion.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Mai fetelor concluzia mea e ca avem copii vorbareti deja!

Raluca, Andreea ce fete cochete aveti! Domnisoare adica....!

Ce m-am distrat de faza cu biscuitii ! Andreea, macar a si gustat Gogo din ei?Sau numai ti-a schimbat look-ul canapelei?

Eliana si multa sanatate si sa treaca tusea repede!

Noi numai ce ne-am trezit! Si acum ne jucam!Vroiam sa va spun ce cuvinte mai stie Alesio dar mi-e cam imposibil fiindca repeta absolut oricum cuvant nou dupa noi....asa ca as avea cam mult de scris! A fost un scumpic azi ca s-a uitat pe carticelele cu animale pe care le are si a inceput sa faca "auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu" si il intreaba Ovi " "cine face asa?" si zice Alesio :"upu"(adica lupul). A fost tare scump!
Si la noi ploua azi....si i-am zis dimineata ca ploua iar el a zis "pi pi pi" (pic, pic pic) si l-am intrebat ce face ploaia pe jos el zice :"bata"(balta) si il intreb ce-i in balta, iar el: "apa".
Daca ii pui intrebari iti raspunde, numai ca nu leaga inca cuvintele in propozitie....dar mai au timp....

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput