tauroaice pline de viata (9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

bine ai venit, Dana!
Ce varsta are fetita ta?

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Of fetelor alta belea cu fiimiu.i-a iesit un abces la un incisiv de jos si se plange ca il doare locul acolo.carie nu se vede pe nicaieri,am vb cu pediatra aseara si mi-a zis sa-i dau ampicilina suspensie deocamdata.ce sa fac? sa merg la dentist cu el? si unde ca nu stiu nici unul pentru copii.voi a-ti facut control la dintisori la copii pana acum chiar daca nu a-ti avut probleme? ca eu una nu daca pediatra a zis ca dintii sunt uniform asezati si nu sunt probleme.
vreau si eu un stomatolog daca stiti eventual prin sect 3 ca sa fie mai aproape de casa ca pe geru asta....

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

daniela b - bine ai venit! asteptam sa ne povestesti mai multe! te-am trecut pe listutza!
andreea - offf...bietul alex! imi pare rau, dar nu stiu nici un stomatolog de copii...
multa sanatate...si sa treaca odata gerul asta ca nu mai suport!!!! acasa frig, la serviciu frig...m-am saturat!

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

fetelor........ati inghetat????????
hhhheellloooo......
pupici dulci! poate asa va mai incalzesc nitel..

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tauroaicelor, iaca si eu pe-aici. Zilele astea m-am confruntat cu greturile, azi mai putin, ieri mai mult. Deh, asta e, important e sa fie bebe bine.

6+
I wish I were an angel...

Poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Buna fetelor!

Mai primiti in gasca o tauroaica cu acte in regula?
4 mai 1969

Pupici tuturor

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Sigur ca te primim Daniella.
aha deci sa inteleg ca nici voi nu ati fost la un control preventiv de rutina la stomatolog.deci nu sunt singura iresponsabila ca sa zic asa ca cineva ma condamna pentru asta ca nu am facut-o pana acum ca e copilul mare.
se pare ca a inceput sa dea inapoi puroiul a mai ramas un cap alb asa si m-as duce la stomatolog sa-i faca o intepatura sa-i dea drumul puroiului dar daca il doare si ramane cu amintire urata,alta data daca mai avem probleme il mai duc?of doamne

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Hai ca pana la urma imi luai inima in dinti si ajunsei la stomatolog.se pare ca are o afta si nu abces.de la ce s-or face si astea nu stiu.a stat cumintel piticu.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Danielle, bine ai venit!
Andreea, felicitari lui Alex, ca a stat cuminte! nu esti singura iresponsabila, nici eu nu am fost inca cu Lili la dentist. O singura data a fost cuminte la un medic, tocmai dormea, abia am putut s-o trezesc, insa problema era ca eram intr-un cabinet de oftalmologie In rest avem amintiri cam neplacute la alergolog, la ORL, la homeopati (2 buc.), si chiar si la dr. de familie. Peste tot isi face de cap, face prostii. E complicat si sa fie consultata, dar pana incerc sa vorbesc cu dr. despre tratament sau diagnostic, ea incepe sa-si faca de cap. Alergologul a spus ca la ea inca nu-i cazul sa facem testele, fiindca nu o vede stand 20 de minute intr-un loc cumintica:)))

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by andreea_tx

Hai ca pana la urma imi luai inima in dinti si ajunsei la stomatolog.se pare ca are o afta si nu abces.de la ce s-or face si astea nu stiu.a stat cumintel piticu.


Bine ca ati fost la stomatolog, Andreea. Chiar vroiam sa-ti zic sa va duceti pt ca abcesele pot fi periculoase, datorita localizarii lor, atat de aproape de creier.
Nici noi n-am fost pana acum la nici un control. Chiar, ar trebui sa ma interesez. Dar momentan n-am chef, azi mergem la control la oftalmolog.


Bun venit Danielelor (daniela_b si daniella4) !!

Gabibarta, o solutie ar fi sa nu te duci numai tu cu Lili la medic. Ia-l si pe tati sau pe altcineva. Noi, in general, mergem cate doi (eu, sotul sau mama), unul se ocupa de Matei iar celalalt comunica cu medicul. Pt ca altfel e mai greu sa fii atent la ce-ti spune, uiti sa intrebi, lalalala.

Gaby, ne mai dai dulci sa ne treaca frigul ??




Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag

Mergi la inceput