Bebelusi de iulie-august 2005 (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Anis, curajoasa mea, ai sa vezi tu cum va fi in practica cu papa, eu deja ma ingrozesc de fiecare data cand se apropie ora mesei. Dar cred ca majoritatea mamicilor trec prin faze din astea, la un moment dat tot vor papa si bebeii nostri.

In alta ordine de idei, m-am intors cam dezumflata din urbe, la noi nu au inceput reducerile, dar se poate intampla in orice moment. Am ochit o pereche de cizme pe care ma incapatanez sa nu dau aproape 100 eur. Asa m-am saturat de mirifica noastra tara saraca, dar plina de bogatasi de-alde Nastase.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

quote:
Originally posted by acusor

Neata mamici!
Eu nu stiu ce sa ma mai fac cu kk lui Teo. Desi ii dau Lass Baby tot tare face. Ieri n-a facut deloc. Si prospectul te baga in ceata. Zice sa-i dai dimineata cand se trezeste si seara inainte de culare. Cu alte cuvinte, dimineata inainte de masa si seara dupa masa. Eu i-am dat si dimineata dupa masa. Voi ce incetelegeti?
Ce-as putea sa-i dau sa manance sa iasa mai moale? La 10 mananca un mar mai mic crud si jumate de para. Ieri i-am pus si 2 lingurite de cereale fara lapte.

Apropos de cereale, sfatuiti-ma si pe mine cum sa i le fac pentru biberon. Cate lingurite sa pun sa iasa mai moale? I-am luat fara lapte, de la Milupa si acolo scrie 6-7 linugri. Asa iese sigur piure.

Mai am un stres . De vreo cateva zile i-au aparut niste bubite sub barbie, exact unde se leaga caciulita. Sunt mai degraba ca niste pustule de herpes. Eu cam fac de vreo 2-3 ori pe an herpes. Cum arata iritatia de scutec? Ma gandesc ca s-a iritat de la caciulita da' nu sunt f. convinsa ca e asta. Ma tot stresez sa nu fie vreo ciuperca sau altceva mai nasol. Nici nu stiu cu ce sa-l dau. Azi il sun pe dr. poate ne vede si pe noi azi.

Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze
Cat de mari suntem



Eu lui Andrei ii dau de la 3 luni cateva lingurite de iaurt cand nu face kk. La el efectul este garantat. Am preferat calea naturala decat supozitoare sau termometre in fundulet.

Luminita si Andrei Tudor (16 august 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64539" target="_blank">Bazar pt Alex

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

quote:
Originally posted by anis
Fiindca doar Katink are un "meniu" de diversificare cu ceea ce am sa iid au si eu,cred ca o sa fie f bine.Nu prea am mai vazut-o pe Katink,dar n-am auzit-o sa se planga.

Oricum cred ca am ramas ultima cu diversificarea,


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."



nu ai ramas ultima, mai sunt si eu, mai mult chiar, a mea papa formula si cica ar trebui sa incep mai devreme decit daca as alapta-o.
in principiu si schema mea de diversificare e in acelasi gen, o sa vedem cum o sa mearga.

a mea papa cu biberonul, dar cind vede lingurita plinge, fiindca stie ca ii dau medicamente cu ea...
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Azi Andrei implineste 5 luni. Are 8.500g si 66 cm. Am inceput sa ii dau cereale, mar, banana si este foarte incantat. Cred ca ar manca si castronul.
Mananca cu lingurita si acum a invatat sa nu se mai murdareasca.


Luminita si Andrei Tudor (16 august 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64539" target="_blank">Bazar pt Alex

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Peca, nu am vazut iaurturi pt 4+ luni, ce ii iau eu sunt 6+ luni de la Nestle, este mai mult o pasta de fructe.Eu ii mai dau Danone de copii ca nu e alergic la lapte si nu are culturi vii.

Adriana si bebe Aidan Alexander(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

La multi ani bebeilor ce azi mai implinesc inca o luna!!!!!Sa cresteti mari si frumosi.

Adriana si bebe Aidan Alexander(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

Salutare fetelor!

N-am mai intrat pe DC de un car de zile.Matei e foarte agitat, nu doarme noaptea, eu sunt zuza-zuza din cauza asta.Exact cum povestea si Anis, se trezeste noaptea de nenumarate ori, se linisteste doar la mine in brate iar pe mine ma ustura ochii si parca sunt picata de pe alta planeta.

Sunt nervoasa si ma irita orice observatie sau chiar gluma din partea alor mei.

CORBIOARA - cat Peritol ii dai lui Andrei? Eu i-am dat la indic. dr, la inceput, 1 ml inainte de culcare.A avut efect vreo 2 nopti, a dormit pana la 1 noaptea fara sa planga.

Acum i-am marit doza la 2 ml si la fel doarme linistit pana la 12.30-1.00.Dupa care numai in brate se linisteste.

Cu mancarea e ok, mananca supa de legume, cereale, branzica...n-avem probleme.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/lcolteanu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:


LA MULTI ANI,ANDREI !

Sa cresti mare,sa fii sanatos,mincacios si sa ai parte de mult noroc in viata!
Pupici dulci de la noi,
Cristina,Rares si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Fetele puteti sa puneti si la noi in listuta azi 16.01.2006 Aidan are primul dinte iesit din gingie si crescut putin.Pana acum era foarte la baza gingiei dar acum e afara.

Adriana si bebe Aidan Alexander(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

quote:
Originally posted by palmyrah2002


LA MULTI ANI,ANDREI !

Sa cresti mare,sa fii sanatos,mincacios si sa ai parte de mult noroc in viata!
Pupici dulci de la noi,
Cristina,Rares si Mihnea




Multumim mult!
Si noi va pupam!

Luminita si Andrei Tudor (16 august 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64539" target="_blank">Bazar pt Alex

Andrei

Mergi la inceput