Montignac: ce am mancat azi? (69)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Bine ati venit Monai, Acusor, Adrianafedorca si mult spor la slabit va doresc!!

LauraT, fructoza, fructoza, ca bine zici !!! Faina integrala am gasit azi, cica ecologica!!!

Fetele, am cumparat spaghete integrale azi, spuneti-mi cu ce pot sa le pap????

Meniul de azi:
D: fulgi de ovaz cu lapte degresat, paine integrala - 2 felii cu branza degresata si gem fara zahar

P: fripura de vita si pastai cu usturoi

C: clatite a la Monti cu gem fara zahar

va pup



Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

intrebare: am gasit paste care au in compozitie gris din grau dur!!! cum sunt astea, sunt permise????????

va pup

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salutare tuturor,
Laura, merci fain de raspuns. Am sa incerc ... dar fasolea uscata e permisa? Nu stiu de ce eu eram cam nedumerita
Nici eu nu stiu ca ar fi permise fructele uscate, dar eu mai pun o lingura in lapte, alaturi de cereale, ca altfel mi se par cam sinistre
Mara te invidiez ca poti tine zile din astea cu fructe. Odata puteam si eu, dar acum is prea aglomerata si stresata ca sa ma omor cu o zi de fructe. toata stima, si da, vei da jos simtitor + ca se detoxifica organismul
Irina spaghetti-le eu le pap dimineata cu lapte 0% (gen fidea cu lapte de atunci cand eram mici), dar am grija sa le fierb al dente. altfel poate se pronunta fetele: cu ciupercute si sos de rosii fara amidon sau zahar. Dar eu nu prea gatesc asa, nu mi se par extraordinare.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Ralu- multumesc pentru raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lali74 spune:

http://www.idieta.ro/articol/2223_caloriile_nu_au_nici_o_legatura_cu_kilogramele.html

buna fetele
i sa luat un interviu lui monti si am vrut sa vedeti si voi
bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Fain!
Meniu pt ziua de maine:
dimineata: cred ca nimic sau vreo doua banane, ca am examen si mi-e frica sa nu ma stric la burta...
amiaza: fripturica cu muraturi
seara: sarmalute si bors (in ordinea inversa evident)
Iar duminica va fi o zi super full, cred ca am sa-mi umplu desaga cu mere ...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Multumesc Anda Panda pt raspunsuri.
M-am cantarit dimineata si am dat 3 kg in 3 zile. E bine, nu? Am vazut ca batoanele de slabit nu sunt indicate, am mancat azi unul, asta este.Sa va spun ce am mancat azi:
MD:o felie de cascaval cu o cana de lapte.(apropo, eu n-am gasit lapte cu 0%grasimi, am luat cu 1,5%, maine ma duc sa caut iarasi)
P: peste cu ceapa in folie,cu salata si castraveti(am pus putin ulei de masline si putin otet de mere)
G:un baton de slabit inaintea caruia am mancat o portocala
C:1-2 portocale
In general m-am ferit sa mananc seara altceva decat fructe(portocale)
Am gresit pe undeva?
Am gasit orez integral azi si spuneti-mi si mie, parca era o regula ca nu se mananca decat la masa de pranz sau ma insel eu?
Puneti-ma si pe mine pe lista, va rog: inaltime 1,60, greutate 78kg, data inceperii regimului 10 ianuarie, tinta....65kg, ca sa nu spun chiar 60 . Nu m-am inscris de la inceput pt ca in general nu am putut sa tin o cura mai mult de 3-5 zile, dar asta vad ca este usor de tinut. Marea mea problema sunt dulciurile , deocamdata am reusit sa rezist ispitei. Pe 25 ian e ziua mea si plecam la munte mai multi, atunci zau ca nu stiu daca voi rezista, dar o mica abatere...n-o fi foc

PS: Pestele la tava e delicios, l-am facut dupa reteta Monicai. Un din partea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am vazut ca multe ati mancat castraveti murati.Eu am pus in ei si zahar, pot manca sau nu? ( asa a fost reteta de castraveti in saramura, printre altele si o lingurita de zahar la litrul de apa)
Si banane parca nu era permis, sau da?
Mai aveam cateva intrebari, dar nu le mai stiu....Daca imi amintesc, revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Roxana atentie ca nu ai voie lapte cu cascaval din cate stiu eu .... si nici orezul integral la pranz, poate dimineata sau seara, ca e glucidic. Si castraveti si eu mai pap, chiar daca is pusi cu zahar, dar nu e asa de corect. Banane, nu. mai nou, cica is bune alea necoapte... mai verzi asa. Tu alegi ce si cum tii.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Multumesc de raspuns. Inseamna ca am citit ca orezul se mananca seara, si eu am retinut pe invers.Azi am dat-o-n bara de 2 ori: cu batonul si cu cascavalul
Mi-am amintit cateva intrebari:
1-Am citit in carte ca maioneza e permisa. E vorba de maioneza pe care o facem cu galbenus si ulei sau se mai poate face in alt fel? Ma gandesc ca totusi intra ulei in ea, nu? Chiar daca e de masline.
2-Am gasit ulei de floarea soarelui presat la rece. E recomandat sau nu, ca pe mine uleiul de masline nu ma prea incanta
Cred ca va voi mai stresa cu intrebari, va rog sa nu va suparati

Mergi la inceput